Hokejisté v Chrudimi dlouho vzdorovali
Nečekaně dlouho vzdorovali hokejisté Lokomotivy vysoce favorizované Chrudimi, která o svém vítězství na vlastním ledě rozhodla až v závěrečných minutách středečního utkání.

CHRUDIM - ČESKÁ TŘEBOVÁ 9:6 (3:2, 3:2, 3:2)

Branky: 8. Langr, 11. Procházka, 13. Plch, 24. Kišš, 36. Dvořák, 40. Kišš, 58. Sýkora, 59. Kišš, 60. Závodník – 10. Kvasnička (Brukner), 20. Kašpar (Rak), 28. Rak (Kašpar), 40. Poul (Chadima, Rak), 50. Poul (Brukner), 59. Teplý (Rak).

Rozhodčí: Kobr – Najman, Budínský. Vyloučení: 6:3 (navíc Janoušek 5 + 20 – Bačík 10 minut). Využití: 0:1. Diváků: 120.

Česká Třebová: Kaplan – Chadima, Poul, Bačík, Kiac – Kašpar, Teplý, Rak – Brukner, Kvasnička, Černý – L.Deml, V. Deml, Chudý.

Pouze se čtyřmi obránci (mezi nimiž ovšem tentokrát nechyběl výborný Poul z Trutnova) a třemi útoky vyrukovali hokejisté České Třebové do zdánlivě předem ztraceného souboje s Chrudimí. Lídr krajské ligy se sice v 8. minutě ujal vedení, ovšem zanedlouho bylo zásluhou Kvasničky vyrovnáno. Domácí pak během necelých tří minut přidali další dvě branky a vedli 3:1, jenže Lokomotiva ještě před první sirénou díky Kašparovi snížila na rozdíl jednoho gólu. Také ve druhém dějství dokázali českotřebovští s jasným favoritem držet krok, za stavu 4:3 pro Chrudim nastřelil výborně hrající Poul horní tyčku. Lokomotiva dál zlobila, tři minuty před koncem prohrávala 5:7, vzápětí přidala šestý gól. Domácí si definitivně oddechli až v posledních dvou minutách, kdy vstřelil ještě dvě branky.

Příští zápas odehraje Lokomotiva v neděli 4. prosince doma s Lanškrounem.

Zdroj: www,hokej-ceskatrebova.cz