Hokejisté sehráli mezinárodní utkání skutečně přátelsky
HC Loko Česká Třebová  hostil o tomto víkendu výpravu hokejistů ze Svitu, kteří přijeli do České Třebové již v pátek a v sobotu odpoledne  sehráli přátelské utkání s poněkud oslabeným hokejovým týmem Lokomotivy. Slovenské hokejisty symbolicky vedl místostrarosta (resp. zástupce primátora) města Svit Milan Lopušniak, který se v o přestávkové bitvě zaměřené na ostřelování branky osvědčil, jeho práce s hokejkou byla úspěšná a trefil se při každé ráně. V českotřebovském týmu chyběli především hokejbalisté. Hráli na dvě pětky, ale na dobrý výsledek to rozhodně stačilo. Hokejisté ze Svitu nejsou žádnými profesionály ani nehrají pravidelnou soutěž. kolektiv tvoří hráči rozdílného věku a různých zkušeností, funkci trenéra pro zápas jim zajistil nestárnoucí Stanislav Fišar. V polovině utkání došlo jako při správné exhibici k převlékání dresu, českotřebovský trenér Standa Mečiar  přešel od modrých k oranžovým, kde se uplatnil se svou údernou silou. Celý zápas hrál netradičně v útoku. V zápase hraném nakonec na 55 minut čistého času  vyhráli domácí 10 : 6 (po třetinách 3 : 2, 5 : 1 a 2 : 3) a na závěr se ještě uskutečnil nový zápas na samostatné nájezdy. I v něm se ukázali Třebováci nakonec jako lepší a vyhráli 3 : 2.  Během zápasu  panovala  příjemná nálada, přes přátelský tón hokejisté nevynechali ani jednu možnost se uplatnit např. individuálně. Hosté samozřejmě nepůsobili sehraným  dojmem a byli i technicky horší, ale úsilí ve hře se jim rozhodně upřít nedalo. Utkání navázalo na předchozí dvě utkání sehrané u nás a na ZS v Popradu a jistě budou pokračovat i v dalších letech. Škoda, že podobně také nehrají třeba fotbalisté, kteří jsou nyní ve Svitu zrovna velmi dobří a hrají na špici čtvrté slovenské ligy (je obdobou našeho krajského přeboru). Fotografie z utkání ( a dění okolo)                                   -mm-