Závody na Pekláku ukázaly možnosti naší sjezdovky

Seriál závodů Pohár Orlických hor v alpských disciplínách pokračoval ve čtvrtek 28. 1. za umělého osvětlení na českotřebovské sjezdovce Peklák. Seriál se konal v lyžařských střediscích Orlický O vítězství v obřím slalomu soutěží chlapci a děvčata v kategoriích přípravka, předžáci, mladší a starší žáci. Cílem seriálu je umožnit mladým sjezdařským nadějím vyniknout na regionální úrovni, která je předstupem pro vyšší mety v rámci České republiky. Na Pekláku se jel teprve druhý závod seriálu, další dva závody budou v únoru v Čenkovicích (6.2.)  a v Petrovicích (14.2.) a další dva v březnu, nejdříve 6. března v Deštném a finalový závod se pojede 14. března na slalomovém svahu v Říčkách. Na závod v České Třebové přijelo hodně závodníků, parkoviště bylo zcela zaplněno a kolem dojezdu závodu byly desítky diváků, zejména z řad rodičů a doprovodu,  ale na závod se přišla podívat také řada  Třebováků. Dostatek informací o závodech, závodnících a dosažených časech bylo možné získat z rozhlasu a  na tabuli u budovy občerstvení, mimochodem velmi využívaného. Tolik lidí v bufetu už dlouho nebylo. Závodům předcházel ve středu trénink, který využili jak místní závodníci Ski klubu Česká Třebová, ale také další závodníci z Čenkovic a Ski klubu z Ústí nad Orlicí. Trénink současně pomohl otestovat  to, co trať na Pekláku vydrží, zda bude třeba stavět na závody jinou trať pro I. a jinou pro II. kolo obřího slalomu. Celkem tratí projelo dvakrát 81 závodníků, někteří ještě závod opakovali. Ukázalo se, že trať má skutečně dobrý podklad  a že dost vydrží. Organizace závodu byla vynikající, i časově probíhal závod v rychlém tempu a tak mohla odjet obě kola obřího slalomu pro všechny kategorie od nejmenších pro starší žáky.  Během závodu byly někdy i silné sněhové přeháňky, proto byl přístřešek pod sjezdovkou velmi vítán, stejně jako blízkost parkoviště. Dále  uvádím fotografie ze závodu,  výsledky najdete zde