Choceň potvrdila na třebovském ledě své kvality
Střelecky nejproduktivnější tým krajské ligy potvrdil své kvality také na českotřebovském ledě. Choceň byla po celé utkání lepším týmem. Nejlepšími hráči domácího mužstva byli tak trochu paradoxně brankář Kaplan a útočník Brukner, kteří přišli do Lokomotivy na hostování právě z choceňskému klubu.

ČESKÁ TŘEBOVÁ - CHOCEŇ 4:12 (1:4, 1:6, 2:2)

Branky: 16. Kašpar (Rak), 35. Brukner, 47. Brukner, 48. Pavlák (Váně) – 6. Dobrý (P. Pilař, L.Vích), 11. Beránek (L.Pilař, Prachař), 16. Dobrý (L.Vích), 18. Schejbal, 22. Prachař (L.Pilař, Florián), 24. L.Vích, 33. Prachař (Beránek, L. Pilař), 36. Florián (Prachař), 38. P. Pilař (Jurák), 39. Schejbal (Pochobradský), 57. L. Pilař (Beránek, Prachař), 60. Stříteský (L.Vích, Jurák).

Rozhodčí: Kejř – Souček, Rychlý. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 312.
Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Novotný, Kiac, Bačík, B. Řehák, Váně – Rak, Teplý, Kašpar – Doha, Brukner, Černý – Hašek, Pavlák, Tešínský – od 21. Kvasnička.
Choceň: Malý (30. Sajdl) – Florián, Klauda, Luňák, Voříšek, Stříteský, P. Pilař, Pokorný – L. Pilař, Prachař, Beránek – Schejbal, Pochobradský, Krejza – Jurák, Dobrý, L.Vích – Král.
Domácí chtěli zapomenout na debakl z prvního vzájemného utkání (1:18) a začali odvážně, více práce měl úvodu choceňský brankář Malý. V 6. minutě však vystřelil od modré P. Pilař a Dobrý šikovnou tečí otevřel skóre – 0:1. Vzápětí mohl přidat druhý gól Prachař, kterého skvěle vychytal Kaplan. Hosté bez problémů přečkali oslabení a v 11. minutě udeřili podruhé, po krásné kombinaci s Beránkem a L. Pilařem mířil přesně Beránek – 0:2. Favorit se definitivně probudil a měl další vyložené šance: Beránek, Prachař a Klauda si vylámali zuby na pozornému Kaplanovi.
V 16. minutě se dočkali českotřebovští fanoušci. Po pravém křídle ujel Rak, gólman Malý jeho střelu pouze vyrazil, Rak stihl přihrát Kašparovi, který puk zblízka zasunul do choceňské branky – 1:2. Choceňská odpověď byla bleskurychlá, za pouhých 44 vteřin se podruhé prosadil Dobrý – 1:3. O dvě minuty později váhali domácí s rozehrávkou a přišel čtvrtý gólový trest, do střelecké listiny se zapsal Schejbal – 1:4.
Od druhé třetiny se objevil v českotřebovské sestavě útočník Kvasnička, ani on však nemohl rozjetý choceňský stroj zastavit. Další dva góly přidali hosté během dvou minut, nejprve se prosadil kapitán Prachař – 1:5, po něm se radoval L. Vích – 1:6. Zatímco hostující brankář Malý úspěšně čelil pouze gólové šanci Kvasničky, jeho protějšek v českotřebovské brance nevěděl, kam dřív skočit. Kaplan zmařil šance Prachaře a L. Vícha, inkasoval až v okamžicích, kdy se zápas přehoupl do druhé poloviny.
Ve 33. minutě vstřelil svůl druhý gól Prachař – 1:7. Lokomotiva za necelou minutu snížila, když se po individuální akci prosadil Brukner – 2:7. Další minuty však znovu patřily hokejistům Chocně. Ve 36. minutě skóroval Florián – 2:8, ve 38. minutě se trefil P. Pilař – 2:9 a účet druhé třetiny uzavřel přo hře v oslabení Schejbal – 2:10.
Začátek závěrečné třetiny patřil domácímu brankáři Kaplanovi, který během čtyř minut vynikajícími zákroky zlikvidoval gólové šance Stříteského, L. Vícha, Juráka, Beránka a L. Pilaře. Domácí tým vzápětí přečkal vyloučení útočníka Dohy a ve 47. minutě opět předvedl své individuální schopnosti Brukner – 3:10. Neuběhla ani minuta a Lokomotiva se radovala ze čtvrté vstřelené branky, tentokrát byl úspěšným střelcem Pavlák – 4:10.
Choceň nechtěla zůstat pozadu a přidala ještě dvě branky. V 57. minutě využili hosté díky L. Pilařovi přesilovou hru – 4:11 a v závěrečné minutě uzavřel účet nedělního utkání Stříteský – 4:12.

Příští zápas odehraje Lokomotiva ve středu 30. listopadu v Chrudimi, doma se představí v neděli 4. prosince v duelu s Lanškrounem.                                                                                                                    (www.hokej-ceskatrebova.cz)