JAN DOSTÁL  SE NA PROFESIONÁLNÍ ŠESTIDENNÍ NEZTRATIL

Od 27.6 - 2.7 se konaly v italské Fiorenzuole šestidenní závody dvojic . 20 dvojic z celého světa si to rozdalo mezi sebou o nejvyšší příčky. České zastoupení mělo 3 dvojice, úřadujicí mistři Evropy v madisonu Hochmann - Bláha , ex-mistři Evropy v madisonu a úřadující mistr Evropy v Omniu Dostál - Hačecky, Exmistr světa v omniu Kaňkovský - a trojnásobný účastník Giro d´Italia a bronzový z loňského Mistrovství světa z bodovacího závodu Kadlec.   Dvojice Jan Dostal- Vojtěch Hačecky měla za úkol pomáhat starší zkušenější dvojici Blaha-Hochmann, aby byla v celkové klasifikaci co nejlepší a povedlo se. Jejich celkové 3.místo je určitě skvělou vizitkou české dráhové cyklistiky. Naše dvojice tím vypadla z celkového pořadí a skončila celkově na 15.místě. Janu Dostálovi se poslední den podařilo urvat aspoň jedno vítězství to v disciplině scratch. Po třech druhých místech v divácky velice oblíbené disciplíně Giro Lanciato neboli hozené letmé kolo na čas, kde vždy prohrál s profesionály z bývalé stáje Romana Kreuzigra Liquigas, to byla určitě velká satisfakce. „Jsem moc rád, že se mi to podařilo, vítězství na italské půdě je jedno z nejhezčích jaké si může cyklista přát. Celá Itálie je cyklistikou doslova posedlá a není nic hezčího když vám úspěch přejí zaplněné tribuny“, dodal Jan Dostál