Krajský přebor v plavání

O víkendu 20. a 21. listopadu 2010 se do českotřebovského bazénu sjelo 180 plavců z 16 oddílů východních Čech na Krajský přebor žactva, dorostu a dospělých. Pro žactvo byly tyto závody kvalifikací na mistrovství ČR žactva. I bez účasti Anny Klukové, kterou sklátila nemoc, získali domácí plavci  30 medailových umístění  v individuálních disciplinách  dvě druhá a dvě třetí místa ve štafetách. Na stupně vítězů se postavili Radim Špatenka, Matěj Karpíšek, Jakub Švíř, Jakub Reger, Ondřej Krňávek. Marie Hájková, Anna Valentová, Monika Špatenková a Anna Pucholtová.
Na startovním bloku jsme viděli také Lenku Štěrbovou roč.1994 z Pardubic, která v létě jako nejmladší v historii překonala kanál La –Manche. Zážitkem byly také starty  náchodského Pavla Janečka,  juniorského reprezentanta a velkou naději českého plavání.  R.Ei.