Prohra s Poličkou a tečka za základní částí
Základní část krajské soutěže zakončili hokejisté Lokomotivy domácím utkáním s Poličkou, která potvrdila své výsadní postavení. Od poloviny střetnutí byli hosté lepším mužstvem, i když je třeba říct, že Českotřebovští doplatili na hrubé chyby. I přes sedm obdržených branek se velmi dobře uvedl brankář Jiří Portlík, který v našem klubu hostuje z Litomyšle.

Česká Třebová – Polička 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)

Branky: 23. T. Řehák (Kvasnička, Doha), 40. Doha, 42. L. Deml (Doha) – 13. J. Boháček (L. Boháček), 27. Kubát (Dvořák, Havlíček), 28. Nykl (D.Vápeník), 36. Dvořák (Kubát), 42. Veselý, 56. Nykl (Kubát), 57. Švejda (J. Boháček).

Rozhodčí: Zemánek – Holeček, Pekárek. Vyloučení: 7:7 (navíc T. Řehák a D. Šedivý na 10 minut). Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 375.

Česká Třebová: Portlík – Váně, Kiac, Bačík, Šafář, Rybka, od 18. minuty T. Řehák – Doha, Kvasnička, L. Deml – D. Šedivý, M. Šedivý, Voříšek – Chudý, V. Deml, Steinmetz.

Polička: Šauer – Fric, Kubát, Veselý, Hejtmánek, Češka – Nykl, D. Vápeník, Krajíček – J. Boháček, Švejda, L. Boháček – Jindra, Dvořák, Havlíček – od 41. minuty Radiměřský.

V úvodu se domácí ubránili přesilové hře soupeře, při šanci Vápeníka podržel své spoluhráče gólman Portlík, kterého v 7. minutě po střele J.Boháčka zachránila tyčka. Vzápětí měl první příležitost ke vstřelení branky L.Deml, ale pozorného brankáře Šauera nepřekonal. Ve stejné minutě udeřilo na druhé straně, po spolupráci s bratrem Liborem skóroval Jan Boháček – 0:1. Závěr první třetiny patřil hostujícímu celku, který nevyužil další přesilovku, šanci Havlíčka zmařil výtečným zákrokem Portlík.

Začátek druhého dějství patřil Lokomotivě, která zásluhou T. Řeháka rychle vyrovnala – 1:1. Při následné přesilovce, během níž chyboval obránce Kiac, byli domácí rádi, že znovu neprohrávali. Největší zásluhu na tom měl gólman Portlík, který zlikvidoval dvě šance L. Boháčka.

V čase 26:31 se Polička prosadila podruhé, po rychlém výpadu se trefil Kubát – 1:2. Dvoubrankový náskok získali hosté v čase 27:31, úspěšným střelcem byl Nykl – 1:3. Vedoucí tým krajské soutěže dokumentoval svoji převahu ve 36. minutě, kdy od modré tvrdě a přesně pálil Dvořák – 1:4. V závěru druhé třetiny (pouhých 37 vteřin před druhou sirénou) ujel Doha a parádním blafákem vykřesal naději – 2:4. V čase 39:51 fauloval T. Řehák a vyfasoval nejen dvě minuty, ale také osobní desetiminutový trest.

Na začátku závěrečné třetiny byl vyloučen také M. Šedivý a to znamenalo, že domácí budou hrát jednu minutu ve třech proti pěti. Vydrželi se bránit pouze 26 vteřin, protože v čase 41:16 se od modré trefil do černého obránce Veselý – 2:5. Domácí hokejisté protestovali, že se puk odrazil od tyčky, ale rozhodčí Zemánek byl nekompromisní.

Lokomotiva pokračovala ve čtyřech a povedl se ji husarský kousek, po spolupráci s Dohou se v oslabení prosadil L. Deml – 3:5. Domácích byl najednou plný led, další šance měli D. Šedivý s Kvasničkou. V čase 42:09 byl vyloučen D. Šedivý a protože neudržel nervy na uzdě, také on dostal osobní desetiminutový trest.

Na ledě přibývalo šarvátek, dalších branek se fanoušci (zejména Poličky) dostali až v závěrečných pěti minutách. V 56. minutě chyboval Bačík, jeho rozehrávku skončila na holi Kubáta, ten uvolnil Nykla, který trefil nad ledem k pravé tyči – 3:6. Jako poslední se do listiny střelců zapsal Švejda – 3:7. V závěru ještě ujel V. Deml, ale přestřelil.

V neděli 13. února bude zahájeno play off, ve kterém Lokomotiva Česká Třebová změří na vlastním ledě síly se Spartakem Choceň B .

Program: 13.2.: Česká Třebová – Choceň B (17), 17.2.: Choceň B – Česká Třebová. Případný třetí a rozhodující zápas by se hrál 20.2. opět v České Třebové. Vítěz základní části (Spartak Polička) má volno, další dvojice tvoří: Lanškroun – Čestice, Skuteč – Semechnice.