Českotřebovský deník  38/2011  (6.2.)
Chystá se veřejný závod "O cenu Pekláku 2011! – 14. 2. 2011

Zveme všechny příznivce lyžování, aby si přišli vyzkoušet jízdu v bránách a závodní atmosféru. Do veřejného závodu „O cenu Pekláku“ se může přihlásit úplně každý. Těšíme se na vás na startu.
Disciplína:  obří slalom (počet kol bude vyhlášen před závodem s ohledem na počet účastníků)
Kategorie:                 Myšáci            (2005 a mladší)
Startovné 100,- Kč za závodníka
Startovní čísla: budou vydána  v 16,45 jednotlivým závodníkům hromadně v prostoru před restaurací v pořadí dle kategorií
Závodní kancelář: provozní budova  u dolní stanice vleku
Zdravotní služba:  v lyžařském středisku
Ceny: první tři v každé kategorii obdrží diplom a věcnou cenu
Doprava: vlastní, pořadatel nezajišťuje
 Závodí se podle  platných Pravidel lyžařských závodů s těmito doplňky a úpravami:
1. Trať nemusí být homologována
2. Pro závod neplatí omezení FIS ve výzbroji, všichni závodníci musí v závodě OSL použít lyžařskou ochrannou přilbu.
Všichni účastníci startují na vlastní náklady. Za neodevzdané startovní číslo účtuje pořadatel 500,- Kč.
Závodníci, činovníci a diváci se zúčastní na vlastní nebezpečí. Výsledky závodů budou zveřejněny na www.peklak.cz
Časový pořad: 15,00 - 16,30  přihláška, prezentace, platba startovného 16,45 výdej startovních čísel jednotlivým závodníkům
17,00 - 17,20  prohlídka trati /sesouváním od startu k cíli/   17,30 start od nejmladší kategorie v pořadí dívky, chlapci
Vyhlášení výsledků:    dojezd sjezdovky Peklák  do 45 min. po ukončení závodu
Ředitel závodu: Ing.Kerhart Jan Autoři tratě: Dostál Oldřich, Hicklová Zdeňka
Derby Sokol II - Jiskra UO:  Třebovští volejbalisté jasně zvítězili

Tento týden měli druholigoví volejbalisté volno, ale minulý týden sehráli důležité derby dvojutkání s Jiskrou Ústí nad Orlicí.  Bylo to již druhé setkání těchto celků v sezoně 2010/2011 a opět těmi šťastnějšími byli domácí volejbalisté z České Třebové.

TJ Sokol Česká Třebová II. - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:    3:1 (22,21,-22,17)      100 min.
Oba celky nastoupili do utkání s vysokým nasazením a velkou chutí vyhrát. To ale mohlo pouze jedno družstvo a blíž tomu mělo družstvo domácích, které zvládlo koncovky prvních dvou setů a ujalo se zaslouženého vedení v zápase 2:0. Ve třetího setu se domácí družstvo nechalo ukolébalo a dovolilo soupeři snížit na 2:1. Proto musel třebovský trenér promluvit do duše hráčů a připomenout jim už známou věc, že zápas se sám nevyhraje a hráči musí začít hrát a ne čekat na chybu soupeře. To si vzali hráči k srdci a vyhráli čtvrtý set s pohodlným náskokem, který byl na konci setu 8 bodů. Za 1 hodinu a 40 minut vyhráli třebováci  na domácí palubovce 3:1.

TJ Sokol Česká Třebová II. - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:    3:0 (22,22,17)             80 min.
Soupeř nastoupil do druhého zápasu naplno, ale s domácím celkem, který hrál s minimem chyb, se těžko dostával do vedení a tím pádem nedostal domácí pod tlak. Universál domácích (Černý Čestmír) opět předvedl výkon, kterému se nedalo netleskat a to díky vyrovnané hře hráčů na všech postech. Domácí tým hrál uvolněně a hlavně určovali tempo hry. Třebovští volejbalisté předváděli líbivou hru a za pomoci diváku, kteří se zaručeně bavili, vyhráli i další utkání nad hráči ze sousedního města. Byl to již čtvrtý vítězný zápas nad hráči z Ústí nad Orlicí v této sezoně.

Za Českou Třebovou II. hráli a střídali: Černý Čestmír, Halva Lukáš, Hrdina Martin, Skipala Aleš, Kašpar Jan, Knížek Michal, Knížek Ondřej, Vašina Lubomír ml., Vydra Tomáš, Záveský František, Tesař Tomáš, Němec Ondřej. Trenér: Knížek Martin