Byl to poslední hokej na našem zimáku v sezóně?
Českotřebovští hokejisté prohráli první čtvrtfinálový duel s béčkem Chocně a chtějí-li uchovat naději na další postup, musí zvítězit ve čtvrtečním utkání, které se bude hrát na ledě soupeře. Lokomotiva od první minuty doháněla náskok soupeře, poprvé se ji podařilo vyrovnat až ve 43. minutě. Vzápětí však po hrubých chybách inkasovala během 27 vteřin další dvě branky a bylo hotovo. Hostující tým, doplněný čtyřmi juniory a jedním hráčem z áčka, působil hokejovějším dojmem.

Česká Třebová – Choceň B 5:6 (1:2, 2:2, 2:3)

Branky: 12. T. Řehák, 35. Doha (L. Deml), 39. T. Řehák (Šafář), 43, Kvasnička (Doha), 53. Kvasnička (T. Řehák, L. Deml) – 7. Švec (Jelínek), 11. Michálek (Ropek), 30. Černý (Martínek), 37. Vích (Novák), 45. Opařil (Brandýský), 46. Michálek (Černý).

Rozhodčí: Holeček – Louda, Slabý. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:3. Diváků: 434.

Česká Třebová: Portlík (46. Toman) T. Řehák, Šafář, Rybka, Voříšek, Bačík, Kiac, od 18. minuty Váně - Doha, Kvasnička, L. Deml – D. Šedivý, M. Šedivý, Steinmetz – Chudý, V. Deml, B. Řehák.

Choceň B: Jeřábek – Martínek, Vyskočil, Jelínek, Opařil, Novák, Adámek – Michálek, Ropek, Černý – Smutek, Švec, Příhoda – Brandýský, Knytl, Vích.

Domácí, kteří byli favoritem utkání, začali katastrofálně. V čase 6:45 vyhodil brankář Portlík puk za mantinel, Lokomotiva byla potrestána dvouminutovým trestem a soupeř za pouhých osm vteřin udeřil, zblízka se trefil volný Švec – 0:1. Domácí se nemohli dostat do hry, hosté velmi dobře bruslili a napadali. V čase 10:40 udeřila Choceň podruhé, opět rychlá přihrávka zpoza branky, před kterou stál volný a přesný Michálek 0:2.

V polovině úvodní třetiny se po souboju s urostlým Víchem těžce zvedal z ledu českotřebovský útočník D. Šedivý. Ve 12. minutě hráli domácí přesilovou hru a přesným švihem je vrátil do zápasu T. Řehák – 1:2. O čtyři minuty později se dvakrát vyznamenal gólman Portlík, který velmi často žehlil chyby obránců. Česká Třebová hrála v závěru opět přesilovou hru, prakticky nevystřelila.

David Šedivý do druhé třetiny nastoupil, ale na jeho hře bylo vidět, že není ve své kůži. Také druhé dějství začalo náporem choceňského béčka, které domácím zle zatápělo. Lokomotiva se úspěšně bránila ve třech proti pěti (35 vteřin) i ve čtyřech proti pěti (85 vteřin). V polovině zápasu projel domácí obranou jako nůž máslem choceňský Černý a hosté znovu vedli o dva góly – 1:3. O malý okamžik později přálo štěstí hostujícímu brankáři Jeřábkovi, při další přesilovce jej po střele Voříška zachránila tyčka.

Bez využití zůstaly šance Kvasničky a Bačíka, o kontaktní branku se ve 35. znovu postaral obránce T. Řehák – 2:3. Vzápětí byl zbytečně vyloučen Váně, jehož faul potrestal tvrdou a přesnou ranou od modré Vích – 2:4. Závěr druhé třetiny vyzněl jasně pro domácí tým. V čase 38:46 využila Lokomotiva další přesilovku, po zahájení hry potřeboval T. Řehák ke vstřelení třetí branky pouhých šest (!) vteřin – 3:4. Hosté byli rádi, když zazněla druhé siréna. Pár vteřin předtím totiž nevěděli, kam dřív skočit. Střelu pohotového Dohy zázračně kryl Jeřábek.

Zraněný útočník D. Šedivý do třetí třetiny již nenastoupil, přesto se jeho spoluhráčům podařilo vyrovnat. V čase 42:25 využili přesilovou hru, když Doha nádherně přihrál Kvasničkovi – 4:4. (viz vedlejší fotografie) Veškeré úsilí zmařil zbytečný faul Bačíka ve středním pásmu. Také Choceň se prosadila při početní výhodě, vedení na její stranu vrátil Opařil – 4:5. (Viz třetí fotografie v textu)  Uplynulo pouhých 27 vteřin a Michálek zasadil Lokomotivě rozhodující úder – 4:6.

Brankáře Portlíka (s výjimkou situace, která předcházela první brance, nic nezkazil, naopak svůj tým podržel) vystřídal Toman. Bojující Lokomotiva vykřesala naději využitím další přesilové hry, v čase 52:47 střílel přesně kapitán Kvasnička – 5:6. To bylo všechno, na další zvrat chyběly domácím síly.

Po dalších vyloučeních se museli bránit přesilovkám soupeře, ve třech proti čtyřem (34 vteřin) a ve čtyřech proti pěti (61 vteřin). V čase 58:14 si vybral domácí trenér Petr Vršanský oddechový čas, k vyrovnání nevedla ani téměř minutová hra bez brankáře.

Lokomotiva Česká Třebová, která před sezonou patřila k favoritům krajské soutěže, má nůž na krku. Ve čtvrtek 17. února musí zvítězit ve druhém čtvrtfinálovém utkání v Chocni, jinak je ze hry venku.