Prázdninová soutěž Pardubického kraje                              

Jaký motiv výzdoby nové vlakové soupravy se Vám nejvíce líbí?
Pardubický kraj ve spolupráci s Českými drahami vyhlašuje prázdninovou anketu, ve které bude moci veřejnost rozhodnout o motivu výzdoby nové vlakové soupravy. Formou hlasování budou cestující vybírat jeden z nabízených motivů polepu vlaku, který bude následně uzpůsoben na ten typ vlakové soupravy, které pro provoz na regionálních tratích České dráhy nakoupí.
Organizátoři připravili celkem pět motivů, ze kterých bude veřejnost vybírat. Uveřejněny budou nejen na stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz a Českých drah www.cd.cz/pardubickykraj, ale také na všech větších vlakových nádražích v regionu. Tam budou také umístěny schránky, do kterých budou moci účastníci ankety vhazovat hlasovací lístky. Nesmí však zapomenout uvést své jméno, protože při vyhodnocování ankety budou hlasující losováni a mohou získat hodnotné ceny. České dráhy např. věnují kilometrickou banku nebo poukazy na nákup jízdenek. Soutěž bude ukončena 31. srpna 2011.
Vítězové soutěže budou vylosováni v sobotu 24.září u příležitosti oslav 140 let trati Pardubice – Havlíčkův Brod během doprovodného programu v Chrudimi. Zveřejněni pak budou na webu Pardubického kraje i Českých drah a výhru si budou moci vyzvednout do konce října. Anketa s halsováním je na webu Pardunického ktraje. Zatím má ke 4.8. nejvíce příznivců vlak s námětem Kunětické hory.

„Nové soupravy vyjedou na koleje v letech 2012 a 2013 a budou jezdit na Českotřebovsku, Chrudimsku a Pardubicku. Na nákupu některých souprav se podílí i Evropská unie,“ připomněl Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Pardubickém kraji. „Je důležité vybrat motiv, výsledné vyobrazení bude představeno veřejnosti až po uzavření smlouvy s konkrétním výrobcem vlakových souprav, “ doplnil Štěpán. Nabízenými náměty na polep jsou v prázdninové anketě motivy nejmodernějšího lyžařského a sportovního areálu v naší zemi, který vyrůstá na Dolní Moravě či Kunětická hora. Dále propagace kraje jako ráje cyklistů nebo připomenutí významu regionálních osobností – vynálezců Josefa Ressela a bratranců Veverkových.

První fáze výběru je již ukončena - svůj vlak  bude mít i Česká Třebová

V již ukončené první fázi projektu kraj spolu s Českými drahami zvolil motivy věnované Emilu Holubovi, Janu Pernerovi, lidovým tradicím na Hlinecku, kladrubským koním, Smetanově Litomyšli a Bedřichu Smetanovi, pardubickému perníku, loutkářské Chrudimi.
Další vlaky také ozdobí i motiv nejstarší románské stavby v kraji – rotundě sv. Kateřiny v České Třebové, motiv renesanční Moravské Třebové a unikátní expozice moravskotřebovského muzea – mumie egyptské princezny Hereret
 

Výběr námětů do ankety - vit www.pardubickykraj.cz - který se vám líbí?