Třebová přes Most ani podruhé nepřešla

Poslední letošní hokejbal body nepřinesl

27.11. 2010 přijeli do České Třebové hráči Mostu. Za velkého úsilí se podařilo realizačnímu týmu extraligového staršího dorostu dostat hřiště do jakž takž schůdného stavu, po nočním vydatném sněžení. Tady by se mělo vedení extraligy zamyslet nad termínovou listinou, protože v regionech mimo Prahu, Kladno, Plzeň, Hradec Králové a Pardubice touto dobou již pravidelně mrzne a chumelí.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Pento Most       2:4
Domácí Kohouti nastoupili do zápasu ve značně okleštěné sestavě a navíc ještě unaveni likvidováním čerstvé sněhové nadílky. Soupeři z Mostu tohoto hendikepu dokázali dokonale využít a v čase 11:13 přetavili svůj tlak ve vedoucí branku Samka – 0:1. Tak skončila první třetina. Druhá třtina rozhodla o všem podstatném. Nejprve po překvapivé akci skóroval Jirka Kudlík po přihrávce Štěpána Švece a bylo to 1:1 – čas 18:30. Hosté z Mostu ovšem okamžitě odpověděli přesnou střelou od modré, kterou vyslal Rychlovský, čas 21:14 – 1:2. To byla branka v přesilovce a hosté dál tlačili na pilu. Za necelou minutu navýšili svůj náskok na dvě branky, když se trefil Hofbauer a bylo to 1:3, čas 22:07. Domácí Kohouti se nevzdávali a snížili brankou Štěpána Švece po přihrávce Jakuba Vostrčila, čas 27:11 – 2:3. Hosté ovšem byli velmi efektivní  a hned po rozehrávce, v čase 27:27 zvýšil na 2:4 Marek Chytrý. Tak skončila druhá třetina. Na začátku třetí třtiny přituhlo a hrací plochu bylo třeba znovu posolit, neboť hřiště se nebezpečně měnilo v kluziště. Mostečtí již jen bránili svůj dvoubrankový náskok a snažili se co nejvíce eliminovat útočné snahy domácích. Kohouti naopak využili každou příležitost ke střelbě a ohrožení branky soupeře. Nicméně skóre se již nepohnulo a tak Most je prvním týmem, který si odváží vítězství z České Třebové. I přes porážku se drží Českotřebovští Kohouti v čele extraligové tabulky a to je myslím velký úspěch.

Autor : Kamil Švec