Třetí ročník cyklomaratnu
o pohár starosty města Česká Třebová

Fotogalerie ze soboty 25.6. 2011 .- Foto Milan Mikolecký a Vojtěch Soukup
Ročník 2011 ukořistil Jiří Friedl

Závod skončil, vítězem se stal podle předpokladů Jiří Friedl (Rubena Specialized), následovaný svým oddílovým kolegou Michalem Kaněrou, třetí byl Filip Eberl. Vítězkou mezi ženami se stala Anna Krejčová
Tým Rubena Birell Specialized se na Velké ceně České Třebové v cyklomaratonu prosadil potřetí. Tentokrát však nevyhrál vítěz dvou prvních ročníků Jarda Kulhavý, který mezitím přestoupil do jiné stáje, ale Jiří Friedl. Největší favorit si rozhodující úder ponechal do závěrečného pětikilometrového stoupání z Beranových dolů na vrchol sjezdovky Peklák, kde se zbavil pěti pronásledovatelů. V cíli měl k dobru téměř půlminutový náskok před oddílovým kolegou Michalem Kaněrou.  „Jak se cítím? Docela dobře. Zajímavá trať, ale bylo to trochu pomalejší. Samozřejmě hlavně kvůli počasí a těžkému blátivému terénu. Jsem rád, že jsem vyhrál a navázal na předcházející dva úspěchy Jardy Kulhavého,“pronesl v cíli spokojený vítěz Jiří Friedl.
Výsledky – muži 69 km: 1. Friedl 2:37:16,7, 2. Kaněra (oba Rubena Birell Specialized) 2:37:44,0, 3. Eberl (Remerx Team Kolín) 2:38:33,2, 4. Skalický (SK Žamberk Tessuti Sport) 2:3:42,0, 5. Splítek (Rock Machine Cyklo) 2:41:26,6, 6. Hartl (Kellys Bike Ranch) 2:42:03,4.
Ženy 69 km: 1. Krejčová (Ghost – Mojekolo.cz) 3:18:25,7, 2. Vlášková (Kellys Bike Ranch) 3:26:34,4, 3. Bukovská (Body color – AMX) 3:37:35,5.
Muži 34,5 km: Sládek (Ghost – Nojekolo.cz) 1:23,02,3, 2. Krč (KTM) 1:25:37,7, 3. Šubrt (Moravec Merida Czech MTB) 1:25:49,4.
Ženy 34,5 km: 1. Macíková (Ghost – Mojekolo.cz) 1:41:49,1, 2. Jiroušková (Česká Třebová) 1:43:34,5, 3. Krtičková (Cyklo Stratílek Litomyšl) 1:54:46,0.
V nevlídném deštivém počasí odstartovalo 166 bikerů, do cíle jich nedojelo pouze sedm. trať 69 km (2 okruhy) si zvolilo 63 závodníků, 100 závodníků jelo na trati poloviční.  Do cíle přijelo 148 mužů a 15 žen.  Startér: JUDr. Martin Netolický. Generální partner: Město Česká Třebová

I. kolo Kozlovský kopec (foto Vojtěch Soukup)

1. kolo: Přívrat - Presy - odjezd do terénu - vedoucí skupina byla jedenáctičlenná.

2.okruh: nájezd směr Beranovy doly: vedoucí čtveřice byla ještě pohromadě