TJ Lokomotiva Česká Třebová – Sokol Semechnice  7:5 (2:2, 1:0, 4:3)

Branky: 9. Doha, 20. Kvasnička (Doha, D. Šedivý), 30. Doha (D. Šedivý), 46. D. Šedivý (M. Šedivý, Doha), 52. Voříšek, 54. Váně, 60. M. Šedivý (Doha) – 6. Effenberk (Janský), 15. Ehl (Effenberk), 48. Hejzlar (Frýda), 49. Janský, 54. Schejbal.

Rozhodčí: Alexandr Chlaň – Josef Ježek, Jan Ježek. Vyloučení: 8:10 (navíc T. Řehák na 10 minut).

Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 331.

Česká Třebová: Hrdlička – T. Řehák, Šafář, Voříšek, B. Řehák, L. Rybka, Zeman – Váně, Kvasnička, L. Deml – Doha, D. Šedivý, M. Šedivý – Bačík, Teplý, V. Deml -  Chudý, Steinmetz, Kopečný. Poprvé oblékl českotřebovský dres útočník David Šedivý, který jeden gól vstřelil a na další dva přihrál.

Semechnice: Chalupný – Valášek, Pavlík, Čišecký, Zošiak, Janský, Effenberk, Novotný – Kopecký, Gábor, Schejbal – Ryšavý, Hejzlar, Frýda – Gois, Brandejs, Ehl – Červíček.

Překvapivý průběh mělo čtvrteční utkání favorizované domácí Lokomotivy, jež hostila mužstvo Sokola Semechnice. Lokomotiva již v 6. minutě inkasovala, úspěšným střelcem hostí byl Effenberk. O tři minuty později se domácím podařilo vyrovnat, když si semechnický brankář Chalupný srazil za záda puk nahozený Dohou. V 15. minutě utkání skórovali hosté podruhé, třebovští obránci neuhlídali rozjetého Ehla, který svým gólem dostal hosty na chvíli do vedení. Osm vteřin před koncem první třetiny třebovský kapitán Kvasnička srovnal skóre a do šaten se odcházelo za stavu 2:2.

Ve druhé třetině domácí zvýšili nasazení a začali na soupeře tlačit. Branka přišla v polovině utkání, ve 30. minutě skóroval po přihrávce D. Šedivého Doha. Druhá třetina již změnu skóre nepřinesla, byť se hosté o vyrovnání velmi aktivně pokoušeli.

Závěrečná třetina přinesla divákům nejnapínavější podívanou. Ve 46. minutě dostal puk za záda semechnického gólmana D. Šedivý a domácí tak rázem získali dvougólový náskok. Pokud někdo očekával, že o výsledku utkání je rozhodnuto, hluboce se mýlil. Soupeř ve 48. a 49. minutě využil dvě přesilovky a během pouhých 34 vteřin vyrovnal skóre a začínalo se od začátku. Třetí branku hostí vstřelil Hejzlar, o několik vteřin později skóroval Janský.

V napjaté atmosféře se pak více zadařilo domácím, od modré skóroval Voříšek. Po dvou minutách však semechnický Schejbal potrestal špatné střídání a opět bylo vyrovnáno. O necelou minutu později strhl vedení na stranu Třebováků Váně.

Celé utkání vyvrcholilo v posledních dvou minutách. V čase 58:06 byl vyloučen D. Šedivý, ve stejném čase si hosté vzali oddechový čas. Po něm nastoupili hosté bez brankáře, ale ani při hře šest na čtyři se jim vyrovnat nepodařilo. Naopak v poslední minutě utkání vsítil puk do prázdné semechnické branky M. Šedivý a pojistil tak třebovské vítězství.

Další domácí utkání Lokomotivy bude sehráno 31. října 2010 od 17.00, Česká Třebová bude hostit mužstvo Spartak Choceň B.

Zdroj: web hokejového oddílu TJ Lokomotiva (fotografie z loňské sezóny, Loko Č. Třebová vers. Semechnice)

Další utkání: Loko Č. Třebová - Sp. Choceň B - neděle 31.10. od 17 hodin