Branka v poslední minutě na remízu nestačila

Česká Třebová - Lanškroun 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 7. Musil (Poskočil), 60. Šedivý (Poskočil) – 38. Pilavka, 45. Šula (Fischer, Kocián), 47. Kocián (Fischer).
Rozhodčí: Kareš – Budínský, Kolář. Vyloučení: 5:9 (navíc Kocián osobní trest do konce utkání). Využití: 1:0. Diváků: 353. Zásahy brankářů: 20:35.
Česká Třebová: Paleček - Mlejnek, Čejka, Váně, Poskočil, Novotný – Doha, Kvasnička, Jetmar – Musil, Teplý, Šedivý – Kopečný, Hladík, Brukner – Uhlíř.
Lanškroun: Nimmerrichter – Pachl, Patsch, Janků, Ondráček – Fischer, Šula, Kocián – Boruch, Piterka, Mík – Pilavka, Kilčický, Kašpar.

Českotřebovští hokejisté se od první minuty snažili přetrhnout nepříjemnou šňůru devíti porážek. V úvodu přežili lanškrounskou přesilovku, na začátku sedmé minuty, kdy byl vyloučen hostující Kašpar, sami udeřili. Ke vstřelení vedoucí branky potřebovala Lokomotiva 33 vteřin. Poskočilovu střelu od modré brankář Nimmerrichter pouze vyrazil a pohotový Musil doklepl puk za jeho záda – 1:0. Domácí znovu „umírali“ na špatnou koncovku. V 9. minutě nepřekonal strážce lanškrounské branky zkušený Kvasnička, o tři minuty se v gólové šanci ocitl Kopečný, ale místo střely hledal zbytečnou přihrávkou Uhlíře. Hosté měli v první třetině jedinou příležitost, v 16. minutě mířil vedle domácí branky Kilčický.

Druhé dějství začalo sólovým průnikem lanškrounského obránce Patsche, jehož šanci zmařil pozorný brankář Paleček. Ve 24. minutě mohla Lokomotiva potrestat nedovolený zákrok Kociána, jenže obránce Mlejnek ve stoprocentní šanci minul a vzápětí neskórovali ani Kopečný s Kvasničkou.

Domácí měli více ze hry, ale co bylo podstatné, nedokázali přidat další góly. Brankář Nimmerrrichter si poradil se střeleckými pokusy Bruknera a Jetmara, v polovině zajímavého střetnutí spálil jasnou šanci českotřebovský kapitán Teplý, po krásném uvolnění přes obránce Janků střílel těsně vedle Kvasnička. Hosté toho ve druhé třetině mnoho nepředvedli, za zmínku stála jen tyčka, kterou nastřelil kapitán Kilčický, nebo pohotový pokus Fischera, kterého vychytal Paleček. Lanškroun se přesto dočkal vyrovnávací branky, jejím autorem byl ve 38. minutě ostrostřelec Pilavka – 1:1. Zatímco Paleček zasahoval ve druhé třetině pouze čtyřikrát, Nimmerrichter měl v této fázi hry deset zásahů.

K dokonalému obratu potřeboval Lanškroun necelé tři minuty. V čase 44:03 se nejprve prosadil důrazný Šula – 1:2. V čase 46:37, po chybě Kvasničky, přidal další branku Kocián – 1:3. Domácí tým se mohl vrátit do hry díky přesilovým hrám, to by je však musel využívat. V rozmezí od 47. do 55. minuty měla Lokomotiva celkem třikrát výhodu početní převahy, ovšem střelecky se vůbec neprosadila.

V závěru se na ledě dost přitvrdilo.. V čase 55:03 si za lanškrounskou brankou vyšlápl Mlejnek na Šulu, kterému nesportovně přispěchal na pomoc gólman Nimmerrichter. Sudí Kareš (do té doby výborný) vyřešil situaci šalamounsky, čtyřminutové tresty udělil Mlejnkovi a Nimmerrichterovi.

Domácí se nevzdávali a v čase 59:11 si vzali oddechový čas. Po vhazování v útočném pásmu a střele Kvasničky předvedl Nimmerrichter parádní semafor. V čase 59:39 vykřesal Lokomotivě naději Šedivý – 2:3. Svoji chvilku na uklidnění si vzápětí vybrali také hosté, kteří pak těsné vedení uhájili.                                                                                      ( www.hokej-ceskatrebova.cz )