ČESKÁ TŘEBOVÁ - PARDUBICE 5:6 (4:4, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 3. Kvasnička, 5. Rak (Pavlák), 5. Váně (Brukner), 17. T. Řehák (Kvasnička, Rak), 33. Teplý (Čejka) – 4. Nevečeřal (Sodomka), 5. Sodomka (Vacek), 9. Sodomka (Verner), 11. Verner (Sodomka), 40. Vlasák, 65. E. Musil.
Rozhodčí: Kobr – Buček, Huryta. Vyloučení: 14:11. Navíc: Nevečeřal a Palaščák na 10 minut, Vlasák na 5 minut a do konce utkání, J.Musil osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváků: 315.
Česká Třebová: Kaplan – Novotný, T. Řehák, Vyskočil, Čejka, Chadima, Bačík – Rak, Kvasnička, Pavlák – Doha, Teplý, Brukner – Váně, V. Deml, Hašek.
Pardubice: Čaladi – Havrda, Koblížek, Nevečeřal, Palaščák – Vlasák, Andrejs, Čermák – Vacek, Sodomka, Verner – E. Musil, J. Musil, Mlateček.

Domácí hokejisté si lepší začátek snad ani nemohli přát. Ve 27. vteřině byl vyloučen pardubcký Koblížek, ke kterému v čase 1:22 přisedl na trestnou lavici Palaščák. Přesilovku pěti proti třem Lokomotiva nevyužila, proti čtyřem se již prosadila, v čase 2:34 zblízka skóroval Kvasnička – 1:0. Českotřebovská radost měla jepičí život, za pouhých 42 vteřin bylo zásluhou Nevečeřala vyrovnáno – 1:1.
Bezstarostný hokej gradoval v probíhající páté minutě, během které viděli diváci tři branky. V čase 4:13, kdy se hrálo na obou stranách ve čtyřech, předvedl parádní sólo přes celé kluziště domácí útočník Rak – 2:1. V čase 4:35 se o vyrovnání postaral důrazný Sodomka – 2:2. V čase 4:55 strhl vedení na stranu Lokomotivy Váně – 3:2.
Na další góly se nečekalo dlouho. V 9. minutě, krátce po návratu vyloučeného Čejky, se přesně trefil výborný Sodomka – 3:3. O necelé dvě minuty později se Pardubice poprvé radovaly z vedoucí branky. Další zaváhání Lokomotivy ve vlastním obranném pásmu ztrestal Verner – 3:4.
Za okamžik později mohlo být mnohem hůř. Ve 12. a 13. minutě byli totiž vyloučeni Brukner a Váně, domácí tým se naštěstí ve třech proti pěti ubránil dlouhých 93 vteřin. Poslední slovo v brankově bohaté první třetině měl českotřebovský obránce T. Řehák, v 17. minutě vystřelil od modré a dokonale zaskočil pardubického gólmana Čaladiho – 4:4.
V úvodních minutách druhé třetiny spálili domácí dvě vyložené příležitosti. Nejprve po krásných přihrávkách Raka s Kvasničkou zaváhal T. Řehák, vzápětí se netrefil ani kapitán Teplý. Na další gól se čekalo do 33. minuty. Pardubický útočník Sodomka vyfasoval čtyřminutový trest, patý gól Lokomotivy vstřelil Teplý – 5:4. V závěru druhého dějství přežili domácí hokejisté další přesilovku soupeře, ovšem pět vteřin po návratu vyloučeného obránce Chadimy se od modré čáry trefil do černého Vlasák – 5:5. Stalo se pouhých třiadvacet vteřin před druhou sirénou.
Do závěrečné třetiny vstoupila Lokomotiva v oslabení (43 vteřin). Aktivní start se ji málem vyplatil, po úniku Raka se vyznamenal brankář Čaladi. V čase 49:07 fauloval pardubický Vlasák domácího kapitána Teplého a zápas pro něj předčasně skončil, za úder do oblasti hlavy dostal ttrest n apět minut a do konce utkání. V čase 50:00 vyfasoval douminutový trest jeho spoluhráč Koblížek, ua protesty putoval do šatny také J. Musil.
Právě v této fázi zápasu mohla Lokomotiva rozhodnout a strhnout vítězsví na svoji stranu. Bohužel se tak nestalo. Domácí trestuhodně nevyužili dvouminitovou přesilovku pěti proti, v čase 51:30 si s pukem hrál Sodomka, kterého fauloval Doha. Českotřebovský kouč Pešina si vybral oddechový čas, ale ani to jeho svěřencům nepomohlo. Domácí vyhořeli v koncovce, jenom v 53. minutě měli góly na svých hokejkách Kvasnička a po něm Pavlák.
Hokejové drama pokračovalo. V čase 54:20 fauloval Pavlák, v čase 54:46 byl přísně vyloučen Kvasnička. Pardubice vycítily šanci, hrající kouč E. Musil si rovněž vybral oddechový čas. Domácí čekalo dlouhé dvojnásobné oslabení, 84 vteřin ve třech proti pěti naštěstí zvládli. Vzápětí se dokázali ubránit i ve čtyřech (35 vteřin). V čase 59:00 byl vyloučen pardubický Andrejs, v normální hrací době se nic nezměnilo.
Pětiminutové prodloužení začalo přesilovou hrou Lokomotivy (60 vteřin), po šikovné teči Novotného letěl puk těsně vedle pravé tyčky. V čase 62:13 pálil z otočky E. Musil a trefil horní tyčku českotřebovské branky. Vzápětí fauloval Brukner a výhodu přesilovky měl hostující celek. Pardubice nabídnoutou šanci využily, v čase 64:03 se prudkým příklepem trefil přesně veterán Evžen Musil – 5:6.
Ve druhém utkání Skuteč zdolala Poličku (5:4) a v tabulce získala před Českou Třebovou dvoubodový náskok.
Další utkání odehraje Česká Třebová v neděli 5. února doma s Poličkou.