Českotřebovský deník 274/2012 (4.11.)

• Další reprízy operety Mam´telle Nitouche  - tentookrát za účasti  Jiřího Jireše jako režiséra, Floridora i Celesténa

• V sobotu 3. a v neděli 4. listopadu se hrály ve velkém sále KC dvě reprízy operety Mam´zelle Nitouche. Zajímavé to byly tím, že hlavní dvojroli Floridora a Celestina si na místo Jiřího Kočího, jako při premiéře, zahrál nyní sám režisér Jiří Jireš. Při premiéře mu nemoc zabránila se představení zúčastnit. Proto fotky s režisérem na jevišti nebylo možné dříve pořídit.  navíc se obě představení konala prakticky "předvečer" sedmdesátin režiséra.  proto se ani sobotní představení neobešlo bez blahopřání Jiřímu Jirešovi ke kulatému jubileu, které proběhlo po divadelním představení.  Obdržel kytici od ředitele Kulturního centra doc. Mgr. Františka. Preislera za KC a dárkový koš od DS Hýbl. Nescházela ani blahopřejná báseň divadelníků, přednesená členkou souboru Zuzanou Soukupovou. V neděli 4.11. večer  se zase před 4. reprízou operety předávala ocenění, která byla udělena porotou a diváky na jarní postupové divadelní přehlídce  ZLOM VAZ po XII.     (Fotografie Martin Šebela, zítra podrobnější fotoreportáž)

Krajská liga ledního hokeje:
    Ani poslední utkání skupiny "střed" jsme nevyhráli : Česká Třebová  - Chrudim 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

Branky: 57. Šedivý – 22. Polák, 23. L. Vích, 26. Bartoníček, 33. Dobiáš, 42. Kišš, 60. Procházka.
    Rozhodčí: Padevět – Holeček, Kukeně. Vyloučení: 5:5 (navíc Králíček na 10 minut). Využití: 0:1. Oslabení: 1:1. Diváků: 247.
    Česká Třebová: Paleček - Poskočil, Chadima, Váně, Mlejnek, Čejka, Novotný – Musil, Kvasnička, Jetmar – A. Vích, Teplý, Brukner – Šedivý, Kopečný.
    Chrudim: Ament – Urban, L. Vích, Tesner, Novotný, Budínský, Závodník, Rabas – Kišš, Novák, Langr – Dobiáš, Bartoníček, Králíček – Dvořák, Polák, Procházka – Seidler, Schweinfurter, Cvrček.
    Silnou marodkou oslabený českotřebovský tým (do pole měl kouč Mlejnek k dispozici pouze 14 hráčů) se od začátku zápasu úporně bránil. Hosté měli v první třetině dvě vyložené šance (Dobiáš, Cvrček), které se štěstím zlikvidoval brankář Paleček. Když byl domácí gólman při dalším chrudimském závaru překonán, na brankové čáře jej obětavým zákrokem zastoupil obránce Chadima. Lokomotiva měla jedinou střeleckou příležitost, útočník Teplý však při individuálním průniku mířil vedle. Převahu hostujícího týmu potvrzovaly zásahy brankářů v první třetině (Paleček 22 -  Ament 3).
    Na začátku druhé třetiny se opakovala situace z předcházejících utkání, v nichž Česká Třebová opakovaně a v rychlém sledu několikrát inkasovala. V čase 21:51 doklepával puk do odkryté branky Polák – 0:1, v čase 22:30 se švihem prosadil L. Vích – 0:2.  Domácí celek pak získal výhodu přesilové hry, ale hrál ji tak špatně, že inkasoval z hole Bartoníčka – 0:3. Rozhodující tříbrankový náskok získala Chrudim během necelých čtyř minut.
    Domácí ožili v polovině druhého dějství, ovšem stejně jako v předcházejících utkáních vyhořeli střelecky. Ve 29. minutě mohl po krásné přihrávce Šedivého vykřesat naději Kopečný, přestřelil. Ve 30. minutě si do gólové pozice najel Brukner, jenže i on měl mušku vychýlenou. O tři minuty později neudržel domácí brankář lehké nahození od modré a pohotový Dobiáš zasadil Lokomotivě čtvrtý úder – 0:4.
    Další branku přidala v pohodě hrající Chrudim v úvodu třetí třetiny, po rychlé kombinaci mířil do černého Kišš – 0:5. Vedení pak mohl navýšit 40letý Schweinfurter, ale trefil jen pravou tyčku. Domácí skórovali ve chvíli, kdy to zřejmě nikdo nečekal. Při hře v oslabení připravili Mlejnek s Kopečným střeleckou parketu pro Šedivého – 1:5. Poslední slovo patřilo hostům, dvacet vteřin před závěrečnou sirénou dal výsledku konečnou podobu Procházka – 1:6.  (www.hopkej-ceskatrebova.cz)

Toto utkání zakončilo úvodní vstupní část krajské hokejové ligy- skupinu střed, ve které byl náš tým, navíc oslabený onemocněním ze všech týmů nejslabší a nedokázal vyhrát ani jediné utkání, nejblíže byl k získání jednoho bohu za remízu v normálním hracím čase při utkání s ZH Pardubice, nakonec tomu rozhodčí a osud zřejmě nechtěli.    Ve skupině hrála Chrudim, Choceň, ZH Pardubuice a Česká Třebová. Jak se nakonec dalo čekat, tak se Ĺokomotiva Česká Třebová přesune do slabší skupiny, ve které může dosáhnout důstojnější výsledky a pomýšlet také občas na nějaké body.  Fotografie z utkání přislíbila Mgr. Milana Soukupová do zítřejšího vydání.

ZO ČSOP PODORLICKO V ČESKÉ TŘEBOVÉ VÁS ZVE V LISTOPADU 2012 DO EKOCENTRA PODORLICKO na akci   „PŘÍRODA HOR“ - FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ a VÝSTAVA

NEDĚLE 18.11. v 16,00 ( POZOR ZMĚNA OBVYKLÉHO TERMÍNU ! )
    Vernisáž výstavy zahájí vystoupení dua Zelení a  proběhne vyhlášení výsledků fotografické soutěže  a předání cen vítězům . Výstava bude otevřena pro veřejnost ve dnech 19.11-25.11. od 10,00 do 16.00