Českotřebovský deník 83/2011 (20.3)                                     

Soustředění na běžkách v Jizerkách, 6.- 10.3.2011.  

Sluníčko, nádherné upravené  běžecké stopy, pěkné ubytování. To vše přispělo k tomu, že se nám soustředění vydařilo.
Ubytování přímo nad stadionem v Lesní chatě v Bedřichově, odkud lze přímo vyrazit na běžkách po perfektně upravených tratích. Vzhledem ke slunečnému počasí těsně nad nulou a mrazu v noci se většinou bruslilo, ale poslední den tuto techniku na běžkách zvládali i nejmenší. Poslední noc napadlo 5 cm prašanu, takže závěrečné závody se konaly na novém sněhu. Jeden večer jsme si dopřáli relax v bazénu v Jablonci. Běžkování super, i když si všichni dali zabrat, perfektní kolektiv! Doufám, že se všem líbilo.   R.Ei
 
Dobrou zkušenost si nenecháváme pro sebe   

Když jsme v letech 2007 a 2008 v našem bytovém družstvu Trávník 2013-15 diskutovali, zda investovat do komplexní rekonstrukce našeho domu se 69 byty, především do zateplení, výměny oken, výměny výtahů, odpojení od centrální dodávky tepla a vybudování vlastní kotelny, často vzplály velké vášně. Dnes můžeme v klidu, bez vášní a docela příjemně bilancovat:
a)      Rekonstrukce domu se nám povedla – komplexnost revitalizace našeho domu a fasáda byly oceněny zvláštní cenou v rámci každoročních celostátních soutěží  „fasáda roku“ za rok 2009. 
b)     Rekonstrukce se nám vyplatila a bude vyplácet i nadále:
-          za rok 2008 jsme zaplatili za teplo a teplou vodu celkem 1.621.275,- Kč,
-          za rok 2010 pouze 659.896,- Kč, tedy o 961 tisíc Kč méně (pouze 41% původních nákladů),
-          jeden GJ z naší vlastní kotelny nás stál 366 Kč místo kdysi téměř 600 Kč.
c)      Přestože splácíme úvěr, bydlíme levněji.
V domě se nám žije příjemněji, můžeme být spokojeni. Podobný postup můžeme všem bytovým domům nejen v našem městě jen vřele doporučit, další komentáře nejsou potřeba.                          Ing. Vladimír Typl, člen představenstva BD Trávník 2013-15     
 
Závody nejmladších plaveckých nadějí 

V sobotu 19.března 2011  se nejmenší plavci oddílu  (ročník 2001 a mladší) zúčastnili  závodů v nádherně  rekonstruovaném vodním centru v Kolíně.  13 plavců získalo v 50 startech  15 medailových umístění  v individuálních disciplinách  a 4 ve štafetách. Umístění na stupních vítězů si vyplavali Denis Hýbl, Vojta Krňávek, Vojta Novotný, Jakub Štichauer, Aneta Kohlerová, Eliška Štichauerová, Markéta Zachová. Závody byly kvalitně obsazeny, Elišce Štichauerové  např. čas na 100 m volný způsob za 1:22,0 stačil jen na 4. místo, 50m volný způsob za 35,8 na 3. místo, ale na 50 znak a 50 motýl si vítězství nenechala ujít. Štafeta chlapců ve složení Krňávek, Novotný, Štichauer, Hýbl zvítězila na 4x50 volný způsob i 4x50 polohová štafeta. Štafeta děvčat, Kohlerová, Pražáková, Zachová, Štichauerová, sice zaplavala lepší čas než chlapci, ale skončila 2. v kraulové a 3. v polohové štafetě. Ostatní plavci Ondra Hrdlička, Klára Jebousková, Vašek Kovář, Gábina Valentová a Honza Vinkler si ověřili, jestli dokáží  na závodech zhodnotit tréninkovou píli. Další březnové a dubnové víkendy jsou ve znamení Velkých cen v Hradci Králové, Náchodě, Bruntále, Brně, Praze, Jihlavě a  tato série bude zakončena poslední dubnovou sobotu a prvomájovou nedělí  25. ročníkem CENY  TŘEBOVSKÉ LOKOMOTIVY. Očekáváme jako vždy velkou účast oddílů z celé republiky, kvalitní výkony  a zveme příznivce plavání, aby přišli povzbudit domácí plavce.                                                                                               R.Ei.
 
Připravujeme setkání plavců 

V listopadu to bude 30 let od založení plaveckého oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová. Na 24. září  2011 chystáme setkání všech!!! ,kteří za tento oddíl plavali, jejich rodičů, trenérů, rozhodčích, funkcionářů… Ozvěte se prosím na  adresu Renata Eisenvortová e-mail optika@wo.cz nebo mobil  728 214 379. Pošlete tuto informaci a kontakt dál svým známým.
Těšíme se na setkání.                                                                                                                                                              R.Ei 
 
Také o zastávku v Zádolce musíme bojovat 

Prostě proto, že její zrušení  či omezení nebude nijak kompenzováno, v rámci přestavby koridoru byla nově vybudována a frekvence dopravy zastavování vlaků umožňuje.  Na články, které se týkají problematiky dopravní obslužnosti jsem dostal ohlas p. T. Hýbla, , ze kterého uvádím:  "....Zastávka Semanín spadá pozemkově, ač nelogicky do katastru obce Opatov a tudíž oprávněnou osobou v jednání ohledně dopravy na této zastávce by měl být starosta obce Opatov, který ale bohužel nemá moc zájem se podílet na prosazování vhodnosti trasování a zastavování na zastávce "Semanín". Jsem původně Třebovák, ale již několik let bydlím v části Zádolka, která spadá pod Opatov. Asi pravidelně každým rokem komunikuji co se týče vlakové dopravy (jiná dopravní obslužnost není) jak se starostou, tak s Krajským úřadem Pardubického kraje, tak s tvůrci grafikonu. Dříve byla jakási domluva trochu možná, ale bohužel v posledním roce, já jako fyzická osoba nejsem pro úředníky partner pro jednání (takže se mnou prostě nekomunikují). Mám zde rodinu, dojíždíme vlakem do práce do Č.T  (i když auto vlastníme) a děti tam také chodí do školy, takže je to pro mne dosti důležitá záležitost. Bohužel rozhodování od stolu z Pardubic zde přináší velké problémy, ale jak jsem již napsal, nelze s Krajským úřadem Pardubice korektně jednat..."  To ukazuje, že "optimalizaci regionální dopravy musí být věnována daleko větší pozornost, nestačí formální projednání, aniž by se analyzovaly negativní dopady  pro obyvatelstvo.  věřím, že tato připomínka nezapadne a bude dále  předána  těm, kteří budou ve věci rozhodovat. I zde se nejedná o zvýšené náklady, ale o udržení  dosavadní úrovně dopravní obslužnosti.-. Lokalitu Zádolka obsluhuje pouze vlak, pokud zde zrušíme zastávku, na kterou jsou lidé zvyklí, tak  nebude žádná jiná možnost hromadné dopravy. Přemýšlím, kde jsou ta různá "zelená" hnutí, která se vyrojila při přípravě trasování R35. Chránila pouze lokální zájmy. Nyní  je třeba bojovat za udržení rozsahu ekologicky přijatelného způsobu veřejné dopravy a nikdo se k tomu nevyslovuje...  (mm)
 
ZPRÁVY Z EVANGELICKÉ CÍRKVE  


1. KONCERT "Leçons de ténèbres" 

Říká se, že to nejkrásnější v našem životě dostáváme zadarmo. A tak přijměte vy, kteří máte rádi krásnou hudbu a zpěv, pozvání na koncert zadarmo. Uskuteční se v evangelickém kostele na Trávníku ve středu 20. dubna 2011 ve 21.00 hodin. "Leçons de ténèbres" – nářek proroka Jeremiáše nad zpustošeným Jeruzalémem, zhudebnil v roce 1714 francouzský skladatel François Couperin. Tato skladba se každoročně hrávala ve středu před velikonočními svátky ve francouzských klášterech. Za tmy, jen při svitu svíček, které se postupně zhasínaly ... A tak budete mít možnost tuto atmosféru prožít i vy. Účinkovat budou čeští umělci, kteří se specializují na interpretaci staré hudby – Kamila Mazalová – alt, Marta Fadljevičová – alt, Jan Krejča – theorba, Jakub Michl – viola da gamba a Lukáš Vendl – varhanní pozitiv. Kostel bude vytápěn a vstup je volný pro každého.
 
2. BOHOSLUŽBY V DOBĚ VELIKONOC  

Bohoslužby se již budou konat v evangelickém kostele na Trávníku:
Zelený čtvrtek, 21.4. v 18.00 hodin – bohoslužby se čtením pašijí
Velký pátek, 22.4. v 18.00 hodin – bohoslužby s vysluhováním večeře Páně
Boží hod velikonoční, 24.4. v 9.00 hodin – bohoslužby s vysluhováním večeře Páně                                 Josef Němeček
Církev adventistů sedmého dne oznamuje:   

Srdečně vás zveme na další netradiční Rodinnou bohoslužbu:
Tato Rodinná bohoslužba bude na téma „JAKO ZA DNŮ NOE…“
Svoje vyznání budou zpívat ti, které jste možná zpívat ještě neslyšeli. Je na co se těšit.
Worshipovou část bohoslužby bude slovem provázet Radek Jonczy.
KDY: 16. 4. 2011   V KOLIK: 9:00  KDE:Sborový dům Církve adventistů s. d. Smetanova 1450
Duo Biorchestr vás zve 15. dubna do Modrého trpaslíka

Modrý trpaslík  15. dubna 2011 

Hudební projekt opírající se o vyjímečný instrumentální výkon Aleše Pilgra(Květy, Ty Syčáci), který spojuje hru na bicí nástroje, kytaru, foukací harmoniku a zpěv. V projektu mu sekunduje zpěvačka a klávesistka Jana Kokalová, která svým jemným zpěvem vytváří protipól Pilgrově expresivitě.
Duo spojuje punk, folk, elektronickou hudbu a vytváří svébytný hudební styl, který nazývá  trashfolkem. Jejich hudba je určena všem, kteří mají rádi dobré písně a nebojácné hudební cesty.
Duo Biorchestr tvoří

Aleš Pilgr - Zpěv, elektrická kytara, elektronické pady,  foukací harmonika, zpěv
Jana Koukalová - Klávesy, perkuse, zpěv
Sportovní akce na duben  

Fotbal
So 9. dubna FK Č. Třebová - Holice  od 16:30 - krajský přebor
So 9.dubna FK Č. Třebová - Dolní Újezd od 14:15 hodin - krajská I.A třída dorostu.
Ne 10.dubna FK Č. Třebová B - Svitavy B od 17 hodin - krajská I.B třída
Ne 10. dubna FK Č. Třebová - Junior 2007 od 9:30 a 11.15 - krajský přebor ml. a st. žáci.
So 23. dubna FK Č. Třebová - Spartak Choceň od 17 hodin - krajský přebor
So 23. dubna FK - Č. Třebová Březová n. Sv. od 14:45 hodin - Krajská I.A. třída dorostu.
Ne 24. dubna FK Č. Třebová B - Březová n. Sv. od 17.00 hodin - krajská I.B třída
Ne 24. dubna FK Č. Třebová - Přelouč od 9:3é a 11:15 hodin - krajský přebor ml. a st. žáci.
 
Sportovní gymnastika:
9. dubna - okresní kolo, začátek v 9. hod, tělocvična Gymnázia ČT 30. dubna - krajské kolo,
začátek v 9.30, tělocvična Gymnázia ČT
 
Plavání:
Velká cena třebovské lokomotivy  - sobota 30. dubna a neděle 1. května 2011 - KPB Česká Třebová
Hokejbal
So 2. dubna   Loko Česká Třebová - OEZ Testa Letohrad 14:00  aréna Benátky II. NHbL - východ
So 9.dubna    Loko Č. Třebová - HbC Chlumec nad Cidlinou 14:00 aréna Benátky II. NHbL - východ
So 16. dubna Loko Č. Třebová - SK Holcim Prachovice 14:00  aréna Benátky II. NHbL - východ
Kuželky
02.04.11   so   14:00    TJ Lokomotiva Česká Třebová - KK Slavoj Praha            Glac
09.04.11   so   09:00    TJ Valašské Meziříčí - TJ Lokomotiva Česká Třebová       Zajíček

Startuje  seriál Pekelný kilometr

6.4.2011    1. Pekelný kilometr
4.5.2011    2. Pekelný kilometr
1.6.2011    3. Pekelný kilometr
13.7.2011    4. Pekelný kilometr
24.8.2011    5. Pekelný kilometr
 
Běh Javorkou  bude 30.4.2011 

Místo konání: městský park Javorka, Česká Třebová  9:30 - 12:30 hodin
Přihlášky: od 8:30 hodin v místě startu
Startovné: dospělí - 50 Kč  děti a dorost - 20 Kč
Popis tratě: délka: 6 km a méně
Tratě v parku mají poměrně zvlněný profil a jsou vedeny po písčitých cestách a zámkové dlažbě.
Tento závod je součástí těchto pohárů: ISCAREX CUP 2011  Orlická běžecká liga mládeže 2011
 
Aktuálně z juda - 16 medailí z Turnova !   

V sobotu 19.3.2011 jsme se zúčastnili 1.kola dalšího ročníku Samurajské katany v Turnově. Původně jsme měli na závody odjíždět až s rekordním počtem 30 dětí, avšak nemoc a další akutní záležitosti způsobili, že jsme nakonec jeli "jen" se 24 dětmi. Opět jsme potvrdili letošní zápasovou kvalitu a přivezli jsme 16 medailí !
Starší žáci: 2.místo - Tomáš Kovář, do 38 kg; 1.místo - Karel Gregar, do 42 kg; 1.místo - Vojtěch Typl, do 55 kg; 1.místo - Lukáš Hordějčuk, +73 kg
Mladší žáci: 3.místo - Kristýna Klimešová, do 30 kg; 3.místo - Vít Škrkoň, do 34 kg; 1.místo - Jan Růžička, do 38 kg; 2.místo - Dušan Provazník, do 50 kg; 3.místo - Filip Adamský, do 50 kg; 1.místo - Tomáš Verner, do 55 kg
Mláďata: 3.místo - Zuzana Gregarová, do 30 kg; 3,místo - Dominik Štusák, do 34 kg; 1.místo - Ondřej Málek, do 46 kg; 1.místo - David Vích, do 50 kg
Koťata: 1.místo - Jan Janiš, do 26 kg; 1.místo - Tomáš Tomek, do 46 kg  
Velká gratulace všem úspěšným a poděkování zúčastněným rodičům ... judu zdar.

 

Aktuálně z hokejbalu:  starší dorostenci  porazili v extralize venku Letohrad 

SK OEZ Testa Letohrad - TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:4   (0:1,0:3,1:0)
Střely: 29:37, vyloučení: 6:6, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

TABULKA SOUTĚŽE DVĚ KOLA PŘED KONCEM ZÁKLADNÍ ČÁSTI 

Poř. Název týmu Z V VP R P Skóre B
1. HBC ALPIQ Kladno 19 15 0 0 4 87:37 45
2. TJ Lokomotiva Česká Třebová 19 15 0 0 4 96:48 45
3. HBC Plzeň 19 12 0 2 5 82:52 38
4. HBC Pento Most 19 12 1 0 6 72:44 38
5. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 19 10 1 0 8 70:63 32
6. Elba Franklin Ústí nad Labem 19 9 1 1 8 61:57 30
7. SK OEZ Testa Letohrad 19 9 1 0 9 52:50 29
8. HbK INTEVO Karviná 19 9 0 0 10 56:47 27
9. HBC Vsetín 19 7 0 0 12 48:95 21
10. SK Jihlava 19 5 1 1 12 43:65 18
11. HBC Hradec Králové 1988 19 4 1 3 11 55:96 17
12. HC Kert Park Praha 19 0 1 0 18 36:104 2

 

 
 
Pozvánka na 50. ročník
trampského volejbalu
a 9. ročník Memoriálu Mirka Hurta

 

Místo konání: kurty TJ Sokol Rybník

21. květen 2011, začátek v 8:30 hodin

 

 
 
Volejbalisté skončili II. ligu na 4. místě tabulky

V sobotu hostili Dřevěnice, poprvé prohráli 2:3, ve druhém zápase vyhráli 3 : 0  Na třetí místo již pomýšlet nemohli, Choceň jim unikla o sedm bodů. V čele tabulky nakonec získalo 1. místo družstvo Střelic po boji před Hrotovicemi.