Hokejisté bojují o dobré umístění v tabulce
Na začátku sezóny si fanoušci českotřebovských hokejistů možná představovali lepší postavení v tabulce. Skutečnost je ovšem taková, že Lokomotiva nyní bojuje o čtvrté místo. V posledních zápasech přišly do týmu posily a mužstvo dosáhlo důležitých vítězství.To současně svědčí i o tom, že vedení klubu nechce nechat nic náhodě. Zvlášť cenné je vítězství na mladým týmem Skutče (23. ledna), měl by to být příslib do dalších bojů. Základní část soutěže skončí do 10. února a potom následuje program play-off. V této sezóně postupují do play off všechny týmy v soutěži, tedy nejen první čtyři. První tým postupuje automaticky do semifinále, ostatní hrají o vyřazení. Bude jistě výhodou být po základní části v tabulce co nejvýše. Přejeme si, aby Třebováci v závěrečném systému hráli co nejdůstojnější úlohu, nejlépe tedy finále....

Neděle 23. ledna

Čtyři branky za šestnáct minut vstřelili v první třetině hokejisté Lokomotivy v důležitém souboji se Skutčí a položili pevný základ tříbodového zisku.
Česká Třebová – Skuteč 7:3 (4:0, 0:1, 3:2)
 Branky: 2. M. Šedivý (D. Šedivý, Voříšek), 14. T. Řehák (D. Šedivý), 16. Bačík (Doha, Kvasnička), 16. D. Šedivý (Váně, M. Šedivý), 41. Bačík (Váně), 41. M. Šedivý (D. Šedivý, Voříšek), 50. Doha (T. Řehák) – 24. Hladík (Ligr), 46. Souček (Klement), 48. Čejgl.
Rozhodčí: Doležal – Habásko, D. Parýzek. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:2. Diváků: 409.
Č.Třebová: Štěrba – Váně, Šafář, T. Řehák, Jícha, Zeman - Bačík, Kvasnička, Doha – M. Šedivý, D. Šedivý, Voříšek – V. Deml, Teplý, Rybka.
Skuteč: Kukla (16. Vokoun) – Lichtenberg, Tocháček, Brdíčka, Klusoň – Hladík, Komárek, Ligr – Čejgl, Souček, Ondráček – Pražan, Kusý, Herynek – Klement.
Domácí potřebovali vyhrát jako sůl a tomu odpovídal jejich výkon v úvodním dějství. Ve 2. minutě se trefil do černého M. Šedivý – 1:0. Vzápětí měl vyloženou šanci k vyrovnání Ligr, naštěstí mířil vedle. V polovině první třetině měla Lokomotiva výhodu několika přesilových her: dvě minuty hrála ve čtyřech proti třem, dále minutu a půl v pěti proti třem a nakonec čtyřicet vteřin v pěti proti čtyřem. Marně, diváci se v této fázi střetnutí gólu nedočkali.
Až ve 14. minutě předvedl parádní slalom obránce T. Řehák a bekhendem vstřelil druhý gól – 2:0. O dvě minuty později překonal brankáře Kuklu českotřebovský Bačík – 3:0 a do branky Skutče zamířil náhradník Vokoun. Ten kapituloval přesně po 47 vteřinách, kdy jej nechytatelnou střelou překonal D. Šedivý – 4:0. Stejný hráč mohl skórovat ještě ve dvacáté minutě, krátce po něm se neprosadil ani mladší bratr Michal.
Mladý tým Skutče (věkový průměr mužstva je 20 let!!!) se gólově prosadil na začátku druhé třetiny, autorem první branky byl Hladík – 4:1. Českotřebovští hokejisté pak nevyužili další přesilovku, při vyloučení T. Řeháka měli naopak štěstí, hostujicí Ondráček orazítkoval při přesilové hře levou tyčku Štěrbovy branky.
Na další branky si musely čtyři stovky diváků počkat do závěrečné třetiny, do níž domácí vstoupili parádním způsobem. Ve 41. minutě nejprve skóroval Bačík – 5:1 a krátce po něm také M. Šedivý – 6:1. Mladíci ze Skutče se dostali ke slovu při dvou přesilovkách, které využili Souček – 6:2 a Čejgl – 6:3. Ve 49. minutě neproměnil trestné střílení D. Šedivý, o poslední změnu skóre se postaral deset minut před koncem zápasu Doha – 7:3.
V dalším kole krajské soutěže se Česká Třebová představí ve středu 26. ledna na zimním stadioně v Opočno, kde hraje domácí zápasy Sokol Semechnice.
Čtvrtek 20. ledna

V souboji s posledním týmem krajské soutěže neponechala Lokomotivě nic náhodě, po soustředěném výkonu nastřílela soupeři sedm branek a z třebechovického zimního stadionu odvezla ve čtvrtek večer tři body.

Čestice - Česká Třebová 2:7 (0:1, 1:4, 1:2)

Branky: 23. Marha, 44. Kolář – 18. Chudý (B. Řehák), 22. D. Šedivý (M. Šedivý), 28. Rybka (Šafář), 31. Teplý, 36. Doha (Voříšek), 51. Doha (Váně, Kvasnička), 57. Bačík (Rybka).
Rozhodčí: Padevět – Schejbal, Kalous. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 30.
Č.Třebová: Štěrba – Kiac, Šafář, Voříšek, Metzner, Jícha, Zeman – L: Deml, Kvasnička, Doha – M. Šedivý, D. Šedivý, Váně – Steinmetz, Teplý, Rybka – B. Řehák, Bačík, Chudý.
 HLAS PO UTKÁNÍ
Petr Vršanský, trenér České Třebové:
Rozhodující byla druhá třetina, v níž jsme soupeři vstřelili čtyři branky. Mužstvo předvedlo řadu hezkých kombinačních, předvádělo pěkný hokej. Poprvé dostal příležitost mladý brankář Štěrba a nezklamal, na dvou obdržených gólech neměl vinu. Vítěznou premiéru odehrál také mladý obránce Kiac, který přichází na hostování z Pardubic.“

Další výsledky kola a tabulka soutěže k 24.1.