Českotřebovský deník 23/2011 (23.1.)

ČESKOTŘEBOVŠTÍ LIGOVÍ VOLEJBALISTÉ SESTŘELILI LÍDRA SOUTĚŽE BRNO

II.LIGA - MUŽI
    Po novoroční pauze se domácí volejbalový tým střetl s prvním celkem tabulky z Brna – Střelic a českotřebovské hráče čekaly dva těžké zápasy, kde chtěli navázat na vynikající výkony z předvánočních utkání.
V úvodu prvního zápasu domácí tým zaskočil soupeře pečlivou hrou v obraně, minimem nevynucených chyb a dobrým útokem. Tím si Třebováci vypracovali několika bodový náskok, který udrželi až do konce prvního setu. V druhé sadě Brněnští volejbalisté začali bojovat a set byl celou dobu vyrovnaný. Oba celky hrály velmi kvalitní pohledný volejbal s minimem chyb a výbornou obranou, avšak domácí tým závěr druhého setu zvládl lépe a vyhrál ho poměrem 27:25. Ve třetím dějství třebovským hráčům ujel začátek setu a soupeř pozornou hrou získal tento set ve svůj prospěch. Do čtvrtého setu šli domácí s jasným cílem: „Vyhrát!“. Naši kluci zapomněli na chyby, kterých se dopustili ve třetím setu, a nastoupili na soupeře tvrdým servisem, pevnou obranou a pečlivou hrou v poli i na síti a dovedli zápas do vítězného konce.

TJ. Sokol Česká Třebová 2      –      Brno – Střelice          3 : 1   (25:21, 27:25, 18:25, 25:22)
Do odpoledního zápasu nastoupili domácí volejbalisté ve stejné sestavě s obrovskou chutí sebrat prvnímu týmu 2. ligy i druhý zápas. Soupeř po prohraném prvním zápasu nastoupil do druhého v pozměněné sestavě, avšak tyto změny Brňákům moc nepomohly. Domácí hráči chtěli ukázat, že mají na to hrát precizní volejbal a jasně to potvrdili jak v prvním tak v druhém setu, které se odehrávaly pod taktovkou Českotřebováků, kteří vyhráli první set o 5 bodů a druhý set dokonce o 10 bodů. Do třetího setu vstoupili domácí poněkud lehkomyslně, ačkoliv si na lavičce řekli úplný opak. Po jasné domluvě a pokynech se na hřišti se odehrála jiná hra a po chvilce soupeř vedl 8:3. Větší pozorností a vůlí po vítězství srovnal domácí celek set až na stav 24:24 a přišla opět velmi vypjatá koncovka, kterou lépe zvládli třebovští volejbalisté a sadu opět vyhráli 27:25 a slavili úžasné vítězství po velmi krásném a kvalitním volejbale.

TJ. Sokol Česká Třebová 2      -      Brno – Střelice         3 : 0    (25:20, 25:15, 27:25)
Sestava TJ. Sokola Česká Třebová 2 :
Ondřej Němec, Lubomír Vašina, Jan Kašpar, Martin Hrdina, František Záveský, Čestmír Černý, Tomáš Tesař, Tomáš Vydra, Michal Knížek, Aleš Skipala,   trenér: Martin Knížek.

I. liga kuželek mužů:

Výsledkový servis
TJ Jiskra Kovářská - KK Slavoj Praha 6:2 3365-3285 (15,5:8,5) 22.01.
SKK Primátor Náchod - KK Moravská Slávia Brno 8:0 3494-3194 (20:4) 22.01.
TJ Sokol Luhačovice - TJ Centropen Dačice 5:3 3530-3467 (14:10) 22.01.
TJ Spartak Přerov - TJ Sokol Husovice 4:4 3476-3530 (13:11) 22.01.
KK Konstruktiva Praha - TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:5 3376-3404 (13,5:10,5) 22.01.
KK PSJ Jihlava - TJ Valašské Meziříčí 7:1 3556-3322 (16:8) 22.01.

KK Konstruktiva Praha 3376 3:5 3404 TJ Lokomotiva Česká Třebová (13,5:10,5)
ZAHRÁDKA Zdeněk 541           2:2 544 HETYCH Jiří
PLETICHA Jaroslav st. 592         3:1 571 HÝBL Miloslav
KOBLÍŽEK Štěpán 540              1:3 576 ZUBALÍK Karel
OBRUČA František 540              2:2 572 VYMAZAL Pavel
DOUBRAVA Lukáš 595           3:1 596 ŠNEJDAR Miroslav
BORKOVEC Jaroslav 568          2,5:1,5 545 PODZIMEK Martin