Volejbalový turnaj mužů a žen v Lanškrouně - vítězství Sokola Č. Třebová v kategorii žen

12. ročník „Lanškrounské Prdy“

V sobotu 20. 8. 2011 byl na lanškrounských volejbalových kurtech partou nadšenců  uspořádán již po dvanácté volejbalový turnaj žen a mužů „Lanškrounská Prda“. 
Ve stejném termínu se hrály ještě dva další známé turnaje, ale lanškrounský turnaj už se zapsal do podvědomí hráčů a hráček a tak si i letos našlo cestu do místního volejbalového areálu 17 družstev, která sehrála přes 40 zápasů.
V kategorii ženských týmů hrajících krajské soutěže si vedle čtyř domácích družstev zahrály i hráčky z  Pardubic, Litomyšle, Letohradu a České Třebové. Po losování začaly boje ve skupinách, kde si nejlépe vedly ženy Letohradu a Pardubic, které své skupiny vyhrály. Na druhých místech si zajistily účast v semifinále i volejbalistky domácího „áčka“ a České Třebové. Děvčata z tohoto družstva mezikolo zvládla a postoupila do finále proti Pardubicím, kde dotáhla po výhře ve zkráceném setu turnaj do vítězného konce. Na místě třetím skočily hráčky Lanškrouna „A“ po vítězství nad Letohradem.
Ve skupině krajských soutěží mužů hrála  jak družstva z vyšší  soutěže než pořádající oddíl, tak i  družstva z okresů,  která si nevedla vůbec špatně. Do turnaje se přihlásila družstva z Nového Jičína, Litomyšle, Rybníka,  Dolních Studének, Výprachtic, Žichlínka, Bystřece + Lanškroun „C“ a lanškrounské „áčko“ a „béčko“. Posledně jmenovaná družstva odehrála v domácím derby úvodní zápas turnaje mužů, který skončil remízou. Právě tento ztracený set v  zápase chyběl oběma domácím mužstvům po odehrání všech zápasů ve skupině k postupu do semifinále.  Ve skupině se lépe vedlo borcům z Dolních Studének a Bystřece , hrající společně s lanškrounským „céčkem“, kteří postoupily do semifinále.  Tam se jim už tak nedařilo, a oba zástupci skupiny „B“ v boji o finále prohráli . O vítězství v turnaji se tak utkali hráči Nového Jičína a Rybníka. Po dramatickém boji zvítězili volejbalisté Nového Jičína a oplatili tak Rybníku prohru ze základní skupiny a stali se celkovými vítězi turnaje.  V boji o třetí místo zvítězili  stále se zlepšující borci Dolních Studének nad Bystřecí + Lanškroun „C“.  Za krásného slunečného počasí bylo  k vidění mnoho pěkných zápasů, které byly opravdu vyrovnané a dramatické do posledního hvizdu rozhodčích.  Poslední zápasy turnaje byly dohrány před 18 hodinou a následovalo vyhlášení celkových výsledků turnaje a předání diplomů a věcných cen. Po ukončení turnaje se ještě dlouho diskutovalo o odehraných zápasech v místní kantýně, která dokázala obsloužit více než  150 hráček, hráčů a diváků po celý den k jejich plné spokojenosti. Poděkování patří organizátorům a všem, kteří pomohli s přípravou a zajištěním celého turnaje.
Lanškrounská Prda 2011
Ženy- kraj:
1,         Česká Třebová
2,         USK Pardubice
3,         Lanškroun „A“
4,         Letohrad
5,         Lanškroun „C“
6,         Lanškroun „B“
7,         Litomyšl
8,         Lanškroun „juniorky“


 
Muži - kraj:
1,         Nový Jičín
2,         Rybník
3,         Dolní Studénky
4,         Lanškroun „C“ - VK Bystřec
5,         Lanškroun „A“
6,         Žichlínek
7,         Lanškroun „B“
8,         Výprachtice
9,         Litomyšl

Nejlepší hráčka:  Radka Janďourková - Česká Třebová
Nejlepší hráč:      Jakub Karásek - Nový Jičín