MONIKA SIMONOVÁ V MISTROVSKÉ ČASOVCE
čtvrtá za tŘemi profesionálkami

Ve čtvrtek 23.6. se konalo Mistrovství republiky v časovce žen a mužů v nedalekém Šumperku. Právě tím, že se konalo MČR tak blízko, byla Monika o to víc namotivována ukázat se před mnoha svými fanoušky a to i z řad členů a závodníků Moravského poháru, kterého se Monika pravidelně účastní.
Trať závodu byla extrémně těžká a odborníci se shodovali, že tak těžká, mistrovská, časovka se u nás snad ještě nejela. Pro ženy byla trať dlouhá 22 km a skládala se z 1 km technického úseku městem, dále 6 km táhlého mírného stoupání do obce Bratrušov, odtud byl 3 km dlouhý kopec s množstvím zatáček a poté následoval 1 km dlouhý sjezd na obrátku a cesta po stejné trati zpět do cíle. Monice se tento závod velmi vydařil a přijela do cíle na průběžném druhém místě, hned za Jarmilou Machačovou z Dukly Praha. Už to nasvědčovalo vynikajícímu výsledku, protože na trati byly už pouze dvě ženy, ale o to silnějšího kalibru. Naše nejlepší silničářka Martina Růžičková, která jezdí za italský tým Michela Fanini Record Box, a Martina Sáblíková. Samozřejmě tyto závodnice potvrdily svoji kvalitu a tak konečné pořadí bylo
1. Martina Sáblíková Nowis Team
2. Martina Růžičková Michela Fanini Record Box
3. Jarmila Machačová Dukla Praha
4. Monika Simonová Cyklotrenink F. Trkal
Trenér Moniky, František Trkal k závodu řekl: „Je to velký úspěch, když si uvědomíme, že Monika kromě trénování ještě chodí normálně do práce. Jel jsem za ní v autě a předvedla parádní výkon. Byla výborně připravena, a přestože z toho byla jen bramborová medaile, je to úspěch. Nestačila jen na trojici profesionálek Sáblíková, Růžičková, Machačová.  Tyto tři před ní jsou zatím ještě někde jinde,“
V neděli 26.6. se, u Olomouce. konalo MČR v silničním závodě. trať na které se závod konal, byl okruh dlouhý 10,8 km a ženy ho musely absolvovat 10x. Okruh byl opět hodně náročný, prakticky se jenom půl okruhu sjíždělo a druhá půlka se zase stoupalo.Navíc na trati pořadatelé připravili jeden bonbónek a to asi 200 metrů dlouhé stoupání po dlažebních kostkách s průměrným sklonem 14%. Monika se připravovala hlavně na časovku, takže od tohoto závodu nic neočekávala. Nakonec ale překvapila i svého trenéra když do cíle přijela ve skupině, která bojovala o 5 - 8 místo. Protože je ale Monika spíše tempařka než spurtérka chtěla vsadit před cílem na dlouhý spurt. Křeče které ale dostala během posledního stoupání ji před cílem natolik limitovaly, že ve spurtu nakonec dojela na 8 místě. Přesto i toto umístění na tak těžké trati je výborný výsledek.
V následujících dnech se bude Monika připravovat opět na světový pohár v ženské cyklistice Tour de Feminin v Krásné Lípě. Na tento závod se nominovala právě svými výsledky na MČR a bude startovat za výběr České Republiky. A po tomto etapovém závodě by se měla Monika přesunout na závody do Itálie, kde se bude konat Mistrovství Evropy amatérů v časovce
 a Mistrovství světa amatérů v silničním závodě. Tyto závody se ovšem budou odvíjet především od financí, protože samozřejmě je toto cestování velmi finančně náročné. Věřím ale, že nakonec peníze na tuto cestu seženu a budu se moci těchto velkých amatérských závodů zúčastnit..... , dodala Monika.
Díky také patří firmám, které Moniku podporují a bez nichž by těchto úspěchů nebylo možné dosahovat. Jsou to firmy Eko bi s.r.o. , Armat, Rydo, CZ Loko, Fit centrum Apollo, Auto Eso, Elektro Franc, BB cut a Cyklo Dostál.

odkaz na reportáž České Televize z mistrovství republiky,kde zejména v úvodní části o časovce žen je zaměřen i na výkon Moniky Simonové. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/411232400061037-m-cr-v-silnicni-cyklistice/