Nepovedené domácí loučení
K prvnímu zápasu o páté místo nastoupila obě mužstva v neúplném složení, daleko lépe se s tím vypořádala hostující Skuteč. Lokomotiva zklamala na celé čáře, od daleko vyšší porážky ji v posledním domácím utkání sezony uchránil výborným výkonem brankář René Toman.

Česká Třebová – Skuteč 3:7 (0:0, 0:3, 3:4)

Branky: 49. Doha, 51. Doha, 60. M. Šedivý (Doha) – 25. Štursa (Ligr), 27. Hladík, 35. Nevečeřal, 52. Klusoň (Čejgl, Ligr), 54. Klement (Netolický), 56. Klusoň (Hladík, Nevečeřal), 58. Hladík (Klusoň, J. Herynek).

Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Pekárek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 276.

Česká Třebová: Toman – Chudý, Váně, Kiac, Šafář, Zeman – Doha, Kvasnička, L. Deml – Voříšek, M. Šedivý, Bačík – Steinmetz, V. Deml, Rybka.

Skuteč: P. Vokoun (41. A.Herynek) – Klusoň, Netolický, O. Vokoun, Nevečeřal – Talácko, J. Herynek, Klement – Klusoň, Ligr, Hladík – Čejgl, Štursa.

První třetinu proměnila Lokomotiva v den otevřených dveří. V 1. minutě měli vyloženou šanci Klusoň s Ligrem, vzápětí mohli skórovat Čejgl s Hladíkem. Domácí držel nad vodou výborný gólman Toman, který čaroval i při další šanci O. Vokouna. Českotřebovští se probrali až v 6. minutě, kdy na druhé straně Kvasnička trefil pravou tyčku. Vzápětí se všechno vrátilo do starých kolejí. Domácí brankář úspěšně čelil střelám Klusoně a Štursy, který sám měl do konce první třetiny tři gólové příležitosti. Na šance skončilo úvodní dějství 1:8!!

Na první branku se čekalo do 25. minuty, kdy se po spolupráci s výborným Ligrem zblízka trefil Štursa – 0:1. Po necelých dvou minutách bylo ještě hůře, tentokrát se radoval střelec Hladík – 0:2. Domácí nevěděli, kam dřív skočit, skutečských mladíků byl plný led. V polovině utkání zmařil výtečný Toman šanci Hladíka. Třetí branku inkasovala Lokomotiva ve chvíli, kdy získala výhodu přesilové hry. Po faulu Šafáře nařídil rozhodčí Rulíček trestné střílení, které proměnil Nevečeřal – 0:3.

Gólově nejbohatší byla závěrečná dvacetiminutovka. Domácí tým postavily na nohy dvě branky pohotového útočníka Dohy – 2:3. Naděje zmizela steně jako rychle jako se objevila.

Stačila série chyb v obranném pásmu a Skuteč po necelé minutě získala dvoubrankové vedení, autorem čtvrtého gólu byl Klusoň – 2:4. V 54. minutě českotřebovský gólman zlikvidoval tutovku Klementa, stejný hráč jej o pár vteřin později však překonal – 2:5. Hosté byli jasně lepší a svoji převahu potvrdili dalšími dvěma rychlými brankami, o šestou se postaral Klusoň – 2:6, o sedmou Hladík – 2:7. Zklamaní diváci opouštěli předčasně ochozy českotřebovského zimního stadionu, slabou náplastí byla třetí branka M. Šedivého – 3:7.

Odveta se hraje v neděli 6. března ve Skutči.

Zdroj: web hokejového oddílu TJ Lokomotiva