Česká Třebová – Skuteč 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Branky: 22. Teplý (Doha, Kvasnička), 39. Hladík (Kopečný), 52. Poskočil (Doha, Mlejnek) – 29., 41. a 56. Kusý, 58. Sládek.
Rozhodčí: Kejř – Vepřovský, Kolář. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváků: 293.
Česká Třebová: Paleček - Mlejnek, Váně, Poskočil, Chadima, Čejka – Doha, Kvasnička, Jetmar – Musil, Teplý, Brukner – Šedivý, Hladík, Kopečný.
Skuteč: Herynek – Tocháček, Brdička, Ligr, Netolický – Zelinka, Kusý, Štursa – Komárek, Pražan, Klusoň – Sládek, Opletal.

Českotřebovský střelecký zmar potvrdila v první třetině dvojnásobná přesilová hra. Domácí hráli 77 vteřin v pěti proti třem, vyloženou šanci spálil Šedivý. Lokomotiva neskórovali ani v pokračující hře pěti proti čtyřem (celkem 42 vteřin). Hosté vstoupili do utkání sympaticky, ve 2. minutě po chybě domácího beka Chadimy mířil vedle Komárek, v 8. minutě zmařil gólman Paleček příležitost Kusého a ve 12. minutě se vytáhl při gólovce Pražana.

Do druhé třetiny vstoupil domácí celek s výhodou dlouhé přesilovky (92 vteřin), kterou ve 22. minutě přetavil ve vedoucí branku. Od modré vystřelil Doha a před skutečskou brankou puk šikovně tečoval Teplý – 1:0. O pět minut později měli domácí hokejisté (Kvasnička s Dohou) další slibné šance, jenže pozorného brankáře Herynka nepřekonali a přišel trest. Domácí pasivně přihlíželi sólovému výletu obránce Ligra, který zpoza branky přihrál Kusému a ten zahájil své představení - 1:1.
Ve 33. minutě měla Lokomotiva znovu výhodu početní převahy, jenže z přesilové hry v jejím podání jen bolely oči. Přesto se domácí mužstvo v této fázi zápasu ještě jednou radovalo. V čase 38:40 totiž českotřebovský útočník Hladík, který přišel na hostování právě ze Skutče, vrátil Lokomotivě těsné vedené pohotovou tečí – 2:1. Těsně před sirénou si neodpustil zbytečný faul Musil.

Na začátku třetí třetiny tak měla výhodu téměř dvouminutové přesilové hry Skuteč. K vyrovnání stačilo hostům pouze 27 vteřin a znovu se o něj postaral Kusý – 2:2. A mohlo být hůř. V čase 41:40 byl vyloučen Chadima, v čase 42:36 zamířil na trestnou lavici také Mlejnek. Domácí se ubránili ve třech (64 vteřin), vzápětí i ve čtyřech a ještě jednou se ujali vedení. V čase 51:21, kdy za nedovolený zákrok pykal Štursa, se z otočky trefil přesně obránce Poskočil – 3:2.

Autor třetí českotřebovské branky byl o minutu později vyloučen, na druhé straně pak o malý okamžik později fauloval Klusoň a síly byly vyrovnány. Závěr střetnutí domácí hokejisté nezvládli. V 54. minutě nejprve ve slibné šanci zaváhal kapitán Teplý. K dokonalému obratu stačily Skutči necelé dvě minuty. V čase 55:26 završil svůj hattrick výborně hrající Kusý – 3:3. Vzápětí přišla další hrubka v českotřebovské defenzívě, kterou v čase 57:20 potrestal Sládek – 3:4. Z toho úderu se špatně hrající domácí tým již nevzpamatoval.
Příští utkání odehraje Česká Třebová ve středu 21. listopadu v Pardubicích.