Základní část skončila druhým místem o skóre za Kladnem
– zapomeňte – začíná play off s Letohradem

V sobotu 2.4.2011 hostili extraligoví starší dorostenci České Třebové, soupeře z Karviné a základní část zakončili v neděli 3.4.2011 na půdě loňského vítěze základní části, HBC Plzeň.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBK Intevo Karviná 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Oba týmy nastoupili do utkání s vědomím, že se mohou potkat ve vyřazovací části soutěže. Tento fakt byl znát na předváděné hře, žádný z týmů nechtěl vytahovat trumfy a tak se hrálo ve vlažném tempu. Jako první se prosadili domácí, když přesnou přihrávku Kuby Vostrčila zužitkoval Pepa Hejtmánek, čas 3:27, 1:0. V desáté minutě předvedla přesnou souhru trojice M.Švec, Š. Švec a dorážející Hynek, čas 9:17, 2:0.
Ve druhé třetině se spustil déšť a ten namočil střelecký prach domácím borcům. Z deseti střeleckých pokusů se podařilo do černého trefit jen Štěpánu Švecovi, který v přesilové hře upravil na 3:0, čas 24:34. Tříbrankové vedení Kohouty dokonale uspokojilo a nechali vyniknout soupeře. Ten po rychlých kontrech snížil nejprve Pilchem na 3:1, čas 27:48 a za minutu to bylo 3:2, když domácí obraně pláchnul Říman, čas 28:45.
Třetí část zahájili Třebovští zlepšeným výkonem a několika střelami vyzkoušeli pozornost Tabáčka v brance hostí. Platilo ovšem stále fungující „nedáš – dostaneš“. V čase 35:46 se prosadil hostující Oslanec a bylo vyrovnáno 3:3. Kohouti si však byli vědomi toho, že hrají o první místo tabulky a přidali na obrátkách. Odměnou za zvýšené úsilí byla branka Vojty Tobiáše po přihrávce Hejtmánka, čas 37:35, 4:3. Tak skončilo i celé utkání a Třebovští se i po sobotě mohli vyhřívat na prvním místě extraligové tabulky.

HBC Plzeň - TJ Lokomotiva Česká Třebová 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)

Zápas v Plzni začal z nepochopitelných důvodů a bez jediného slova vysvětlení s půlhodinovým posunem, tedy ve 13:30, místo avizovaných 13:00, za úmorného dusna, které panovalo v hale. Tyto okolnosti zjevně více vyhovovali domácím, kteří nenechávali niko na pochybách, že se chtějí na oslabeného lídra soutěže vytáhnout. Lépe se pohybovali a kombinovali. Už ve druhé minutě otevřel skóre Strejček,  čas 1:59, 1:0. Na další branku se čekalo do deváté minuty, kdy zvyšoval na 2:0 Kolařík, čas 8:53. V čase 11:05 zvyšoval na hrozivých 3:0 Ondra.
Druhou třetinu zahájili hosté z České Třebové v oslabení, ale hned po buly se utrhl Štěpán Švec, který našel před brankou volného Klimeše a ten snížil na 3:1, čas 15:28. Za minutu přinesl klid na hokejky domácích Benedikt, čas 16:35, 4:1. Domácí dál drželi otěže utkání pevně ve svých rukou a v čase 28:40 potvrdil jejich dominaci Průcha 5:1.
I ve třetí třetině domácí borci hráli lépe a navyšovali skóre. Nejdříve se prosadil Špaček, čas 34:07, 6:1. Záhy poté využil přesilovou hru Plzně Peroutka, čas 36:54, 7:1. Nejvyšší porážku Kohoutů v sezóně zmírnil Mrštný, čas 39:33, 7:2. Na konečných 7:3 upravil v přesilové hře Jakub Klimeš, čas 40:30.
Po této prohře skončili Třebovští Kohouti na konečném druhém místě po základní části a to jen díky horšímu skóre za Kladnem,  které má na prvním místě stejně bodů. Toto pořadí rozhodlo o tom, že Třebováci změří síly ve čtvrtfinále s regionálním a okresním rivalem z Letohradu. Je velkým úspěchem a důkazem dobré práce s mládeží, že dva týmy z okresu Ústí nad Orlicí se mohou poprat o titul mistra ČR.

Čtvrtfinále začíná již tuto sobotu 9.4. v 16:00 a neděli 10.4. v 15:30 v hokejbalové aréně v Benátkách v České Třebové. Tímto zveme všechny fanoušky z České Třebové a Letohradu na jistě skvělou hokejbalovou bitvu.