Českotřebovský deník  184/2010  (23.6.)                                
KLUB AUDIO PŘIPRAVUJE ZKUŠEBNÍ PROVOZ LETNÍHO KINA                                                

Bude se hrát na prostranství mezi klubem a železniční tratí. Bude mít také funkci autokina - mimo diváky na lavičkách a dekách bude možné film sledovat z automobilů, zvuk naladí autorádio. Projekce po setmění od 3. července, bližší na plakátech a webových stránkách. Předpokladem by byla projekce o prázdninách třikrát v týdnu, tak aby byla zapůjčená aparatura využita. Aby se návštěvníci projekce nemohli volně rozptylovat o obytné zóně Parníka, bude kolem pozemku provedeno nové oplocení. Nebude se jednat o diskotéku, ale o filmovou projekci.  Bude se promítat zadní projekcí na plátno s rozměrem cca 4 x 3 metry.   Reproduktory budou nasměrovány mimo bytovou výstavbu.    majitel zařízení je v kontaktu s hygienou, která zde již prováděla první měření,  je objednáno i další měření při projekcích tak aby bylo zařízení seřízeno a vyhovovalo normám. Majitel má zájem na obohacení nabídky pro letní dobu, kdy se ve městě  mnoho neděje a současně má zájem na dlouhodobém působení v objektu, do kterého už hodně investoval.  Problémy však často dělají   návštěvníci, kteří přichází odjinud  někdy v podroušeném stavu a  ochranka je nechce do objektu klubu Audio pustit. posledně se tak stalo např. 12. června v době Týdne pohody v Ústí nad orlicí, kdy se velká část návštěvníků koncertu skupiny Kryštof rozhodla pokračovat v zábavě v  českotřebovském klubu audio a došlo zde i k poškození zařízení.  proti takovému "nájezdu" je obsluha klubu opravdu  bezmocná. V diskotékových klubech na Parníku probíhá cenová válka, která vede k tomu, že se nevybírá vstupné a v tomto případě je bohužel těžké bránit i tomu, aby z klubu návštěvníci volně  neodcházeli a zase přicházeli. I to může být důvod k tomu, že  vznikají některé konflikty. Pokud by při novém vstupu museli opět platit, pak by z klubu volně nevycházeli a ubylo by problémů mimo diskotéku.  Problémy, pokud vznikají jsou tedy zapřičiněny většinou ze strany hostů. Stačí jeden agresivní návštěvník, aby zkazil zábavu všem na diskotéce po celý večer a současně se stal předmětem stížností občanů na Parníku.
 
Den NADĚJE 2010                                                                                                                                

19.6.2010 se v městském Parku Javorka uskutečnil Den NADĚJE, který byl pořádán o.s. Naděje Česká Třebová. Oslavili jsme tak výročí 20 let trvání činnosti Naděje v České republice. Podrobnosti o akci již byly uvedeny v článku p. Mikoleckého a tak jen dodáváme, že na akci přišlo aktivně soutěžit 286 dětí, připraveno bylo 24 stanovišť a organizačně se na Dni NADĚJE  podílelo více jak 80 lidí. Všem bychom chtěli touto cestou srdečně poděkovat. Velice si vážíme i podpory všech partnerů akce a moc za ní děkujeme. Naše poděkování míří i do firmy Eko-Bi s.r.o za vzorné posekání Javorky. Generálním partnerem je  Město Česká Třebová. Spolupráce je na výborné úrovni a to se netýká jen Dne NADĚJE, ale prakticky všech oblastí naší činnosti.. Rádi bychom popřáli všem krásné prázdniny, mnoho skvělých zážitků a bezpečný návrat z cest.
 
PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM                                                                                                                                                      

Generální partner:
Ø             Město Česká Třebová
Hlavní partneři:
Ø       SILOE – oční optika Litomyšl (99 kroků od autobusového nádraží v Litomyšli)
Ø       RYDO, s. r. o. Česká Třebová – Zemní práce, autodoprava
Partneři akce:
Ø       Tiskárna GRANTIS, s. r. o. Ústí nad Orlicí
Ø       IMS, s. r. o.
Ø       FajnCom s.r.o.
Ø       Eko-line Group s. r. o.
Ø       MUDr. Věra Bílá
Ø       Grantis computer
Ø       EVRO Servis, s. r. o.
Ø       Všeobecná zdravotní pojišťovna
Ø       Eko-Bi s.r.o
Ø       Kulturní Centrum Česká Třebová
Další partneři:
Ø       NADĚJE – pobočky Litomyšl a Vysoké Mýto
Ø       Církev Bratrská Česká Třebová
Ø       DDM Kamarád
Ø       Jezdecký klub Machovi, Janov u Litomyšle
Ø       Farma KOJOVEC p. Klimeš
Ø       ReedMedia.cz
Ø       OIK - TV
Ø       Fantasy klub MELLON
Ø       Junák Česká Třebová – 5. oddíl vodních skautů
Ø       PAF agency, a. s.
Ø       Taneční škola Šárky Prossové
Ø       Mateřské centrum Rosa
Ø       Tartas – skupina historického šermu
Ø       Městská policie Česká Třebová
Ø       Policie ČR – Krajské ředitelství policie Východočeského kraje – územní odbor vnější služby Ústí nad Orlicí
Ø       ZKO PODHORKA
Ø       Hudební skupiny Sádroví pstruzi z Ústí nad Orlicí, NAAM Vysoké Mýto a  Eliata Vysoké Mýto
 
Co pro Vás připravila Městská knihovna Česká Třebová na červenec:                                                   

Upozornění-ve dnech 1.-15.8.2010 bude v Městské knihovně i na Pobočce Parník zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Těšte se na Léto s pohádkou v Javorce :-) Městská knihovna Česká Třebová a Mateřské centrum ROSA zve na Léto s pohádkou v Javorce. Začínáme ve středu 14.7. od 17:30 hod. Divadlem Dno: Velmi zvířecí pohádka. Pokračujeme 28.7. od 17:30 hod. Divadlem Tramtárie: Polízanice malé čarodějnice. V měsíci srpnu se můžete těšit na další dvě pohádky. V případě nepříznivého počasí se představení budou konat v prostorách Městské knihovny. Srdečně zveme!