První hokej v sezóně: zkazili jsme to ve III. třetině.

Více než dvě třetiny žily českotřebovské naděje na premiérové vítězství v krajské hokejové lize. Po čtyřiceti minutách vedla Lokomotiva 3:1, ale v závěrečném dějství měl navrch zkušenější soupeř, který v této fázi střetnutí vstřelil čtyři branky.

ČESKÁ TŘEBOVÁ – HLINSKO 3:5 (0:0, 3:1, 0:4)

Branky: 26. Pavlák (Kvasnička, Doha), 29. Doha, 38. Hašek – 35. Kavalír (Lukáč), 42. Kavalír (Lukáč, Štěpánek), 48. Bureš (Štěpánek), 52. Bureš (Tulis, Štěpánek), 58. Štěpánek (Kavalír).
Rozhodčí: Chlaň – Ježek, Potůček. Vyloučení: 7:8 (navíc Kašpar a Koželuh na 10 minut). Využití: 1:1. Oslabení: 1:1. Diváků: 328.
Česká Třebová: Kaplan – Bačík, Chadima, Rybka, Zeman, B. Řehák – Kašpar, Kvasnička, Doha – L. Deml, Pavlák, Hašek – Těšínský (30. Chudý), Teplý, Bažant.
Hlinsko: Gregor – Tulis, Martin Sláma, J. Wasserbauer, Kadlec, Koželuh, Fiala – Michal Sláma, Štěpánek, Zadina -  Boguaj,Volf, L. Wasserbauer – Kavalír, Bureš, Lukáč – od 21. minuty Spal.

Českotřebovský brankář Kaplan inkasoval pět gólů, přesto patřil k nejlepším hráčům domácího celku. První gólovku soupeře zmařil v 16. vteřině, kdy se před ním ocitl volný Lukáč. Na druhé straně vzápětí dvakrát zahrozil Doha. Ve 12. minutě projel domácí obranou jako nůž máslem hlinecký kapitán Kavalír, jenže na skvělého Kaplana nevyzrál. O minutu později předvedl podobný kousek Doha, ani on však neskóroval. Diváci v prvním dějství žádnou branku neviděli, protože na ledě kralovali oba gólmani.
V 16. minutě ujela dvojice Pavlák – Hašek, druhý z jmenovaných předvedl ukázkový blafák, ale puk do hlinecké branky neprotlačil. O pár vteřin později připravil Kašpar výbornou střeleckou pozici Dohovi, ten pálil z první, ale vedle. V závěru první třetiny přežila Lokomotiva přesilovku soupeře, půl minuty před sirénou faulovali hosté Dohu (během dvaceti minut se na něm vyfaulovali tři hráči), a tak do druhé třetiny mohla Lokomotiva vstoupit s výhodu 87 vteřin trvající početní výhody.
Domácí začali špatně a byli rádi, že po hrubé chybě neinkasovali: sólový únik Štěpánka naštěstí zlikvidoval výborný Kaplan. Nováček krajské ligy se ujal vedení paradoxně ve chvíli, kdy měl na ledě o jednoho hráče méně. Ve 26. minutě (na trestné lavici odpočíval B. Řehák) nestárnoucí Kvasnička přihrál Pavlákovi, který trefil pod horní tyčku – 1:0.
Ve 27. minutě byl počtvrté v utkání faulován Doha, jenže domácí přesilová hra začal další chybou v obraně a nájezdem Kavalíra, kterého vychytal skvělý Kaplan. V čase 28:04 si domácí všechno vynahradili, autorem druhé branky byl Doha – 2:0.
Nemuselo to být všechno, o malý okamžik později totiž hostující brankář Gregor zmařil gólovou šanci Pavláka. Jak už to bývá, potvrdilo se okřídlené: nedáš, dostaneš. Ve 35. minutě, při vlastní přesilovce, chyboval na útočné modré obránce Zeman, k puku se dostal Kavalír a tentokrát svůj další únik proměnil – 2:1. Závěr druhé třetiny patřil Lokomotivě. Ve 38. minutě předvedl svoji chytrost a důraz Hašek, který zvýšil na rozdíl dvou branek – 3:1. Domácí pak ještě získali výhodu přesilovky čtyřech proti třem (109 vteřin), jenže ji nevyužili.
Nástup do závěrečné dvacetiminutovky patřil Hlinsku, které ve 42. minutě (při signalizované výhodě) zásluhou Kavalíra vstřelilo druhý gól – 3:2. Jeden z klíčových okamžiků celého zápasu nastal ve 47. minutě., kdy Kvasnička dlouhým pasem vysunul Dohu, ale ten přestřelil.
Uběhlo totiž třicet vteřin a bylo vyrovnáno. Ve 48. minutě nahodil Tulis puk od mantinelu před českotřebovskou branku, kde jej pohotově tečoval Bureš – 3:3. Domácí útočník Doha se nakonec stal tak trochu smutným hrdinou utkání. Deset minut před koncem jej rozhodčí přísně vyloučil a hosté při přesilovce zápas definitivně otočili, když se znovu trefil Bureš – 3:4.
Zaskočená Lokomotiva na obrat síly neměla, i když měla ještě jednou výhodu početní převahy. Naopak, v čase 57:54 se střelecky konečně prosadil hlinecký Štěpánek – 3:5, který měl do té doby na svém kontě tři gólové přihrávky.
                                                                                                               (podle webu hokejového oddílu TJ Lokomotiva)
(Další utkání 16. 10. hraje Lokomotiva v Chocni.)