Českotřebovský deník 321/2011 (3.12)

Vánoční turnaj Města Mohelnice
V sobotu 3.12.2011 jsme odjeli na mezinárodní vánoční turnaj pro mladší a starší žáky do Mohelnice, které se účastnili oddíly jak z ČR, tak i z Německa a Polska. Naši závodníci si vedli velmi dobře, když přivezli 9 medailí a celkově jsme získali cenu za nejlepší oddíl! Gratulace a poděkování všem medailistům. Výsledky: starší žáci - Lukáš Hordějčuk +73 kg, 1.místo; Vojtěch Typl, do 60 kg, 2.místo; Karel Gregar, do 42 kg, 3.místo; mladší žáci - Tomáš Verner, do 66 kg, 2.místo; Jan Formánek, do 46 kg, 2.místo; Jan Růžička, do 42 kg, 1.místo; Antonín Kobza, do 42 kg,  2.místo; Magadléna Klime&s caron;ová, do 36 kg, 1.místo; Kristýna Klimešová, do 36 kg, 2.místo.

Přebor ČR družstev starších žáků
V sobotu 26.11. 2011 se konal Přebor ČR družstev starších žáků v Benešově. V letošním roce byla soutěž pořádána jako otevřená. Naši tři kluci – Vojtěch Typl, Lukáš Hordějčuk a Karel Gregar hostovali za družstvo SKP Judo Nový Bydžov, které z loňského roku obhajovalo bronzové medaile. Kromě sportovních důvodů nám také nepřálo vůbec štěstí … cestou na přebor jedno z našich aut potkalo divočáka (řidič i kluci přežili, prase nikoliv), jeden z našich klíčových závodníků nebyl puštěn do závodů (neměl administrativně v pořádku hostování) a vrcholem byl los, který dal do jedné skupiny první 4 družstva z loňsk& eacute;ho ročníku !!! tj. SKP Judo Nový Bydžov, Femax Hranice, 1. JC Baník Ostrava, Jucoclub Liberec a navíc SJ Litoměřice. B skupina byla objektivně výrazně lehčí JC Plzeň, SKKP Brno, SKP Benešov a MDDM Kaplice. V jednotlivých zápasech navíc některé naše opory nebojovali tak, jak se očekávalo a po dvou opravdu velmi těsných prohrách, jedné očekávané prohře s největším favoritem Ostravou a jediném vítězství nad Libercem, skončil Bydžov na pátém místě ve skupině. Jediným, kdo z našeho týmu 100 % splnil očekávání, byl Jakub Gorog ve váze do 73 kg. Na našem Lukášovi byl velmi silně patrný tréninkový výpadek způsobený předchozím zraněním, Vojta lehce zaostal z a očekáváním a Karel aspoň získal cennou zkušenost. Celkový výsledek je však velkým zklamáním pro družstvo SKP Judo Nový Bydžov a i pro naše kluky. Jedinou útěchou může být skutečnost, že Judoclub Liberec nakonec postoupil do semifinále a celkově skončil na druhém místě, tzn. když naše družstvo dokázalo porazit i později budoucího finalistu tak na „to“ prostě bylo … uvidíme po Novém roce v dorostenecké lize … poděkováni patří trenéru Jardovi Hnátovi. Výsledky družstev: 1. JC Baník Ostrava; 2. JC Liberec (… který jsme ve skupině porazili …); 3. MDDM Kaplice; 4. SKKP Brno; 5. – 9. SKP Judo Nový Bydžov.

Mezinárodní velká Trutnova - 7 medailí
Dne 26.11.2011 se v Trutnově konal mezinárodní turnaj mláďat a mladších žáků, kterého se zúčastnili závodníci z ČR, Polska a Německa. Náš oddíl tam reprezentovalo 11 závodníků a získali jsme 7 medailí. Jako první začali bojovat mladší žáci a hned na startu turnaje jsme získali díky Honzovi Formánkovi (do 46kg) a Dušanu Provazníkovi (do 55kg) dvě zlaté medaile. Oba je potřeba pochválit za přesvědčivé výkony a suverénní vítězství. K nim se hned přidaly Magda a Kíťa Klimešovi, které ve stejné váze do 36kg obsadily Magda 1. a Kíťa 2. místo. Ve váze do 42kg Honza Růžička – Koža vybojoval 3. a Tonda Kobza 4. místo. Oba předvedli pěkné zápasy, jen si myslím, že svou kvalitu neukázali naplno a možná jim chybělo i trochu štěstí. Do 50kg nás reprezentovali Matouš Jirsa a Filip Adamský, ale oba bohužel vypadli. Poté začali bojovat mláďata, a to Dominik Štusák ve váze do 38kg, kde získal 1. místo a vysloužil si velkou pochvalu za bojovnost. Jako poslední nastoupili ve váze do 56kg David Vích a Ondra Málek. Oba se spolu utkali o 3.místo, kde úspěšnější byl David. Naše výsledky: mláďata - do 38kg Domča Štusák 1.místo - do 56kg David Vích 3.místo - mladší žákyně - do 36kg Magda Klimešová 1.místo - do 36kg Kíťa Klimešová 2.místo - mladší žáci - do 46kg Honza Formánek 1.místo - do 55kg Dušan Provazník 1.místo a do 42kg Honza Růžička 3.místo.

Kuželkáři konečně po dobrém výkonu vyhráli

Výsledkový servis
SKK Vrchlabí - TJ Spartak Přerov 5:3 3462-3449 (11:13) 03.12.
TJ Sokol Husovice - KK PSJ Jihlava 6:2 3374-3206 (15:9) 03.12.
TJ Centropen Dačice - TJ Jiskra Kovářská 2:6 3308-3354 (9:15) 03.12.
SKK Náchod - KK Konstruktiva Praha 6:2 3388-3336 (16,5:7,5) 03.12.
TJ Loko Česká Třebová - TJ Sokol Luhačovice 7:1 3617-3438 (15:9) 03.12.
KK Slavoj Praha - TJ Třebíč 7:1 3402-3289 (16,5:7,5) 03.12.
TJ Lokomotiva Česká Třebová 3617 7:1 3438 TJ Sokol Luhačovice  (15:9)
12. (11) KK Konstruktiva Praha 11 2 2 7 34,5:53,5 114,0:150,0 3315 6

Volejbalisté prohráli v Hrotovicích, Ústí získalo body z jednoho zápasu s Chocní

Hrotovice jsou jedním z favoritů naší skupiny II. ligy, proto se prohrám 0:3 a 1 : 3 nelze zas tak moc divit. Ústí hrálo doma a poraziloChoceň 3 : 1 a ve druhém zápase  prohrálo po boji 2 : 3.  Získalo tedy již třetí vítězství v soutěži, Třebováci mají jen jedno jediné právě ze zápasu v Ústí nad orlicí. Do vánoční přestávky  zůstává ještě jeden hrací víkend 10. prosince, potom bude vlastně polovina soutěže odehrána. Příští týden hostíme doma Dřevěnice, nejsme bez naděje na výhru.  Tabulka po 16. kole:
10. TJ Sokol Česká Třebová II 16 1 15 0 8:46 1050:1319 17

Nedařilo se ani juniorům v I. juniorské lize, ze dvou utkání v Havlíčkoěv Brodě body nepřivezli, utkání skončila 3 : 1 a 3 : 0. I zde se orlickoústeckým volejbalistům více daří,  o tomto víkendu vyhráli doma obě utkání s týmem Beskydy Frýdek Místek, ač jde o lídra tabulky.