První vítězství hokejistů v krajské lize - aneb -
jednou to přijít muselo

ČESKÁ TŘEBOVÁ  - PARDUBICE 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Branky: 20. Poul (T. Řehák), 21. Teplý (Doha), 24. Doha (Poul), 34. Kašpar (Rak), 41. Kvasnička (Pavlák, Doha) – 16. E. Musil (J. Musil), 37. Ludvík (M. Musil), 47. Andrejs (M. Musil, Ludvík), 52. Šejba (M. Musil).
Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Kleprlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 391.

Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Chadima, Poul, Bačík, Novotný, Kiac, Rybka – Doha, Kvasnička, Pavlák – Rak, Teplý, Kašpar  - B. Řehák, Bažant, Brukner – V. Deml, L. Deml, Chudý.
Pardubice: Vostřák – Máslo, Rozlívka, Šindler, Mlateček, Nevečeřal, Palaščák – E. Musil, J. Musil, Ludvík – Vlasák, Strejček, Verner – Andrejs, Čermák, M. Musil – Černý, Kubelka, Šejba.

První příležitost měli v 8. minutě hosté, Černý naštěstí nezamířil přesně. Domácí poprvé zahrozili při dvou přesilových hrách, obrovitý pardubický brankář Vostřák se zapotil při šancích Raka a Kašpara.

Jak už to v hokeji bývá, mužstvo, které tlačilo, jako první inkasovalo. Probíhala 16. minuta, když se za českotřebovskou brankou nejrychleji zorientoval 53letý Evžen Musil, jeho bekhendová střela „lízla“ brusle obránce Chadimy a puk skončil za zády bezmocného gólmana Kaplana – 0:1. Lokomotivě pomohla v závěru první třetiny přesilovka, v čase 19:40 se o vyrovnávací branku postaral obránce Poul – 1:1.

Českotřebovští hokejisté si během první přestávky zřejmě dali v šatně nějaký silný energetický nápoj, protože do druhé třetiny vlétli málem jako jamajský sprinter Bolt. V čase 20:38 přihrál Doha zpoza branky šikovně Teplému, který trefil přesně – 2:1.  V čase 23:46 využila Lokomotiva přesilovku pěti proti třem. Prudkou ránu Poula stačil Vostřák pouze vyrazit a pohotový Doha jej okamžitě poslal za jeho záda – 3:1. Ke vstřelení tří branek potřeboval domácí tým na rozmezí první a druhé třetiny přesně čtyři minuty a šest vteřin.

Zaskočení hosté nevěděli, kam dřív skočit, a tak si v polovině střetnutí raději vybrali oddechový čas. Jejich snahu podpořilo vyloučení Bačíka, v oslabení a při šancích Nevečeřala s Vernerem čaroval českotřebovský brankář Kaplan, který měl i potřebné štěstí, protože po ráně Ludvíka jej zachránila pravá tyčka.

Čtvrtou branku vstřelila Lokomotiva paradoxně v době sílícího pardubického tlaku. Hosté chybovali v útočném pásmu, puku se zmocnil výborně hrající Rak, který ve finále nezištně přihrál Kašparovi – 4:1. Českotřebovský rozlet přibrzdilo další vyloučení obránce Bačíka, které za necelou minutu potrestal Ludvík – 4:2. Pardubice mohly přidat další gól, hrubou chybu obránců naštěstí napravil pozorný Kaplan.

Do závěrečné dvacetiminutovky „vjela“ Lokomotiva ještě rychlejším tempem. Na začátku krásné akce byl Doha: vleže přihrál Pavlákovi, ten našel před brankou volného Kvasničku, který předvedl parádní blafák a zvýšil opět  na rozdíl tří branek – 5:2. Jak potvrdily další minuty, ještě zdaleka nebylo rozhodnuto.

Hosté ve 47. minutě předvedli parádní přečíslení tří na jednoho, autorem jejich třetí branky byl Andrejs – 5:3. Českotřebovští fanoušci tleksali, když byl v čase 50:53 vyloučen pardubický obránce Mlateček. V tu chvíli netušili, že Lokomotiva při přesilové hře gól nejen nevstřelí, ale naopak sama inkasuje. Bačíkova zaváhání využila dvojice M.Musil – Šejba, posledně jmenovaný byl střelcem čtvrté pardubické branky – 5:4.

V hektickém závěru mohli domácí výhru pojistit, střelecké pokusy T. Řeháka, Dohy a Raka se však neujaly. Pardubice srazil do kolen faul Vlasáka, který odjel na trestnou lavici v čase 57:06 a Lokomotiva si vzápětí vybrala oddechový čas. Domácí vsadili na opatrnost, hosté se bez problémů ubránili. V čase 59:21 odvolaly Pardubice brankáře a začaly hrát s šesti hráči v poli, domácí však první výhru v soutěži uhájili.