Českotřebovský deník 335/2011 (16.12.)

• V pátek podvečer se konal tradiční vánoční večer v režii českotřebovské ZUŠ. Mimo hudebních vystoupení se zde také prezentoval  taneční obor školy. Byla to opět přehlídka talentů, koncert měl vysokou úroveň, těšil se velké pozornosti veřejnosti. Koncert vyvrcholil vystoupením pěveckého souboru Kajetánek a tanečního orchestru s dirigentem Milanem Špičákem. Foto M. Šebela -  Více ZDE
  • DDM Kamarád informuje

XVII. Reprezentační ples
    DDM Kamarád Česká Třebová a Fincentrum  pořádá v pátek 13.1.2012 ve 2000hod. XVII. Reprezentační ples v sále restaurace Na Horách. Cena vstupenky s místenkou je 100,-Kč. Při zakoupení místenky je možné objednat večeři. K tanci a poslechu hraje skupina Monitor.
    Předprodej vstupenek v úředních hodinách  od 12.12.2011 do 16.12.2011 a dále pak od 4.1.2012 v kanceláři DDM Kamarád.

Dětský karneval
    DDM Kamarád Česká Třebová pořádá pro děti v sobotu 28.ledna 2012 DĚTSKÝ KARNEVAL. Karneval se bude konat v sále restaurace Na Horách v čase od 15.00 – do 17.00hod. Vstupné: dospělí  45,-Kč, děti 30.-Kč, děti do 3let – zdarma bez nároku na místo. Vstupenky možno zakoupit v DDM Kamarád v úředních hodinách od 4.1.2012.

Kreativní kurzy
    Dům dětí a mládeže Kamarád Česká Třebová pořádá pro dospělé a starší děti kreativní kurzy. Přihlásit se můžete vždy 14 dní před akcí v DDM Kamarád nebo na tel. č. 465 535 382, 777 292 244, 777 292 218. Každá akce se bude konat při minimálním počtu  5-ti účastníků. Platbu prosím uhraďte nejpozději 2 dny před konáním kurzu.  Bližší informace o jednotlivých akcích budou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách DDM Kamarád.
    Úterý 10.1.2012 v 16:00 hod. – Jednoduchý vitrážový šperk – Pouková Lada
    Čtvrtek 19.1.2012 v 16:00 hod. – Pryskyřice – šperk – Pouková Lada
    Čtvrtek 26.1.2012 v 16:00 hod. – Knoflíkové hrátky – Pouková Lada

ZH PARDUBICE - ČESKÁ TŘEBOVÁ 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)

Branky: 2. Strejček (E. Musil), 9. Vlasák (E. Musil), 16. Šindler (E. Musil), 29. Strejček (Čermák), 38. Kubelka (Procházka), 44. Verner (Procházka), 48. Andrejs – 34. Doha, 40. Poul (Teplý), 47. Bačík (Poul, Doha).

Rozhodčí: Kratochvíl – Kolář, Potůček. Vyloučení: 5:6 (navíc T. Řehák 5 minut + OK). Využití: 4:2. Diváků: 30.

Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Chadima, Váně, Čejka, Poul, Bačík – Doha,Teplý, Rak – Brukner, Kvasnička, Černý – B. Řehák, Kiac, L. Deml.

Dosud jediného vítězství v krajské lize dosáhli hokejisté Lokomotivy Česká Třebová v domácím souboji s týmem Závodní hokejová Pardubice. Včera večer se hrála odveta na pardubickém ledě, ovšem historie se neopakovala. Z vysoké výhry se radoval tým hrajícího kouče Evžena Musila, který na tři branky přihrál. Na ledě soupeřů tradičně oslabená Lokomotiva ztratila zápas v úvodní třetině, ve které hru domácího týmu režíroval 53letý útočník Evžen Musil. Bývalý hráč extraligových Pardubic a pražské Sparty přihrál spoluhráčům na tři branky a zajistil svému týmu rozhodující náskok. Českotřebovský trenér Petr Pešina, který postrádal řadu hráčů základní sestavy (Novotný, Váně, Pavlák, Kašpar), se musel po první třetině vyrovnat s absencí útočníků Černého a Raka, kteří ze zápasu kvůli zraněním odstoupili. Aby toho nebylo málo, před polovinou čtvrtečního střetnutí byl českotřebovský obránce Tomáš Řehák vyloučen na pět minut a do konce utkání, což znamená stopku pro příští duel krajské ligy.   Závěrečné utkání letošního roku odehraje Lokomotiva v neděli 18. prosince, kdy doma od 17 hodin přivítá Poličku.