MISTROVSKÝ HOKEJ  ZAHÁJIL

Choceň - Česká Třebová  8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

Branky: 4. P. Prachař (Beránek), 16. Lesák (P. Pilař, T. Prachař), 19. Beránek (Florián, P. Prachař), 28. P. Prachař (Novák, Beránek), 36. Bláha (T. Prachař, Šeda), 46. P. Prachař (Bláha, Beránek), 53. Florián (P. Prachař), 57. Bláha (P. Prachař, Šeda) – 39. Teplý (Mlejnek).

Rozhodčí: Rulíček – Budínský, Slabý. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváků: 520.

Česká Třebová: Paleček - Mlejnek, Čejka, Poskočil, Chadima, Novotný – Kopečný, Kvasnička, Jetmar – Uhlíř, Teplý, Hladík - Brukner, Doha, Váně – Černý, Hašek.

Choceň: Malý – Pokorný (14. Novák), Florián, Luňák, Voříšek, Lesák, P. Pilař – Schejbal (41. Knytl), Pavel Prachař – Krejza, Pochobradský, Král (41. Brandýský) – Bláha, Tomáš Prachař, Šeda.

Kapitán Spartaku Pavel Prachař odstartoval své představení ve 4. minutě, kdy střelou zdálky překvapil českotřebovského brankáře Palečka – 1:0. Krátce předtím spálil vyloženou gólovou šanci Schejbal. Hosté se poprvé osmělili v 11. minutě, zkušený Kvasnička mířil ze tří metrů vedle choceňské branky. O dvě minuty později ve slibné pozici ocitl Doha, kterého vychytal pozorný Malý.

Druhá polovina první třetiny patřila domácího celku. Ve 14. minutě se opět vytáhl Paleček, na kterého podruhé nevyzrál Schejbal. Druhou branku vstřelila Choceň ve chvíli, kdy na trestné lavici odpočíval hostující obránce Novotný, tentokrát se trefil Lesák – 2:0. V závěru doplatila Lokomotiva  na chybné vyhození Chadimy, na útočné modré zachytil puk obránce Florián, jehož střelu šikovně tečoval Beránek – 3:0.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté přesilovou hru, ale choceňskou branku neohrozili. Poté znovu úřadoval první útok Spartaku, jenže ani tentokrát neskóroval. Spartak vystupňoval převahu ve 28. minutě, kdy se na obou stranách hrálo ve čtyřech. Po rychlé kombinaci mířil přesně Pavel Prachař – 4:0. Ve stejné minutě mohl přidal další gól Pochobradský, navrch měl brankář Paleček.

V polovině střetnutí se domácí bez problémů ubránili další přesilovce soupeře. Ve 34. minutě Beránek uvolnil Lesáka, jehož gólovku zmařil skvělý zákrokem Paleček. O dvě minuty později se domácí znovu radovali. Hosté propadli v útočném pásmu, o trest se postaral třetí choceňský útok, konkrétně Bláha – 5:0. Českotřebovští hokejisté se dočkali v závěru druhého dějství, ve 39. minutě uvolnil Mlejnek dlouhou přihrávkou Teplého, který nedal Malému šanci – 5:1.

Na další gól se čekalo až do 46. minuty a opět jej zařídil první útok Spartaku, kde Schejbala nahradil Bláha. Na rozdíl pěti branek zvyšoval, kdo jiný, kapitán Pavel Prachař – 6:1. V 53. minutě se ujal přesný švih Floriána – 7:1, v téže minutě se proti Pavlu Prachařovi vytáhl gólman Paleček. Čtyři minutě před koncem měl gólovou příležitost českotřebovský Černý, po bleskové akci první formace Spartaku skóroval Bláha – 8:1.

Smolař Černý trefil tyčku, v závěru hráli hosté 75 vteřin v pěti proti třem, gólu se nedočkali. Naopak, po návratu z trestné lavice ujel Pavel Prachař, naštěstí pro hosty další branku nepřidal. Nedělní bilance choceňského lídra byla impozantní: 3 góly, 3 asistence. Ironií je, že ani to Pavlu Prachařovi nestačilo, aby byl vyhlášen nejlepším hráčem svého mužstva (přednost dostal obránce Lesák). Elitní choceňská pětka vstřelila šest branek.

KAMIL MLEJNEK, trenér České Třebové:  „Choceň je sportovní stránce trochu jinde, má velmi kvalitní kádr a na svém ledě bude porážet i jiná mužstva. Za dobrý a bojovný výkon musím své hráče pochválit. Pochopitelně, v naší hře byly chyby, ale celkově hodnotím vystoupení svého týmu kladně.“

První domácí mistrovské utkání odehraje Lokomotiva Česká Třebová ve čtvrtek 18. října od 18.30 s týmem Závodní hokejová Pardubice.