Rieter cup 2011 vyhráli favorité
Mužské finále podle očekávání ovládl Lukáš Rosol, aktuálně sedmdesátý hráč světa.

Přesto mu byl Daniel Lustig důstojným soupeřem. Rosol se opět mohl spolehnout na výborný servis, kterým se mu podařilo zažehnat za stavu 1:1 tři jediné tři brejboly soupeře v zápase. Lustig se na začátku zápasu držel v kontaktu, pak však postupně převzal iniciativu Rosol a dokráčel si pro druhý titul ve dvouhře na Rieter Cupu, ten první slavil v roce 2007, kdy ve finále porazil svého oddílového kolegu Pospíšila. Rosol (1) – Lustig (2) 6:3, 6:3.
Esa: 7:7, dvojchyby: 0:1, vyhrané míče: 57:49. Brejkboly: 3/5 – 0/3.
Rosol: „Byl jsem favoritem, ale Dan mě překvapil. Za stavu 1:1 jsem naštěstí game udržel, poté jsem si začal víc věřit a otočil utkání ve svůj prospěch. Jel jsem do Ústí pro vítězství, takže jsem si cíl splnil, výhra ve čtyřhře je příjemný bonus. Dan byl nejtěžší soupeř, musel jsem hrát opravdu naplno, jinak by se mi to mohlo vymstít. Zítra odjíždím do polských Sopot a poté mám další turnaje v zahraničí, rád bych se letos dostal do první šedesátky na žebříčku ATP, pak bych nemusel na velkých turnajích do kvalifikací. Snem je pak i pozvánka do nároďáku na Davis Cup, výhledově pak i účast na olympiádě v Londýně.“
Lustig: „Neměl jsem co ztratit. Snažil jsem se nehrát dlouhé výměny, což se na začátku dařilo. Za stavu 1:1 jsem měl tři brejboly a už se viděl na lavičce. Poté jsem znervózněl, cítil jsem, že se karta obrací a Lukáš nabírá tempo. Lukáš je momentálně jinde. Můj tenis se odvíjí od toho, jak podávám, soustředil jsem se na svůj servis a snažil jsem se zareturnovat, ale Lukáš má servis výborný. V průběhu turnaje jsem cítil na sobě tlak, že bych měl postoupit do finále, přeci jen na Rosolově straně pavouka byli pro mě nepříjemní soupeři. Michalička i Majšajdr nejsou moji oblíbení protivníci. Dnes bych musel předvést něco navíc, aby bylo utkání dramatičtější. Příští rok, pokud zdraví dovolí, rád přijedu zase.“

Ženské finále podle očekávání

Iveta Gerlová (nas. č. 2 - TK Spartak Jihlava) se ve finále ženské dvouhry utká se Zuzanou Skočdopolovou (č. 1 - LTC Pardubice). Gerlová si poradila se svou partnerkou z debla Jandovou 6:3, 6:1. Zkraje utkání Gerlová soupeřce odskočila na 3:0, ale Jandová se do zápasu vrátila a měla 3:3 a 40:15, Gerlová si však první set pohlídala. Gerlová: „Jsem ráda, že to letos opět vyšlo, je příjemné dostat se do finále. S Janou to nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo podle výsledku zdát. Zuzana bude těžký soupeř. Zkusím na ni něco vymyslet.“
Čtyřnásobná vítězka Rieter Cupu vyzve nasazenou jedničku Skočdopolovou, která tu triumfovala v roce 2009. Zuzana Skočdopolová si poradila s Pernillou Mendesovou po boji ve třech setech 6:4, 3:6, 6:1. Ve sluneční výhni trval jejich zápas 2 hodiny a 17 minut, Skočdopolová tak měla opět nejdelší utkání dne. V prvním setu vedla 5:0, ale nakonec ho získala po boji 6:4. Sedmnáctiletá Mendesová dokázala ve druhém setu odskočit ze stavu 3:3 a druhý set získala ve svůj prospěch. Ve třetím však ukázala pevnější nervy Skočdopolová. Hned ve druhém gamu ustála přetahovanou o servis Mendesové a třetí set si pohlídala.
Zálabská: „Nevím, čím to bylo, že jsem tak polevila v prvním setu, ale asi jsem byla nervózní. Hraji s ortézou, v únoru jsem si přetrhla přední křížový vaz, ale koleno zatím drží. Jsem ráda, že jsem se dostala do finále. S Gerlovou mám aktivní bilanci 2:0, ale finále bude o něčem jiném. Podle mě rozhodne hlava.“