Hokejisté porazili lídra soutěže

Česká Třebová  - Skuteč 8:5 (3:1, 4:1, 1:3)

Branky: 2. B. Řehák (Teplý), 8. Kvasnička (L. Deml), 12. Kvasnička (L. Deml, Jícha), 21. D. Šedivý, 25. D. Šedivý (Bačík), 26. Chudý (B. Řehák, Teplý), 33. L. Deml (Kvasnička), 52. D. Šedivý (Kopečný, Voříšek) – Komárek (Hladík), 22. Souček (Čejgl), 49. Žák (Ondráček), 49. Klement (Žák, Špilar), 60. Souček (Klement, Žák).
Rozhodčí: P. Rulíček – Hájek, Teplý. Vyloučení: 7:5.  Bez využití.
Diváků: 378.
Sestavy:
Česká Třebová: Ehrenberger– T. Řehák, Jícha, Kopečný, Bačík, Zeman, Voříšek, Šafář – Váně (50. Steinmetz), Kvasnička, L. Deml – Doha, D. Šedivý (52. V. Deml), M. Šedivý – B. Řehák, Teplý, Chudý.
Skuteč: Kukla (25. P. Vokoun) – Tocháček, Pokorný, Netolický, Klusoň, Špilar, O. Vokoun – Klement, Souček, Žák – Komárek, Ligr, Hladík – Herynek, Čejgl, Ondráček – Pražan, Kusý.

Začátek zápasu zastihl domácí v nedbalkách. Ve 2. minutě nechali dokořán otevřena vrátka do svého obranného pásma a hosté z rychlého protiútoku pohodlně skórovali, když se trefil Komárek – 0:1. Lokomotivě stačilo k vyrovnání pouhých 42 vteřin, po přihrávce Teplého zamířil přesně B. Řehák – 1:1.
Na hodinách svítil čas 7:45, když se při hře ve čtyřech střelecky prosadil českotřebovský kapitán Kvasnička – 2:1. O dokonalý obrat se domácí hokejisté postarali o necelé čtyři minuty později.  Od modré vystřelil obránce Jícha, před skutečskou brankou výborně stínil L. Deml, a tak se k puku dostal osamocený Kvasnička – 3:1. Další branky mohli hosté inkasovat v závěru první třetiny, při šancích T. Řeháka, L. Demla a D. Šedivého podržel svůj tým zkušený čtyřicetiletý gólman Kukla.
Úvod druhého dějství, to byla z pohledu Lokomotivy jiná písnička. Ve 21. minutě, krátce po vhazování v útočném pásmu, se hostující obranou protáhl D. Šedivý, položil si Kuklu na led a přidal čtvrtý gól – 4:1. Za zbytečnou chybu na útočné modré zaplatili domácí druhou obdrženou brankou, ve 22. minutě ji vstřelil Čejgl – 4:2.
Domácí se pak ubránili přesilové hře soupeře a nadechli se k rozhodujícímu úderu. V čase 24:45 zaznamenal jejich pátý úspěch D. Šedivý – 5:2, který se tak postaral o střídání skutečských brankářů. Náhradník Vokoun byl na ledě přesně 24 vteřin a rovněž inkasoval, v čase 25:09 jej překonal Chudý – 6:2. O dvě minuty později se tleskalo domácímu brankáři Ehrenbergerovi, který se vyznamenal při šanci Žáka.
V polovině zápasu hráli domácí bez vyloučeného L. Demla, přesto se málem radovali z další vstřelené branky. Krásným sólem, které se štěstím kryl gólman Vokoun, se při vlastním oslabení blýskl obránce Kopečný. Hokejisté Skutče nevyužili téměř minutovou přesilovku čtyř proti třem a v okamžiku, kdy hrála obě mužstva ve čtyřech, inkasovali sedmý gól. Ve 33. minutě přihrál Kvasnička z trestné lavice vracejícímu se L. Demlovi a ten svůj únik zakončil trefou do černého – 7:2. O tři minuty později podržel své spoluhráče pozorný Ehrenberger, opět na něj nevyzrál útočník Žák.
Závěrečná část prakticky rozhodnutého utkání se Lokomotivě příliš nevydařila. Dokonale zaspala zejména ve 49. minutě, kdy během 19 vteřin inkasovala dvě branky z holí Žáka – 7:3 a Klementa – 7:4. Autorem rychlé odpovědi  byl v 52. minutě výborně hrající útočník D. Šedivý, který zkompletoval svůj hattrick – 8:4. Hosté zbraně ještě nesložili, hned v 53. minutě měl absolutní šanci Ligr, zákrok večera vytáhl domácí brankář Ehrenberger. Poslední zápis ve střelecké listině měl na svědomí Souček – 8:5.

Petr Vršanský, trenér mužstva: „Dvě třetiny hráči plnili to, co jsme si řekli před utkáním. Myslím, že diváci sledovali zajímavý hokej a především našich sedm vstřelených branek. Závěrečný díl hry nám nevyšel, soupeři jsme přenechávali zbytečně moc prostoru. Dělali jsme hrubé individuální chyby, které kvalitní protivník gólově trestal. Hráči si možná mysleli, že to půjde samo, ale ono to tak nebylo. Faktem je, že jsme zápas nedohrávali kompletní, tedy v sestavě, která do střetnutí nastoupila. I když nám závěr nevyšel, mám radost z přesvědčivého vítězství.“
V příštím kole se představí Lokomotiva v neděli 28. listopadu na zimním stadionu v Opočně, kde hraje své domácí zápasy Sokol Semechnice.

(Zdroj: web hokejového oddílu TJ Lokomotiva, foto Milan Mikolecký