Velká pochvala za bojovnost a předvedený výkon patří hokejistům českotřebovské Lokomotivy, kteří ve druhém semifinálovém utkání dokázali porazit Pardubice a vynutili si třetí a rozhodující zápas. Klíčovou postavou nedělního souboje byl útočník Michal Rak, který dvě branky vstřelil a na další dvě přihrál.

DRUHÉ UTKÁNÍ SEMIFINÁLE PLAY OFF:
ČESKÁ TŘEBOVÁ – PARDUBICE 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 3. Rak (Pavlák), 38. Čejka (Vyskočil, Kvasnička), 44. Pavlák (Rak), 53. Teplý (Rak), 60. Rak (T. Řehák) – 15. Sodomka (Šejba), 49. Kubelka (Ludvík), 60. Andrejs (Sodomka).
Rozhodčí: Chlaň – Kobr, Najman. Vyloučení: 8:11 (pardubický Vlasák na 10 minut). Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 341.
Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Novotný, Vyskočil, Čejka, Kiac, Bačík – Rak, Kvasnička, Pavlák – Doha, Teplý, Černý - Hašek, Váně, L. Deml.
Pardubice: Čaladi – Palaščák, Havrda, Nevečeřal, Rozlívka, Šindler, Frýba – Koblížek, Vlasák, Andrejs – Sodomka, Šejba, Verner – E. Musil, Kubelka, Ludvík – Čermák, Mlateček, Martinec – Kršák.
Stav série: 1:1.
Výhodu první přesilové hry získali českotřebovští hokejisté již v 52. vteřině utkání, ale nevyužili ji a jak se ukázalo v dalším průběhu nedělního střetnutí, tuto disciplínu příliš neovládají. Na první branku se čekalo do 13. minuty, kdy poprvé zaúřadoval první útok Lokomotivy. Zdálo se, že Pavlák správný okamžik k přihrávce prováhal, ale jeho spoluhráč Rak si v obtížné pozici věděl rady, bekhendem otevřel skóre – 1:0. V čase 13:06 byl Pavlák vyloučen a hosté nabídnutou šanci využili, v čase 14:32 se po skvělé přihrávce Šejby prosadil Sodomka – 1:1. Další šance přišly na svět až v závěru první třetiny. V 18. minutě nejprve Ludvík trefil pravou tyčku českotřebovské branky, vzápětí na druhé straně neproměnil vyloženou gólovou příležitost Rak. Ještě před první sirénou byli vyloučeni Frýba a po něm Andrejs.
Druhé dějství začalo přesilovkami České Třebové, domácí hráli nejprve v pěti proti třem (71 vteřin), poté ještě v pěti proti čtyřem (44 vteřin). Výsledek byl v obou případech stejný, domácí prakticky neohrozili branku soupeře. Na ledě se začalo jiskřit, přibývalo vyloučených. Domácí měli v této fázi utkání tři vyloučené hráče, hosté dokonce pět. Více se bojovalo než hrálo, šancí bylo poskrovnu. Jednu z mála měl ve 35. minutě Doha, který prokličoval mezi pardubickými obránci, ale brankář Čaladi jeho prudkou střelu reflexívně vyrazil. O dvě minuty se situace opakovala, Doha tentokrát „nabíjel“ Teplému, který opět vychytal Čaladi. Domácí měli výhodu další přesilové hry, paradoxně se radovali přesně v okamžiku, kdy se vyloučený Ludvík vrátil na led. V čase 37:23 zamířil od modré přesně obránce Čejka – 2:1.
Závěrečná třetina odstartovala příležitostí Vlasáka, kterou zneškodnil gólman Kaplan. Po rychlém přenesení hry se potřetí radovali domácí. Nájezd Raka pardubický brankář zneškodnil, proti dorážce Pavláka neměl šanci – 3:1. Ve 48. minutě, při další přesilovce Lokomotivy, měl Čaladi velké štěstí, po ráně Kvasničky jej zachránila tyčka. Vzápětí domácí udělali chybu, po levém křídle nechali ujet Kubelku, který udeřil v oslabení – 3:2.
Pardubičtí mohli vyrovnat při vyloučení Pavláka, zbytečným faulem jejich přesilovku naštěstí zrušil Andrejs. Ten si na trestné lavici odseděl rovné dvě minuty, pouhou vteřinu poté, kdy skočil na led, rozjásal českotřebovské fanoušky kapitán Teplý – 4:2. Hostující tým vzápětí špatně vystřídal a stihl jej další dvouminutový trest.
Domácí hokejisté si vcelku bez problémů hlídali dvoubrankový náskok a zdálo se, že zápas nebude mít žádnou zápletku. Omyl. Pardubičtí si v čase 59:01 vybrali oddechový čas a po něm odvolali brankáře. Vhazovalo se v obranném pásmu České Třebové, Sodomka puk přiťukl Andrejsovi, který se bombou trefil pod horní tyčku – 4:3. Pro domácí šok, protože od zahájení hry uplynuly pouhé čtyři (!) vteřiny.
V čase obdržené branky (59:05) si oddechový čas vybral domácí tým. Hostujicí gólman Čaladi se vrátil do hry, vzápětí odjel znovu na střídačku a hosté hráli v šesti. Rozuzlení zápasu zařídil v čase 59:25 nejlepší hráč na ledě, domácí útočník Rak, který trefil opuštěnou pardubickou branku – 5:3.
Druhý semifinálový zápas se přesto nedohrával v úplném klidu. Pár vteřin před koncem si Čejka vyšlápl na Vlasáka, roli mstitelů na sebe vzalo hned několik pardubických hokejistů. Na trestnou lavici zamířil pouze Čejka, rozzuřený Vlasák na ledě nesmyslně vyhrožoval a holí beztrestně popichoval T. Řeháka. Kdyby hlavní rozhodčí Chlaň (který jinak předvedl velmi dobrý výkon) malý okamžik před inkriminovaným zákrokem Čejky přerušil hru a na druhé straně hřiště potrestal jasný faul na domácího útočníka Dohu, mohl být na ledě klid…
Rozhodující utkání se bude hrát ve středu v Pardubicích.
Druhé semifinále: Lanškroun – Polička 2:6. Stav série: 1:1.                                                      (www.hokej-ceskatrebova.cz)