Neuvěřitelný kolaps předvedli hokejisté České Třebové ve třetí třetině nedělního utkání krajské ligy s Lanškrounem, ve které si nechali nastřílet od soupeře šest branek. V lanškrounském dresu zařídila dvojice útočníků. Šula tři branky vstřelil a na další dvě přihrál, Pilavka se rovněž trefil třikrát. Vítězný tým skóroval čtyřikrát při přesilových hrách.

ČESKÁ TŘEBOVÁ - LANŠKROUN 5:9 (3:1, 1:2, 1:6)

Branky: 2. Doha (Pavlák), 15. Doha (Váně), 17. Kvasnička (Bačík), 39. Pavlák (Doha), 45. Rak (Kašpar) – 3. Šula (Janků), 31. Pilavka (Fischer, Šula), 33. Pilavka (Janků), 41. Šula (Piterka, Nimmerrichter), 43. Pilavka (Šula), 45. Poles (Vejchoda), 48. Vejchoda (Piterka), 54. Šula, 55. Patsch.

Rozhodčí: Prchal – Kolář, Zemánek. Vyloučení: 8:7 (navíc Černý a Teplý na 10 minut – Kilčický na 5 minut a do konce utkání, Pilavka na 10 minut). Využití: 0:4. Diváků: 452.

Česká Třebová: Kaplan – Novotný, Chadima, Kiac, Bačík, B. Řehák, Váně – Rak, Teplý, Kašpar – Brukner, Kvasnička, Černý – Doha, Pavlák, L. Deml – V. Deml.

Lanškroun: Nimmerrichter – Pachl, Patsch, Bruch, Janků, Kollert – Fischer, Šula, Minář – Pilavka, Kilčický, Vejchoda – Piterka, Poles.

Derby mělo od úvodního vhazování velmi dobré tempo. Domácí se radovali již ve 2. minutě, kdy se po přihrávce Pavláka prosadil Doha – 1:0. Českotřebovské vedení mělo jepičí život, protože za pouhých 39 vteřin bylo zásluhou Šuly vyrovnáno – 1:1. Lokomotiva byla lepším týmem, jenže v první části první dvacetiminutovky zahazovala jednu gólovou šanci za druhou. Domácí přitom hráli dlouhých 75 vteřin v pěti proti třem, výsledkem byly tři nevyužité příležitosti Raka a dvě Dohy. Situace se změnila až v 15. minutě, kdy se trefil Doha – 2:1. Hosté byli v úzkých a chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Ještě hůře jim bylo v 17. minutě, kdy po pravém křídle ujel a přesně zamířil Kvasnička – 3:1. V závěru hráli domácí přesilovou hru, ale po úniku Pilavky museli děkovat za výborný zásah brankáři Kaplanovi.

Lokomotiva „vyjela“ do druhé třetiny na čtvrt plynu. Pokračující přesilová hra domácím nic nepřinesla, naopak: gólman Kaplan musel čelit šancím Vejchody a Šuly. Ve 23. minutě předvedli domácí hezkou kombinanční akci, při které Rak krásně našel Teplého, jehož nájezd zmařil lanškrounský brankář Nimmerrichter.

Hosté začínali získávat stále pevnější půdu pod nohama, domácí se dopouštěli zbytečných faulů. V čase 28:42 byl po střetu s hostujícím brankářem vyloučen Brukner, v čase 29:11 zamířil na trestnou lavici Černý. Vzápětí nastala kuriózní situace, při dvojnásobném oslabení po ujel Pavlák, jenže nabídnutou šanci neproměnil.

O malý okamžik přišel trest v podobě gólu důrazného Pilavky – 3:2. Domácí se pak ještě 64 vteřin úspěšně bránili ve čtyřech. Ve 33. minutě však přišlo chybné rozehrání Váni, po kterém Janků vyslal do úniku Pilavku a ten vyrovnal – 3:3.

V čase 33:11 skončil zápas pro lanškrounského kapitána Kilčického. Českotřebovský útočník se těsně předtím napřahoval ke střele, ovšem byl zezadu tvrdě atakován Kilčickým, který za úder do oblasti hlavy a krku vyfasoval pětiminutový trest.

Pětiminutová přesilovka Lokomotivy vyšla naprázdno, pouhou jednu vteřinu po jejím skončení se domácí dočkali, vedení jim vrátil Pavlák – 4:3.

Jak se ukázalo v rozhodující fázi střetnutí, tak ještě v závěru druhé třetiny si domácí hokejisté zadělali na pořádný průšvih. V čase 39:03 byl za zbytečný faul vyloučen Rak, v čase 39:51 vyhodil puk za mantinel Bačík a také on dostal dvouminutový trest.

Střelecké manévry zahájil Lanškroun velmi rychle, při přesilovce pěti proti třem se v čase 40:22 prosadil Šula – 4:4. Domácí přečkali oslabení ve čtyřech (65 vteřin), ale pak se doslova sesypali. Ve 43. minutě završil svůj hattrick skvělý Pilavka a Lanškroun se poprvé dostal do vedení – 4:5. Pilavka vehementně oslavoval, vyhodil obě rukavice radostí do vzduchu a sudí Prchal jej za nesportovní chování vykázal na dlouhých deset minut na trestnou lavici. Jeho spoluhráčům to vůbec nevadilo, protože hned ve 45. minutě využili další přesilovou hru, zblízka puk propasíroval do českotřebovské branky Poles – 4:6.

Jiskřičku naděje zažehl smolař utkání Rak, který za pouhých 46 vteřin snížil na rozdíl jedné branky – 5:6. Domácí doplatili na herní nedisciplovanost. V čase 46:52 pykal za zbytečný kontakt s lanškrounským brankáře Nimmerrichterem domácí obránce Novotný, kterého však hosté nechali na trestné lavici jen 28 vteřin. Autorem jejich sedmého gólu byl tentokrát Vejchoda – 5:7.

Závěr zápasu patřil Šulovi, který nejprve orazítkoval horní tyčku a vzápětí vstřelil osmý gól – 5:8. Domácí, kteří ovládli první třetinu, byli v tu chvíli zralí na ručník.. Pět minut před koncem jim zasadil devátý gólový úder Patsch. Lanškrounský obránce se puku zmocnil ve středním pásmu, ze tří domácích hráčů si udělal slalomové tyče a po krásném sólu si vychutnal i