ČESKÁ TŘEBOVÁ - LITOMYŠL 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)

Branky: 11. Kašpar, 29. Teplý (Těšínský), 45. Poul (Kvasnička, Hašek) –  1. Šeda (Hudousek), 4. Dospěl (Šeda, Kosejk), 15. Matys (Fikejs, Jankovský), 23, Dospěl (Šeda, Horáček), 35. Šeda (Hudousek).
Rozhodčí: Kobr – Kolář, Veselý. Vyloučení: 10:7 (navíc Novotný 10 minut – Šafář 5 minut a do konce utkání). Využití: 0:1. Diváků: 496.
Česká Třebová: Kaplan – Poul, Chadima, Novotný, Bačík, Rybka, B. Řehák – Rak, Kvasnička, Hašek - Kašpar, Teplý, Pavlák – Chudý, Těšínský, Bažant – Brukner, Steinmetz.
Litomyšl: Horáček – Ač, Kosejk, Matys, Čejka, Šauer, Skalník – Šeda, Hudousek, Dospěl – Uhlíř, Fikejs, Jankovský – Švec, Peška, Šafář – M.Šedivý.
Zápas začal pro domácí tým menší katastrofou. Ve 25. vteřině vyšel hostujícímu týmu rychlý protiútok, Hudousek přihrál Šedovi a bylo 0:1. Probíhala 4. minuta a Litomyšl zásluhou Dospěla vstřelila druhý gól – 0:2. Mohlo být ještě hůř. Lokomotiva hrála dvakrát v oslabení, nejdříve přežila dvojnásobnou přesilovku soupeře (58 vteřin), vzápětí se ubránila ve čtyřech (57 vteřin).
V 11. minutě se slušně zaplněný zimní stadion dočkal první českotřebovský branky, když brankáře Horáčka prostřelil střelou z levé strany Kašpar – 1:2. Hned v následující minutě mohlo být vyrovnaná, šanci Raka zmařil pozorný Horáček. V 15. minutě uhodilo na druhé straně, při přesilové hře se od modré trefil litomyšlský Matys – 1:3. Fanoušci Lokomotivy bouřili po tvrdém zákroku Šauera na Novotného, který však rozhodčí trestuhodně přehlédli. Hosté mohli své vedení navýšit, při dvou šancích Šafáře se předvedl skvělými zákroky Kaplan.
Začátek druhé třetiny vyšel lépe pro hosty, kteří při chybném střídání soupeře přečíslili a Dospěl zvýšil na rozdíl tří branek – 1:4. Českotřebovští hokejisté pak hráli neúspěšně dlouhou přesilovkou pěti proti třem (79 vteřin), neprosadili se ani v pěti proti čtyřem (40 vteřin). Gólovou radost prožili před polovinou zápasu, ve 29. minutě překvapil Teplý gólmana Horáčka z pravého křídla – 2:4.
Domácí se pak dlouho a úspěšně (68 vteřin) bránili ve třech, tak trochu paradoxně inkasovali ve chvíli, kdy byla síly na ledě vyrovnány. Ve 35. minutě předvedla Litomyšl rychlý protiútok, na jehož konci byl Šeda – 2:5. V závěru druhé třetiny se „předvedl“ litomyšlský Šafář, po ostrém zákroku putoval před časně pod sprchu…
Závěrečné dějství odstartovalo další domácí příležitostí, kterou však ve 42. minutě trestuhodně spálil Pavlák. Lokomotivě se vzápětí naskytla jiná možnost. Znovu hrála dvojnásobnou přesilovou hru (44 vteřin) a poté v pěti proti čtyřem (76 vteřin), znovu se však neprosadila. Dvě vteřiny po návratu vyloučeného Hudouska se domácí fanoušci radovali potřetí. Na ukazateli svítil čas 44:27, když se po přesné přihrávce Kvasničky trefil od modré obránce Poul – 3:5.
Do konce utkání se skóre nezměnilo. Největší zásluhu na tom měl českotřebovský brankář Kaplan, který na ledě čaroval zejména při vyloučení spoluhráče Chadimy.                                                                               (Podle webu www.hokej-ceskatrebova.cz )

Fotografie z třetí třetiny zápasu končí zaznamenáním třetí branky Lokomotivy (45. min Poul)