Gymnasté v krajském závodu úspěšní, republika se bohužel letos nekoná

Kvalitní výkony předvedli členové oddílu sportovní gymnastiky ŠSK Česká Třebová v krajském závodu ČASPV, který se konal 30. dubna v tělocvičně třebovského gymnázia.  I když byla konkurence větší než v minulých letech, své síly přijeli změřit gymnasté z Ústí nad Orlicí, Svitav, Poličky, Chornic, Špindlerova Mlýna, Chotěboře a Náchoda, tak se naši gymnasté neztratili a vybojovali České Třebové hned několik medailí. Početné publikum tak mohlo sledovat celkem 55 závodnic a závodníků. Závod byl vypsán jako čtyřboj, tedy cvičení na akrobacii, přeskoku, hrazdě a čtvrté nářadí bylo rozdílné, pro muže kruhy a pro ženy kladina.
Mladší žákyně I (roč. nar. 2002 a mladší):
4.Petra Kolářová (35,81 b.), 6. Bára Svobodová (35,5 b.), 8. Karolína Hermanová (34,9 b.), 14. Valentýna Bicanová (32,63 b.)
Mladší žákyně II (roč. nar. 2000 – 2001):
2.Sabina Habrmanová (35,7 b.), 5. Tereza Lipavská (34,82 b. ), 6. Eliška Štichauerová (34,81 b.), 7. Natali Lepšová (34,51 b.)
Starší žákyně I (roč. nar. 1998 – 1999): 1. místo Bára Bumbálková
Dorostenky a ženy:  1. místo Zuzana Slavíková (36,77 b.), 2. Tereza Řeháková (36,33 b.)
Dorostenci a muži:  1. místo Martin Slavík (38,1 b.), 2. Marek Dvořák (37,85 b.), 3. Pavel Hekrle (35,9 b.)
Každý rok postupují tři nejlepší závodníci v každé kategorii do nejvyšší gymnastické soutěže ČASPV a tím je republikového finále, ve kterém jsme několik posledních let měli své zástupce reprezentující Pardubický kraj. Finanční problémy Sazky dopadly i na organizaci ČASPV, která byla nucena letos republikové závody zrušit. Bohužel, v letošním roce gymnastická soutěž končí v krajích…  Děkujeme všem zodpovědným rodičům za podporu svých děti v pravidelném tréninku, závodech a vystoupeních. Těšíme se opět v září. Aktuální informace můžete sledovat na www.gymnastikact.estranky.cz
Krásné prázdniny přejí trenérky SG.                                                                     Kompletní výsledky závodu najdete ZDE