VÁCLAVU  GLASEROVI LETOŠNÍ TRIATLONOVÁ SEZONA VYŠLA

Všestranný českotřebovský sportovec VÁCLAV GLASER se věnuje řadu let hlavně triatlonu. Za svoji bohatou sportovní kariéru stál v dresu CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí mnohokrát na stupních  nejvyšších. Rovněž letošní sezóna mu vyšla excelentně.
V neděli 11. dubna vyhrál AQUATLON v Jablonci nad Nisou. V bazénu plavali závodníci 1,5 km, běh měřil 10 km. Na vítězném stupínku stál i 30. května v Ostré u Nymburka. Zahájen zde byl Český pohár v triatlonu (plavání 750 m – cyklistika 20 km – běh 5 km). Druhý závod ČP v triatlonu se konal v neděli 13. června v Poděbradech Na tratích (750 – 20 – 5) nenašel opět VÁCLAV GLASER v kategorii 40 – 45 let přemožitele. Další závod ČP v triatlonu  proběhl ve stejných objemech v sobotu 3. července v Oseku nad Bečvou a GLASER  svoji kategorii opět s přehledem vyhrál. Oblíbený Králický triatlon proběhl v sobotu 14. srpna na tratích 400 m plavání, 20 km cyklo, 5 km běh. Zde skončil VÁCLAV GLASER celkově druhý.
Mistrovský titul z dalšího pohárového závodu si však přivezl z Karlových Varů. Na klasických tratích, sprint triatlonu (750 –20-5) byl ve své kategorii opět nejrychlejší. Aby poměřil svoji výkonnost se slovenskými  závodníky, vydal se v sobotu 28. srpna do Čunova. Slovenský pohár v triatlonu měl objemy olympijské (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh). I zde VÁCLAV GLASER nezaváhal a svoji kategorii s přehledem vyhrál.
Všechny přípravné běžecké závody, závody v duatlonu, jako například 2. května v Březích u Přelouče, kde se běželo 6,6 km, cyklistika 24 km, běh 3,3 km a umístění stříbrné, slouží tomuto českotřebovskému sportovci jako příprava na mistrovské triatlony. Na domácím aquatlonu v pátek 25. června (plavání 500 m, běh 5 km) skončil celkově pátý, svoji kategorii pochopitelně vyhrál.
Nejdůležitějším letošním závodem však bylo mistrovství světa v Budapešti. Proběhlo v neděli 12. září. VÁCLAV GLASER  odjížděl do Maďarska v naprosté pohodě, celoroční výsledky ho opravňovaly myslet na pěkné umístění. Ve všech kategoriích  se zde sešlo 3800 závodníků, čekalo je 1,5 km plavání, 40 km cyklo, 10 km běh. Startovalo se po vlnách. „Plavání bylo výborné z vody jsem vylézal ze 150 plavců šestý, rovněž s kolem jsem byl spokojený. I začátek běžecké desítky mi vyšel. Potom to však přišlo. Ztěžkly mi nohy a nedalo se s tím nic dělat. S dvacátým místem jsem rozhodně spokojený nebyl. Celoročně jsem dal přípravě mnoho. Trénuji šestkrát týdně. V pracovních dnech  jdu od půl šesté do bazénu, po práci  trénuji běh i cyklistiku. Nejsou-li o víkendech závody, trénuji běh i cyklistiku. Rozhodně to není žádný levný sport. Vždyť pouze startovné stálo v Budapešti 4500 Kč, doprava 3000 Kč a kde jsou další výdaje, hotel či občerstvení do vlastního závodu. Bez štědrých sponzorů bych  si rozhodně takové finanční zatížení nemohl dovolit. Velice rád bych proto poděkoval firmám: HOSTALEK-WERBUNG Česká Třebová, JS-KOVO Třebovice a dalším českotřebovským společnostem: STARMON, ORLIK, RYDO a ORVOS,“ říká VÁCLAV GLASER.                            MR.