Nešťastná prohra hokejistů v předposlední minutě zápasu

Na prvním mistráku na domácím ledě nás o bod (nebo o dva) možná připravil rozhodčí Padevět...
Hrálo se ve čtvrtek 18. 10. na ZS v České Třebové na Skalce

Česká Třebová  - Pardubice  5:6 (1:2, 2:1, 2:3)

Branky: 14. Teplý (Uhlíř, Hladík), 25. Brukner, 35. Hladík, 50. Kopečný (Váně), 51. Černý (Kvasnička, Jetmar)  – 6. Jindřich (Kubelka, M. Šejba), 20. Kubelka (Jindřich, Rejzek), 38. J. Šejba, 46. Janecký (Koblížek), 49. Procházka (Křečan, Šindler), 59. M. Šejba.
Rozhodčí: Padevět – Zemánek, Louda. Vyloučení: 2:2 (navíc Čejka na 5 minut a do konce utkání, Držmíšek na 10 minut).  Bez využití. Diváků: 271.
Česká Třebová: Kaplan - Mlejnek, Čejka, Metzner, Poskočil, Novotný – Černý, Kvasnička, Jetmar – Uhlíř, Teplý, Hladík – Vích, Držmíšek, Musil – Kopečný, Doha, Váně – od 21. minuty Brukner, Hašek.
Pardubice: Čaladi – Vlasák, Rejzek, Šindler, Vondráček, Koblížek – Křečan, Procházka, Janecký – J. Šejba, Musil, Mlateček – Kubelka, Jindřich, M. Šejba – Ludvík.
V 6. minutě nedokázali domácí obránci vyhodit puk a soupeři prakticky darovali vedoucí gól, jeho autorem byl Jindřich – 0:1. Začátek utkání se Lokomotivě nevydařil, potýkala se především s nepřesností. Až ve 13. minutě domácí poprvé zahrozili, po šikovné teči Jetmara se štěstím zachraňoval pardubický brankář Čaladi. Vyrovnácí branku vstřelili českotřebovští vzápětí. Ve 14. minutě gólman Čaladi pouze vyrazil střelu Uhlíře, puk se odrazil k Teplému a ten nezaváhal – 1:1. Hosté mohli jít znovu do vedení, gólové šance Vlasáka a Kubelky zmařil výbornými zákroky brankář Kaplan.
V čase 14:55 byl za faulem loktem vyloučen na pět minut a do konce utkání domácí obránce Čejka a připravil svým spoluhráčům krušné chvilky. V čase 19:01 musel na trestnou lavici Držmíšek a Pardubice získaly výhodu téměř minutové přesilovky pěti proti třem. Lokomotiva se bránila statečně, nicméně v čase 19:59 kapitulovala po střele Kubelky – 1:2.
Do druhé třetiny naskočil útočník Brukner a byl to on, kdo ve 22. minutě zařídil vyrovnání – 2:2. O malý okamžik později zvonily tyčky, nejprve ji trefil Poskočil, vzápětí Křečan. V polovině zápasu najížděli tři českotřebovští útočníci na jediného pardubického obránce, Černý se rozhodl vystřelit a nebyla to úspěšné řešení. Pardubický gólman Čaladi měl v této fázi utkání plné ruce práce, zejména při šancích Uhlíře a Vícha.
Lokomotiva se poprvé ujala vedení ve 35. minutě, kdy se parádní akcí blýskl útočník Hladík, který se na útočné modré zbavil obránce a brankáři předvedl ukázkový blafák – 3:2. Domácí získali převahu, kterou mohli vyjádřit gólově. Střely Vícha, Dohy a Bruknera pochytal pozorný Čaladi. K vyrovnání pomohla hostujícímu týmu náhoda. Puk nahozený od zadního mantinelu si nešťastně srazil do vlastní branky obránce Mlejnek, čistý vlastenec, gól byl připsán J. Šejbovi – 3:3.
Začátek třetí třetiny zastihl domácí celek v nedbalkách. Ve 46. minutě propadli v obraně a sérii chyb trestal Janecký – 3:4. Ve 49. minutě vyšel Pardubicím další útočný výpad a Procházka zvýšil na rozdíl dvou gólů – 3:5. Českotřebovský tým to však nezabalil, naopak. K vyrovnání potřeboval pouhých 36 vteřin, nejprve se trefil Kopečný – 4:5, po něm se střelou z otočky prosadil Černý – 5:5. Vypadalo to na remízu v normální hrací době, jenže v čase 58:22 došlo před českotřebovskou brankou k velkému závaru, po kterém dostal výsledek konečnou podobu. Domácí reklamovali faul na  brankáře Kaplana, ovšem rozhodčí Padevět byl jiného názoru a problematickou branku M. Šejby uznal – 5:6. V čase 59:40, při power play, se pardubickou obranou prosmýkl šikovný Hladík, ale zamířil vedle.   (převzato z www.hokej-cekatrebova.cz)

Fotografie z 3. třetiny zápasu

Branka Janeckého ve 46. minutě - prohráváme 3 : 4
                                                                                               Branka Procházky ve 49. minutě - prohráváme 3 : 5
                                            Branka Kopečného v 50. minutě hry, prohráváme 4 : 5
                          Branka Černého v 51. minutě hry po přihrávkách Kvasničky a Jetmana - srovnáno na 5 : 5

Českotřebovská střídačka, nový trenér Kamil Mlejnek
   Sporná branka  pardubického M. Šejby po zřejmém faulování brankáře Kaplana vyvolala bouři  publika