Zprávy z ledního hokeje
Krajská liga:  ČESKÁ TŘEBOVÁ – POLIČKA 8:10 (3:4, 1:3, 4:3)

Závěrečné utkání letošního roku bylo bohaté na branky, diváci v České Třebové jich viděli celkem osmnáct. Polička vstřelila o dva góly více, a tak se radovala z vítězství. Parádní výkon předvedl poličský útočník Martin Kubát, který tři branky vstřelil a na další tři přihrál. V českotřebovském dresu byl nejlepší Petr Pavlák, který skóroval dvakrát a měl i dvě gólové asistence.
Branky: 13. Kvasnička (Černý), 19. Rak (Pavlák, Doha), 20. Kvasnička (Chadima), 25. Pavlák (Čejka), 42. Doha (Pavlák, Deml), 44. Pavlák (Černý), 58. Doha (Černý), 60. Rak (Doha) – 8. Vápeník (Krajíček), 8. Boháček (Pospíšil), 13. Kubát (Švejda, Nykl), 15. Kubát (Nykl), 25. Krajíček (Vápeník), 32. Švejda (Nykl, Kubát), 37. Švejda (Kubát, Nykl), 50. Pospíšil (Kubát), 55. Kubát (Švejda), 56. Soukal.
Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:2. Oslabení: 1:2. Diváků: 393. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 4:5, 4:6, 4:7, 5:7, 6:7, 6:8, 6:9, 6:10, 7:10, 8:10.
Česká Třebová: Kaplan – B. Řehák, Čejka, Chadima, Váně, Kiac – Rak, Teplý, Bačík – Brukner, Kvasnička, Černý – L. Deml, Pavlák, Doha.
Polička: Šauer – Máša, Veselý, Hejtmánek, Mahel, Češka, Grubhöffer – Kubát, Švejda, Nykl – Jindra, Pospíšil, Boháček – Krajíček, Vápeník, Soukal.
Den otevřených dveří v českotřebovské obraně odstartoval v 8. minutě. Hostující Poličce stačilo pouhých 26 vteřin k tomu, aby získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel kapitán Vápeník – 0:1, krátce po něm se trefil Boháček – 0:2. Vzápětí bylo Lokomotivě ještě hůř, vyloučení Pavláka však jeho spoluhráči přežili. Poličský brankář Šauer si připsal první ostrý zákrok, když zlikvidoval střelecký pokus Raka.
Domácí tým se dočkal ještě ve 13. minutě, Černý poslal do úniku Kvasničku, který nepřemýšlel a tvrdým příklepem snížil na rozdíl jedné branky – 1:2. V ještě probíhající 13. minutě získala Lokomotiva výhodu přesilové hry, ale chyby jejich hráčů tvrdě trestal první útok soupeře. Po spolupráci se Švejdou a Nyklem zahájil své střelecké představení Kubát – 1:3.
V 15. minutě spálil slibnou příležitost Pavlák, v téže minutě nechali českotřebovští obránci za svými zády Kubáta a bylo znovu zle – 1:4. Lokomotiva se probrala až v závěru první třetiny, kdy využila dvě přesilové hry. V čase 18:23, při přesillovce pěti proti třem, skóroval Rak – 2:4. V čase 19:04, při pokračující přesilovce pěti proti čtyřem, předvedl další parádní příklep Kvasnička a snížil na rozdíl jediné branky – 3:4.
V úvodu druhé třetiny pokračovali hokejisté České Třebové v aktivní hře a ve 25. minutě byli slace odměněni, po milimetrové přihrávce obránce Čejky se o vyrovnání postaral Pavlák – 4:4. Radost v domácím táboře vydržela pouhých 24 vteřin. Obránce Bačík nedokázal vyhodit puk do středního pásma a po chaosu před domácí brankou se zblízka trefil Krajíček – 4:5.
Právě v těchto okamžicích se odehrávaly nejdůležitější okamžiky celého střetnutí Ve 30. minutě, když na trestné lavici odpočíval Brukner, ujel Doha a v oslabení trefil levou tyčku! O dvě minuty později, znovu při hře v oslabení, vyhodil Váně puk na modrou čáru, přímo na poličského obránce. První útok soupeře předvedl rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Švejda – 4:6. Stejný hráč si ještě vylepšil náladu ve 37. minutě, kdy se trefil podruhé – 4:7. Domácí tým v této fázi utkání doplácel na hrubé chyby, hodně sil ztrácel v oslabeních.
Střelecké manévry pokračovaly také v závěrečném dějství. Domácí bojovali jako lvi a během necelých dvou minut se vrátili zpátky do zápasu. V čase 41:25 rozveselil diváky Doha – 5:7, v čase 43:20 se o totéž postaral Pavlák – 6:7. Za další dvě minuty mohlo být vyrovnáno, šanci Bruknera však zlikvidoval pozorný gólman Šauer.

Ve 48. minutě Lokomotiva znovu chybovala před vlastní brankou, série chyb vyvrcholila faulem a vyloučením kapitána Teplého. Bruslařsky lepší Polička toho využila, Kubát naservíroval perfektní přihrávku Pospíšilovi, proti jehož dělovce neměl Kaplan šanci – 6:8. Necelých šest minut před koncem domácí hokejisté podruhé doslova propadli ve chvíli, kdy měli výhodu jednoho muže v poli. V čase 54:17 se Kvasnička marně snažil zastavit Kubáta, který vzápětí puk protlačil za Kaplanova záda – 6:9. Uběhlo pouhých 64 vteřin a ostrůvek poličských fanoušků se radoval z jubilejní desáté branky, po zmatcích v domácí obraně byl jejím autorem Soukal – 6:10.  Co do bránění hodně bezstarostná hokejová partie pokračovala. V 56. minutě zahodil vyloženou příležitost Švejda, v 58. minutě zamířil přesně Doha – 7:10, v 59. minutě orazítkoval Kubát tyčku. V závěru hrála Lokomotiva další přesilovku: v čase 59:44 ji využil a výsledku dal finální podobu Rak – 8:10.
Další zápas krajské ligy odehraje Česká Třebová 5. ledna 2012 ve Skutči.

Liga mladších žáků 2000/2001

17.12.2011 - Česká Třebová

TJ Loko Česká Třebová - HC Chrudim 2 : 7 (0 : 1 , 1 : 3 , 1 : 3 )

Sestava:

Brankáři : Kollert,Hriško

Obránci : Zeman,Nesejt,Verner,Umlauf,Metyš,

Útočníci : Rozlílek,Trnka,Paclík,Křepela,Hájek,Stolín,Novotný,Hledík,Orlich

Branky : 27'a 53' Rozlílek

Poslední letošní domácí utkání sehráli na zimním stadionu Na Skalce mladší žáci Lokomotivy.

Po velmi vydařeném utkání bohužel opět prohráli.

18.12.2011 - Choceň

HC Choceň - TJ Loko Česká Třebová 9 : 2 (3 : 1 , 1 : 1 , 5 : 0 )

Sestava:

Brankáři : Kollert

Obránci : Zeman,Nesejt,Verner,Metyš

Útočníci : Rozlílek,Trnka,Paclík,Křepela,Orlich,Umlauf,Hledík,Hájek,Novotný

Branky :7' Paclík, 31' Rozlílek

Poslední utkání první části soutěže odehráli mladší žáci Lokomotivy na ledě druhé Chocně.

Ani tento zápas mladí hokejisté nedovedli do vítězného konce.

Josef Umlauf – vedoucí družstva

___________________

Přípravka 2002

18.12. - Pardubice

HC Skuteč  - TJ Loko Česká Třebová 6 : 12 ( 2 : 5, 2 : 3, 2 : 4 )

Branky ČT: Švub 4, Stolín 4, Ruda 2, Hošpes, Deml

HC Pardubice ll. - TJ Loko Česká Třebová 9 : 14 ( 4 : 4, 3 : 3, 2 : 7 )

Branky ČT: Stolín 6, Švub 6, Ruda 2

Sestava ČT:

Hriško - Cihlář, Švub, Stolín, Havránek, Koutecký, Deml, Ruda, Hošpes

Komentář: Naši čtvrťáci se v letošní sezoně naposledy představili při minihokeji. Poslední utkání proběhla v Pardubické Malé aréně a bylo to překrásné zakončení půlsezony. Chlapci ve výborně odehraných zápasech přehráli nejdříve Skuteč a poté přestříleli i tým domácích. Hráčům nebylo za předvedenou hru co vytknout a zaslouží si velkou pochvalu.  Stanislav Ruda – trenér mládeže

Minihokej 2003

17.12. - Chrudim

Ročník 2003

HC Pardubice l. - TJ Loko Česká Třebová 2 : 4 ( 0 : 1, 0 : 3, 2 : 0 )

Branky ČT: Ruda 2, Koutecký, Páv

HC Chrudim - TJ Loko Česká Třebová 5 : 6 ( 1 : 4, 3 : 1, 1 : 1 )

Branky ČT: Ruda 3, Havránek, Martinásek, Koutecký

TJ Loko Česká Třebová - HC Hlinsko 9 : 1 ( 2 : 1, 3 : 0, 4 : 0 )

Branky ČT: Koutecký 3, Palán 3, Ruda 2, Deml

Sestava: Martinásek O., - Ruda, Deml, Havránek, Koutecký, Hošpes, Páv, Kolář, Palán, Martinásek T.

Ročník 2004

HC Pardubice l. - TJ Loko Česká Třebová 3 : 6 ( 1 : 5, 0 : 1, 2 : 0 )

Branky ČT: Fikejz 2, Bárta, Novotný Ad., Trnková, Pachl

HC Chrudim - TJ Loko Česká Třebová 1 : 4 ( 0 : 2, 0 : 0, 1 : 2 )

Branky ČT: Pachl 2, Fikejz, Trnková

TJ Loko Česká Třebová - HC Hlinsko 5 : 6 ( 1 : 2, 3 : 0, 1 : 4 )

Branky ČT: Trnková 3, Fiala, Rudová

Sestava ČT: Řehák - Rudová, Trnková, Fikejz, Novotný Ad., Novotný J., Langer, Bárta, Verner, Fiala, Pachl

Komentář: Naši třeťáci v Chrudimi zopakovali kvalitní výkony z minulých utkání a domů přivezli 5 výher a jednu těsnou prohru.