Konec roku  byl ve znamení vrcholu plavecké sezóny

Konala se mistrovství České republiky ve všech věkových kategoriích. Kvalifikačními závody byly krajské přebory. První prosincový víkend se plavalo v Prostějově, Trutnově a Litoměřicích.

Dvanáctiletí plavci se utkali v prostějovském bazénu. Naším jediným reprezentantem byl Tomáš Valenta a jeho nejlepším umístěním 10. místo na 200 m znak . Čas 2:42,1 je jeho osobním a současně i oddílovým rekordem na této trati.
V Trutnově bojovali 13.- letí a my měli 2 zástupce. Anička Pucholtová na 100 m prsa 17.místo (1.26,85) na dvojnásobné trati si o jedno místo polepšila a čas 3:05,67 stačil na 16. místo. Ondřej Krňávek  v disciplině 100 m polohový závod doplaval časem 1:16,07 na 18. místě. Všechny výkony jsou osobními rekordy.
A 14tiletí soutěžili v Litoměřicích. Oba naši plavci startovali v 6 disciplinách. Nejlepším umístěním Aničky Klukové bylo 6. místo na 100 m polohový závod  (1:11,16)  a  Matěj Karpíšek  byl nejlépe na 15. místě na 100 m prsa  (1:17,84). Výkony Aničky Klukové jsou rozhodně zklamáním, vloni byla členkou mladší juniorské reprezentace, ze které letos vypadla. Prochází sice těžkým věkovým obdobím, ale míří příští rok na sportovní gymnázium do Brna a je jenom na ní, jak si povede.
Další prosincový víkend 10. a 11.  prosince se 11. letí plavci sjeli do Kopřivnice. Při neúčasti Adama Vágnera ze zdravotních důvodů byl naším jediným zástupcem Matěj Švíř. A velice úspěšným!! Vybojoval zlaté medaile v disciplinách 100 a 200 m polohový závod (čas 1:18,9 a 2:47,3) , stříbro za 200 znak (2:44,9) a 100 volný způsob (1:08,9) a bronz na 50 m volný způsob a čas 31,5.  Zisk 5 medailí je i úspěchem jeho trenérky   Lídy Tmějové.

Plavecký oddíl Lokomotiva Česká Třebová byl pořadatelem Mistrovství ČR 10tiletých.

Našim plavcům se podařilo vylovit z domácího bazénu  8 medailí. Bronzové medaile  si vyplavali  na prsařskou stovku  Aneta Köhlerová   za 1.37,3 a Vojtěch Krňávek  časem 1:39,6. Nejúspěšnější však byla Eliška Štichauerová, která  získala 5 medailových umístění. Zlato na 50 m volný způsob (32,8), 200 m volný způsob (2:38,4) a v napínavém závodě na 200 m polohový závod za 2:55,4. Stříbro si vyplavala  na kraulovou stovku /1:12,7/ a 50 m znak (38,2). Vymazala tak oddílové rekordy Ivety Šulákové z r.1985!  Jako trenér si však velice cením zisku medaile, a to dokonce zlaté, ve štafetě žaček na 4 x 50 m polohový závod. Postavit štafetu 4 plavců jednoho ročníku se totiž většinou podaří pouze velkým oddílům. O zisk této zlaté medaile se zasloužily Eliška Štichauerová - znak, Aneta Köhlerová - prsa, Markéta Zachová - motýlek a  Barbora Pražáková - kraul.
Město  Česká Třebová darovalo poháry za nejlepší výkony, které si odváží v žákovské kategorii Vojislav Štěrba ze Sportovního klubu Pardubice za svůj výkon na 400 m volný způsob a čas  5:23,8.  Pohár pro žačky zůstává doma zásluhou Elišky Štichauerové  a čas 32,8  sec. na  50 m volný způsob.
A poslední předvánoční víkend se koná v Chomutově Mistrovství ČR dorostu a dospělých, kde se představí  i náš  závodník Lukáš Kovář , který se kvalifikoval na 400 a 1500 m volný způsob.
Všem, kteří na mistrovství republiky startovali blahopřeji a poděkování za celoroční práci  patří  všem trenérům, i těm , kteří trénují  nejmenší  děti v přípravkách, děkuji velice schopnému týmu rozhodčích, protože ne všude jsou schopni uspořádat vrcholné závody, sponzorům za  dary, městu Česká  Třebová za finanční příspěvek do rozpočtu oddílu, zaměstnancům plaveckého bazénu a rodičům za podporu.
A do nového roku 2012 hodně dalších úspěchů!