Vysoká prohra třebovských hokejistů v Poličce

Polička – Česká Třebová 8:1 (5:1, 1:0, 2:0)

Branky: 4. Mach (Švejda), 7. Kubát, 9. Kubát (Vápeník), 12. Češka, 18. Češka (Boháček), 39. Kubát (Švejda, Vápeník), 49. Boháček (Vápeník, Švejda), 60. Šedý (Havlíček, Kubát) – 4. L. Deml (Kvasnička).

Rozhodčí: Kejř – Málek, Přichystal. Vyloučení: 10:9 (navíc B. Řehák na 10 minut).
Využití: 1:0. Diváků: 608

Polička: Šauer – Veselý, Češka, Kubát, Šedý, Švejda, D. Vápeník, Jindra, Soukal, Fric, Havlíček, Boháček, Mach, Krajíček, V. Vápeník

Česká Třebová: Ehrenberger (12. Hrdlička) - T. Řehák, B. Řehák, Rybka, Kopečný, Zeman, Voříšek, Šafář - Váně, Kvasnička, L. Deml – Doha, Bačík, M. Šedivý – Chudý, Teplý, Steinmetz.

Hokejistům Lokomotivy Česká Třebová se nepodařilo navázat na úspěch z minulého týdne, kdy v Lanškrouně rozdrtili domácí tým, naopak na poličském ledě sami zakusili hořkost vysoké porážky.
Nedělní zápas byl plně v režii domácího HC Spartaku Polička, třebovští hokejisté se nedokázali prosadit a často chybovali, což soupeř tvrdě potrestal.
Skóre otevřel v čase 3:15 poličský Mach. Na tento gól dokázali ještě hosté odpovědět, v čase 4:00 překonal Šauera po přihrávce Kvasničky L. Deml. Od této chvíle však skórovali již pouze domácí, a to v poměrně krátkých časových intervalech. V sedmé minutě prostřelil třebovského brankáře Ehrenbergera Kubát, který o pouhé dvě minuty později přidal další gól – 3:1. Uběhly pouhé tři minuty, když za záda třebovského gólmana propálil puk Češka. Po tomto gólu vystřídali hosté brankáře, Ehrenbergera nahradil Hrdlička. Ten v první třetině inkasoval ještě jeden gól, v 17. minutě mířil přesně Češka. Hosté odcházeli do šaten za stavu 5:1.
Druhá třetina již tak bohatá na góly nebyla, za domácí skóroval pouze Kubát, který ve 39. minutě zvýšil náskok Poličky na 6:1 a mohl slavit hattrick. Lokomotiva se dál střelecky trápila, Šauera se hráčům i přes několik šancí překonat nepodařilo.
Třetí třetina pouze potvrdila jasnou převahu poličského týmu. Ve 49. minutě poslal puk za záda Hrdličky Boháček a v čase 59:28 ukončil třebovské trápení Šedý.
Po ukončení utkání byli vyhlášeni nejlepší hráči – za hostující Lokomotivu se jím stal Petr Voříšek, za domácí HC Spartak Martin Kubát.

Třebovská Lokomotiva si jistě bude chtít spravit chuť 18. listopadu, kdy ji čeká zápas na ledě Čestic, v neděli 21. listopadu bude na domácím zimním stadionu hostit Skuteč.

Zdroj: web hokejového oddílu TJ Lokomotiva  (fotografie z hokejového utkání HC Polička v České Třebové 2/2009)