V sympatickém světle se předvedli hokejisté České Třebové, kteří doma přivítali Moravskou Třebovou a byli favorizovanému soupeři překvapivě dlouho vyrovnaným protivníkem. V českotřebovském dresu se poprvé ukázal obránce Tomáš Čejka (hostování z Litomyšle), ve vítězném týmu byl nejlepším hráčem autor tří branek, útočník Tomáš Malý.

ČESKÁ TŘEBOVÁ - MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 3:6 (2:4, 1:0, 0:2)

Branky: 1. Brukner (Kvasnička), 3. Černý (Čejka), 23. Brukner (Teplý) – 3. Koláček, 10. Malý (Faltus, Kobza), 14. Muselík (Rybníkář), 17. Tregler (Koláček), 47. Malý (Urbášek), 54. Malý (Peška).
Rozhodčí: Chlaň – Hájek, Klemprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváků: 412.

Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Chadima, Váně, Čejka, Kiac, Bačík – Pavlák,Teplý, Kašpar – Brukner, Kvasnička, Černý – Doha, L.Deml, V. Deml.
Moravská Třebová: Kulhavý (23. Bureš) – Urbášek, Rybníkář, Flekač, Rulíšek, Holub, Kutmon – Peška, Husárek, Muselík – Malý, Kobza, Faltus – Zeman, Koláček, Tregler.

Třebovské derby začalo zostra. První branka padla již ve 27. vteřině a k radosti domácích fanoušků byl jejím autorem Brukner – 1:0. Odpověď hostujícího týmu byla velmi rychlá, na začátku třetí minuty si najel mezi kruhy Koláček a bombou prostřelil brankáře Kaplana – 1:1. Začátek utkání, to byly na obou stranách útočné manévry. Ještě ve třetí minutě spálil vyloženou šanci Kvasnička, v téže minutě se šikovnou tečí prosadil Černý – 2:1 a vzápětí pozorný Kaplan zmařil příležitost Faltuse.
Moravská Třebová vyrovnala v polovině první třetiny, po vhazování v útočném pásmu a po bleskurychlé přihrávce Faltuse se zblízka trefil Malý – 2:2. Vyrovnávací branka znamenala pro hosty definitivně budíček. V 11. a ve 13. minutě stříleli Rybníkář a Zeman, oba orazítkovali tyčku českotřebovské branky. O malý okamžik později, přesněji ve 14. minutě, se hosté poprvé ujali vedení, jejich třetí branku vstřelil Muselík – 2:3. Favorit se v úvodním dějství prosadil ještě jednou, v 17. minutě přidal jeho čtvrtý gól Tregler – 2:4.
Na začátku druhé třetiny hráli domácí přesilovku pěti proti čtyřem (85 vteřin), ale nedařilo se jim a při šanci Husárka byli rádi, že neinkasovali. Pro Lokomotivu byla důležitá 23. minuta, kdy po spolupráci prvního útoku skóroval Brukner – 3:4. Gólová střela českotřebovského útočníka vyhnala na střídačku mladého moravskotřebovského gólmana Kulhavého, kterého nahradil zkušený Bureš. Domácím bylo nejhůře při dvou oslabeních, kdy se několikrát vytáhl brankář Kaplan. Parádní zákrok předvedl při střele Faltuse.
Lokomotiva mohla jednogólové manko vymazat v úvodních minutách třetí třetiny. V čase 40:00 byl vyloučen Urbášek, v čase 41:17 k němu na trestnou lavici přisedl Muselík. Domácí hráli 42 vteřin v pěti proti třem, ale branku nedali. Bohužel se jim nevedlo ani v pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem (78 vteřin).
Nejkrásnější akci zápasu předvedli hosté ve 47. minutě. Urbáškův pas mezi českotřebovské obránce převzal rozjetý Malý a proti jeho střele pod horní tyčku neměl Kaplan šanci – 3:5. Českotřebovskému brankáři se naopak tleskalo v 52. minutě, ve které kryl dělovku Pešky. Necelých sedm minut před koncem se potřetí prosadil útočník Malý a dal výsledku definitivní podobu – 3:6. Lokomotiva hrála v závěru d vě přesilové hry, největší příležitost měl Teplý, ovšem toho vychytal téměř dvoumetrový gólman Bureš.
Příští zápas odehraje Lokomotiva ve čtvrtek 15. prosince v Pardubicích.
V neděli 18. prosince pak v závěrečném letošním domácím utkání přivítají Poličku.