Českotřebovský deník 116/2011 (23.4.)
POSTUP ČESKOTŘEBOVSKÝCH VOLEJBALISTEK DO 2. LIGY

O víkendu 16. – 17. 4. 2011 se českotřebovské volejbalistky zúčastnily v Hronově kvalifikace o postup do 2. ligy. Tomuto klání předcházela důkladná příprava v podobě fyzické přípravy a dvoufázových tréninků. Hned v úvodu zahájily třebovačky kvalifikaci zápasem s domácími hráčkami Hronova, který byl zpočátku velice vyrovnaný a první set Česká Třebová vyhrála s pouhým tříbodovým rozdílem. Ačkoli měl Hronov velkou podporu od domácího publika, i navzdory jejich nesportovnímu chování se českotřebovačky nezalekly a druhý set vyhrály s přehledem 25:11. Třetí set už pro ně nebyl problémem a s celkovým výsledkem zápasu 3:0 tak Česká Třebová nasadila vysokou laťku ostatním soupeřkám.
V dalším duelu Mělník s výrazným náskokem přehrál Šumperk. Vítězky tohoto zápasu nastoupily hned další utkání proti hronovským hráčkám. Opět se celá hala zaplnila domácími fanoušky a podpořila je ve vítězství 3:0 pro Hronov. Tím se začala situace v tabulce lehce zamotávat. V posledním sobotním utkání se favorit z České Třebové překvapivě trápil se slabším Šumperkem. První set sice českotřebovačky vyhrály 25:20, ale druhým setem srovnal Šumperk stav zápasu na 1:1 s těsným výsledkem sady 27:29. Dalším setem se naše volejbalistky dostaly do své hry a vyhrály jej s přehledem 25:11. Ovšem následující set prohrály třebovačky 20:25 a šlo se do tie-breaku, který nakonec Třebová se štěstím zvládla a senzace případné výhry Šumperku se tak nekonala. Určitě České Třebové pomohla změna hry v podobě střídání nahrávaček, kdy do tie-breaku nastoupila R. Jelínková a protihráčkám se  přestal dařit obávaný servis.
Úvodní nedělní utkání přineslo nesmírně vyrovnanou bitvu mezi Třebovou a Mělníkem. Začala velká tahanice o body, přičemž v prvním setu sokolky z České Třebové podlehly 20:25. Nicméně hráčky se rychle zotavily a druhou a třetí sadu vyhrály s poměrem bodů 25:22 a 25:18. Ve čtvrtém setu, i když byly třebovačky vyhecované k výhře, prohrály těsně 23:25. Nakonec byly v tie-breaku znovu šťastnější hráčky Třebové, čímž si definitivně zajistily první příčku a po třech letech postup zpět do 2. ligy.
Neméně důležité je vyzvednout skvělou hru Ivy Horákové, kapitánky družstva, jež hrála na postu blokařky a v rozhodujících chvílích se dokázala prosadit a uhrát rozhodující koncovky. Dále je potřeba pochválit Z. Nespěchalovou a R. Jelínkovou na postech nahrávaček a Pavlu Novotnou v obraně na pozici libera, která brala mnohdy neuvěřitelné míče. Taktéž byla velkým přínosem kvalita celkového projevu všech hráček na hřišti, která byla podpořena obrovskými emocemi. Po návratu do České Třebové započaly zasloužené oslavy unavených, ale šťastných třebovských volejbalistek.
Poděkování patří všem zúčastněným volejbalistkám, jmenovitě to jsou: Iva Horáková – kapitánka družstva (blok), Nikola Hýblová (blok), Světlana Barešová (smeč), Lenka Dudlová (smeč), Marta Lázničková (smeč), Hana Dejdarová (universal), Zuzana Nespěchalová (nahrávka), Renáta Jelínková (nahrávka) a Pavla Trávníčková (libero).
Také děkujeme za podporu spoluhráčkám, jež s námi být nemohly, a fanouškům, kteří se dostavili do Hronova podpořit své hráčky a nepodlehli ani nemalému náporu domácího publika. Velké díky patří bezpochyby i sponzorům, jenž nám umožnili působení a finanční udržení v krajské soutěži.
Sestava třebovských volejbalistek pro nadcházející sezónu:
Iva Horáková, Hana Dejdarová, Pavla Novotná, Světlana Barešová, Marta Lázničková, Nikola Hýblová, Zuzana Nespěchalová, Lenka Dudlová, Tereza Klaclová, Monika Janzová, Renáta Jelínková, Radka Janďourková, Radka Benešová, Zuzana Váňová, Katka Tillingerová Srdečně vás všechny zveme na volejbalová utkání ve 2. lize, které se započne v měsíci říjnu 2011.

Výsledky kvalifikačního turnaje:

1.      VK Hronov B – Sokol Česká Třebová ... 0:3 (22:25, 11:25, 19:25)
2.      TJ Šumperk – EMĚ Mělník ... 0:3 (11:25, 24:26, 13:25)
3.      EMĚ Mělník – VK Hronov B ... 0:3 (19:25, 23:25, 14:25)
4.      TJ Šumperk – Sokol Česká Třebová ... 2:3 (20:25, 29:27, 11:25, 25:20, 12:15)
5.      Sokol Česká Třebová – EMĚ Mělník ... 3:2 (20:25, 25:22, 25:18, 23:25, 15:12)
6.      VK Hronov B – TJ Šumperk ... 3:0 (25:9, 25:11, 25:14)

Lokomotiva zvítězila brankou 4 vteřiny před závěrečnou sirénou
Lokomotiva Česká Třebová : Jestřbi Přelouč  4 : 3 (1:2,1:1,2:0)
Branky 3:26 Válek (L. Deml), 20:16 Válek (Kvasnička) PP, 40:59 Kvasnička (Válek) PP, 44:56 Hruška (Voleský)
Střely 30 : 21  Vyloučení 6 : 10 využití 2 : 2
Dramatické utkání, kdy první branku vstřelili domácí, ale soupeř hodně rychle kontroval a potom převzal iniciativu a vedl až 3 : 1.
Hráči Lokomotivy, ale dokázali 4 minuty před koncem vymazat brankový propad.
A v samém závěru zásluhou Hrušky v prvním kole, této serie zvitězit jednobrankvým rozdílem.
Stav série 1:0 a zítra od 11: 00 pokračuje druhé utkání této náročné serie.
VELIKONOČNÍ TURNAJ VE ŽLUTÉM MINIVOLEJBALE

ŽLUTÝ MINIVOLEJBAL ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ                                                                          NEDĚLE 24.DUBNA 2011

Začátek:          9.00 hodin – prezentace do 8.30 hodin
Místo:             Sportovní hala VDA, Na Skále 573, Česká Třebová
Spojení:          15 minut pěšky od ČSD a ČSAD směrem do města
Kategorie:     A-minižáci, minižákyně a smíšená družstva
                       B-minižáci, minižákyně a smíšená družstva
       -          Hraje se  podle pravidel žlutého minivolejbalu (viz.příloha)
-          Kategorie A-dva hráči v družstvu, 1.-2.třída, hřiště 4,5 x 9 m, síť 200 cm
-          Kategorie B-tři hráči v družstvu, 1.1.2000 a mladší, hřiště 4,5 x 12 m, síť 200 cm Každé družstvo odehraje 6-7 zápasů, každé družstvo obdrží věcné ceny