Debakl a třetí prohra hokejistů v řadě!
Lídr krajské soutěže z Poličky přijel do České Třebové pouze s jedenácti hráči do pole, přesto domácí tým zostudil deseti nastřílenými brankami. Hvězdou večera byl třiatřicetiletý obránce hostujícího mužstva Martin Kubát, který vstřelil čtyři góly.

Česká Třebová – Polička 4:10 (2:2, 2:4, 0:4)

Branky: 5. Steinmetz ( Kvasnička, B. Řehák), 15. Váně (Kvasnička), 30. M. Šedivý (D. Šedivý), 38. D. Šedivý (M. Šedivý, Ehrenberger) – 9. Jindra (Veselý), 14. Kubát (Boháček, Šedý), 29. Krajíček (Šedý), 33. Vašátko (Jindra), 37. Kubát, 38. Vašátko (Jindra, Krajíček), 44. Boháček, 46. Švejda (V. Vápeník), 53. Kubát (Jindra, Vašátko), 57. Kubát (Šedý, Krajíček).
Rozhodčí: Parýzek – Kukeně, Říha. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 303.
Česká Třebová: Ehrenberger – Rybka, Voříšek, Šafář, Kopečný, Bačík, Jícha - Váně, Kvasnička, L. Deml – Doha, D. Šedivý, M. Šedivý – B. Řehák, Teplý, Steinmetz.
Polička: Šauer – Hejtmánek, Kubát, Veselý, Češka – Jindra, Šedý, Krajíček – Boháček, Švejda, V. Vápeník – Vašátko.

Pro Českou Třebovou začal čtvrteční zápas dobře, v 5. minutě přihrál Kvasnička volnému Steinmetzovi, na kterého „zívala“ odkrytá branka – 1:0. Polička vyrovnala o čtyři minuty později, krátce předtím však rozhodčí přehlédli ofsajdové postavení jednoho z jejich hráčů, autorem vyrovnávací branky byl Jindra – 1:1. Po chybné rozehrávce Kvasničky měl gólovku Vašátko, pozorný brankář Ehrenberger jeho šanci zmařil. Vzápětí však nestačil na pohotovou střelu Kubáta – 1:2. Fanoušci Lokomotivy nečekali na vyrovnávací gól dlouho, po necelé minutě se o něj postaral Váně – 2:2. Domácí pak hráli přesilovou hru, ovšem špatně. V závěru první třetiny podržel své spoluhráče Ehrenberger, který pochytal tvrdé střely Boháčka a Vápeníka. V úvodu druhého dějství měli hosté další dvě gólové šance, Vápeník mířil vedle a po ráně Češky zazvonila horní tyčka. Ve 25. minutě byl faulován Kvasnička, rozhodčí Parýzek nařídil trestné střílení, které však českotřebovský kapitán neproměnil. Domácí vzápětí promarnili další přesilovku a přišel trest. Obránce Voříšek puk doslova „namazal“ Krajíčkovi, který nezaváhal – 2:3. Domácí stačili ještě jednou ( a naposledy) vyrovnat, v polovině střetnutí předvedli parádní akci bratři Šediví, starší David přihrával a mladší Michal střílel – 3:3.
Jak potvrdily další minuty, na rozjetou Poličku to bylo málo. Ta se radovala hned ve 33. minutě, kdy další zmatky v českotřebovské obraně potrestal Vašátko – 3:4.
Lokomotiva mohla srovnat krok při další početní výhodě, ale přesilovku hrála tak špatně, že sama inkasovala. Po ztrátě puku v útočném pásmu ujel Kubát a zasadil domácím pátý úder – 3:5. Vzápětí přišel jeden z klíčových úseků celého zápasu. Českotřebovští pokračující přesilovou hru využili, když na rozdíl jedné branky snížil D. Šedivý – 4:5. Vzápětí se nechal zbytečně vyloučit L. Deml a Polička předvedla, jak se hraje přesilovka, po pětatřiceti  vteřinách se trefil Vašátko – 4:6. Domácí dělali chybu za chybou, a tak gólman Ehrenberger ve 40. minutě zlikvidoval další dvě vyložené šance soupeře.
Ve třetí dvacetiminutovce předvádělo hokej pouze jedno mužstvo. Domácí pokračovali ve výrobě školáckých chyb, hosté je nemilosrdně trestali. Ve 44. minutě upadl na obranné modré čáře obránce Šafář a po rychlém výpadu střílel přesně Boháček – 4:7. Ve 46. minutě chyboval ve středním pásmu Jícha, situace se opakovala jen s tím rozdílem, že autorem další branky byl Švejda – 4:8. Hosté se ve snaze přidat další góly hnali neustále dopředu, otevírali obranu,  Doha, Kopečný a D. Šedivý své šance neproměnili.
O dva závěrečné zápisy do střelecké listiny se postaral výborný obránce Poličky Kubát. Sedm minut před koncem utkání vstřelil svoji třetí branku – 4:9 a tři minuty před závěrečnou sirénou skóre zakulatil – 4:10. Jubilejní desátý gól hosté okamžitě oslavili vláčkem na ledě. Stojí za zmínku, že hokejisté Poličky hráli prakticky v domácím prostředí. Do České Třebové přicestovalo z Poličky paradoxně víc fanoušků než hokejistů a ti svůj tým vytrvale a hlasitě povzbuzovali.
V příštím kole přivítá Lokomotiva v neděli 19. prosince od 17 hodin na svém ledě poslední Čestice.

Zdroj: web hokejového oddílu TJ Lokomotiva (Vladimír Vaněk)   Fotografie z I. třetiny utkání: