Hokejbalisté Lokomotivy úspěšně zakončili podzimní část 

V druhé nejvyšší soutěži Východ v letošní sezoně hraje první tým mužů českotřebovského hokejbalového oddílu. Jako nováček si nevede vůbec špatně. Po podzimní části je na osmém místě, které zatím týmu trenéra Jebouska zajišťuje postup do nadstavbové části. V závěrečných podzimních kolech si hráči Lokomotivy připsali důležité body po dvou výhrách na hřištích regionálních soupeřů ze Svítkova (4:0) a Přelouče (4:3). Právě před pardubickým týmem má Lokomotiva do jarní části tříbodový náskok a pro realizační tým je důležité, že v obou utkáních jak na domácím hřišti či na soupeřově českotřebovští borci zvítězili. Což jim zajišťuje při stejném bodovém zisku na konci základní části lepší postupovou pozici.
Tým spoléhá na výkony zkušeného Petra Kvasničky, kterému dobře sekundují Voleský, Hruška, Válek, ale i bývalí dorostenci Vostrčil, Mrštný, bří Švecovi, kteří sbírali zkušenosti v extralize. Ale ani tradiční hokejbalové stálice jako je brankář Ehrenberger či mladší z Demlů Lukáš, Lustyk a Macků nedávají svým soupeřům nic zadarmo. Tým čeká krátká pauza a pak náročná příprava na jarní část, kterou zahájí Českým pohárem s extraligovým týmem Letohradu již 18. února a 3. března na svém hřišti vyzve v dalším kole I. NHbL Rigum Hodonín.
Záloha Lokomotivy, kde nastupují vedle mužů i dorostenci si v II. NHbL drží střed tabulky také s postupovou ambicí do play off. V posledním kole v derby s Letohradem otočili hráči okolo trenéra Broulíka dvoubrankové vedení domácího týmu. A nakonec se jim podařilo těsně zvítězit 4:3. Béčko čeká v jarní části série pouze čtyř utkání, kde každé zaváhání bude mít za následek velmi vážné ohrožení postupových pozic. Vedení oddílu stejně jako hráči věří, že tým i bez velkých jmen dokáže vybojovat prodloužení jarní části do nadstavbových bojů.
Na úspěchy mužských týmů v závěrečném turnaji navázali i dorostenci, kteří si v domácím prostředí poradili i s lídrem Kometou Polička a nezaváhali ani s přeloučským týmem.
I přes prohry s Poličkou v závěrečných kolech se v letošní sezoně dobře daří týmu mladších žáků pod vedením trenéra Tlapáka. Po podzimní části jsou nejmladší hokejbalisté na šestém místě regionální tabulky.
Hokejbalisty teď čeká krátká pauza,která bude vyplněna tradičním Vánočním turnajem       25. prosince od 8.00 hodin na hřišti v Benátkách.  Bude se hrát jako za starých časů ještě s tenisákem tzv. „bendy“ a na začátku ledna naskočí do tvrdé zimní přípravy na jarní část soutěží. Bez odpočinku však budou kandidáti na reprezentační dres ve výběrech pro MS v Písků hráčů do 18 a 20 let. O svých výkonech budou přesvědčovat reprezentační trenéry brankář Štarman a Klimeš stejně jako v juniorech Vostrčil se Švecem.
(Badzik)