Opět po roce gymnasté přivezli medaile z republikového finále

I v letošním roce se gymnasté Školního sportovního klubu probojovali společně s gymnastkami ze Svitav do republikového finále  ve sportovní gymnastice, které se konalo 8.-9. května v Doubí u Třeboně, aby reprezentovali Pardubický kraj v mužských i ženských složkách. Tato soutěž je jakousi třešničkou na dortu gymnastických soutěží ČASPV, do které se probojují jen 3 nejlepší závodníci  kraje v každé kategorii. Ač jsme v konkurenci 13 krajů vybojovali tři nepopulární „bramborové“ medaile, můžeme se pyšnit i medailovým umístěním „na bedně“. Družstvu mladších žákyň 1 (Habrmanová, Lipavská – obě ČT, Jeníková – SY) se letos bohužel nepodařilo obhájit loňskou bronzovou medaili a v těžké konkurenci skončilo na 4. místě. Stejně tak 4. místo obsadilo družstvo žen  (Řeháková, Voleská – obě ČT, Šrotová – SY). Družstvo mladších žákyň 2 (Bumbálková - ČT, Šrotová, Fiedlerová – obě SY) se umístilo na 6. příčce.  Bodové skóre krajů vylepšilo družstvo mužů (Slavík, Dvořák, Doseděl – všichni ČT), kterému se podařilo obhájit loňské prvenství a získat tak pohár pro vítěze v této kategorii (trenér PaedDr. Slavík). I v soutěži jednotlivců muži zabodovali: Martin Slavík 2. místo, Marek Dvořák 3. místo, Petr Doseděl 5. místo. V kategorii dorostenců získal bronzovou medaili Pavel Hekrle. Mladší žákyně 1 (trenérky Mgr. Kršková, Ing. Mayerová): 8. místo Sabina Habrmanová, 21. místo Tereza Lipavská. Mladší žákyně 2: 18. místo Bára Bumbálková. Dorostenky (trenér PaedDr. Slavík): 8. místo Zuzana Slavíková. Ženy (trenérka Mgr. Fučíková): 4. místo Tereza Řeháková, 7. místo Veronika Voleská.
Poslední závod před letními prázdninami, který čeká mladší žákyně, je Májový trojboj pořádaný oddílem SG TJ Jiskra Ústí nad Orlicí ve středu 19. května.  Celkové zhodnocení letošní sezóny spojené s gymnastickým vystoupením všech oddělení oddílu proběhne ve čtvrtek 10. června v hale ZŠ Nádražní od 17,00 hod. Srdečně  zveme všechny příznivce gymnastických sportů.