Na trať se  závodu se celkem vydalo 332 běžců, pro dopravní problémy na Kralicku (souběh s pořádáním akce Cihelna 2011) musel být start hlavního závodu o 15 minut odložen. Z uvedeného počtu se 65 běžců   rozhodlo pro lidový běh. Účast byla velká, stejně jako kvalita startovního pole, potvrzují to i dosažené časy. Trať závodu byla přitom hlavně v lesních úsecích a v horském terénu podmáčená a vymletá po přívalových deštích, nedaly se dopředu čekat rekordní časy.  A tak rekord trati, který dosáhl 21. 8. 2005 Jiří Magál 55:36 zůstal i letos nepřekonán. Letos se Jiří Magál závodu nemohl zúčastnit, měl jiné povinnosti.  Jak však řekl při své účasti na Pekláku, tak by se rád by ovšem ještě jednou učinil pokus o překonání vlastního traťového rekordu. Připomeňme i pěkný čas Ondřeje Horáka (Kroměříž) z roku 2006 57:32 a výkon Dicksona Mimutaie (Keňa) z roku 2007, který vyběhl na vrchol Králického Sněžníku za 58:51 min.
Závod se vydařil také po pořadatelské stránce, pořadatel - BK Iscarex  získal další body do své prestiže, která jej pasuje na předního organizátora běhů mimo dráhu v České republice. Je respektován i Českým atletickým svazem, který by velmi přivítal, aby se BK Iscarex stal i pořadatelem MS v běhu do vrchu v roce 2013 v České Třebové ve Skiareálu Peklák.
Vítězem závodu,se stal polský závodník č. 121 Andrzej Dlugosz v čase 59:05, v tabulkách ČAS nefiguruje. Nejrychlejším českým běžcem byl pak Jakub Bajza z Kroměříže s odstupem 38 sekund. Nejlepší závodník Iscarexu v silně obsazené hlavní kategorii A byl Jan Šimůnek  na 15. místě, rychlejší než on byl ale v juniorské kategorii osmnáctiletý Filip Záveský, který Jana Šimůnka předběhl o 1:41 sekund. Byl druhý nejlepší  v kategorii juniorů. Roste skutečně v závodníka velkého formátu. Velmi dobrý závod běžel také Martin Vacek, který se dobře držel za Filipem Záveským a zaostal za ním jen o 6 sekund. V dobře obsazené kategorii B získal třetí místo. Vynikající závod běžel také Aleš Stránský, který ve své kategorii muži C obsadil druhé místo. Kategorii ženy A vyhrála Pavla Schorná z Říčan, o 1 minutu a 11 sekund dříve však vyběhla na vrchol Kralického Sněžníku v kategorii ženy B stále vynikající Táňa Metelková. Ze závodnic Iscarexu byla v dobře obsazené hlavní kategorii ženy A Lenka Dušková na pátém místě a Hana Jirásková sedmá, v kategorii juniorek byla Michaela Stránská suverénně první a na pětikilometrové trati  získala před další závodnicí v pořadí náskok větší než dvě minuty. (Juniorky startují  společně s Lidovým během od Tvarožných děr).
Pořadatelé museli čelit páteční nepřízni počasí. V odpoledních hodinách při přechodu fronty silný vítr  poškodil již v té době připravené "stanové městečko" v Areálu snů v dolní Moravě natolik, že se ještě dlouho do večera muselo opravovat a improvizovat. Iscarex má od města Česká Třebová zapůjčené mobilní jeviště známé z českotřebovského náměstí a zdejšího Týdne sportu, Větrná smršť při přechodu fronty konstrukci jeviště poškodila natolik, že museli ještě večer přijet technici z Tezy a vše opravit tak, aby mohlo být další den využito.  Zcela roztržena byla zadní plachta jeviště,  kterou se ovšem do druhého dne nahradit nepodařilo.  Ukázalo se, že konstrukce tohoto typu je nyní již spíše překonaná, nyní se staví konstrukce jiného typu, které  mají jednak vyšší estetickou hodnotu, umožní lépe zakomponovat do prostoru jeviště reprosoustavy a hlavně se ve větru nenafukují k prasknutí. Nová konstrukce ovšem nebude zadarmo, mělo by se o tom zatím alespoň uvažovat.

Fotografie z dění před startem

S číslem 121 vítěz běhu  mužů Andrzej Dlugosz  s číslem 120 vítězka kategorie C Izabela Zatorska (oba Polsko). Na Michala Horáčka s číslem 7 zbylo letos  18. místo. Kategorie A byla velmi naplněna, startovalo zde 114 běžců!  Tak velkou prestiž a popularitu  má běh na Králický Sněžník....