Hokejisté ještě neskončili, Černého Petra má Skuteč

V divokou gólovou přestřelku se proměnilo závěrečné utkání ve skupině B druhé části krajské ligy, ve kterém se hokejisté České Třebové představili v Pardubicích. Lokomotiva na ledě favorita ostudu neudělala, nakonec prohrála o jedinou branku. Se stejným soupeřem změří náš tým ve třetí části soutěže, v níž se bude hrát o pohár Vladimíra Martince.

PARDUBICE – ČESKÁ TŘEBOVÁ 8:7 (2:1, 4:3, 2:3)

Branky: 9. Vlasák (Nevečeřal), 15. Mlateček (Martinec, Čermák), 23. Kubelka (Frýba), 26. E. Musil (Kubelka), 33. Šejba (Verner, E. Musil), 38. Ludvík (E. Musil), 47. Vlasák (Koblížek), 51. Ludvík (Sodomka) – 17. Doha, 27. Hašek, Černý), 33. Černý (Brukner), 40. Rak (Pavlák), 42. T. Řehák (Novotný), 46. Vyskočil (Pavlák, Teplý), 58. Pavlák (Rak).

Rozhodčí: Veselý – Brejša, Brokeš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváků: 40.
Pardubice: Vostřák – Koblížek, Palaščák, Havrda, Nevečeřal, Rozlívka, Kršák, Šindler – Čermák, Andrejs, Vlasák, Verner, Sodomka, Šejba, Ludvík, Kubelka, E. Musil, Frýba, Mlateček, Martinec.

Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Novotný, Vyskočil, Čejka, Chadima, Bačík – Rak, Kvasnička, Pavlák – Doha, Teplý, Brukner - Váně, Hašek, Černý.

Domácí tým vedl po necelé čtvrthodině hry o dvě branky, Lokomotivě dala naději branka, kterou v závěru první třetiny vstřelil Doha. Pardubice na začátku druhého dějství přidaly další dva góly a získaly tříbrankový náskok (4:1). Hosté se nevzdali a díky gólům Haška a Černého se rychle vrátili do hry (4:3). Škoda, že pár vteřin po třetí brance inkasovali pátý a po několika málo minutách i šestý gól (6:3). Čtyřicet vteřin před druhou sirénou se však trefil Rak (6:4) a znovu oživili českotřebovské naděje.
Začátek závěrečné třetiny patřil České Třebové, která brankami obránců T. Řeháka a Vyskočila náskok soupeře vymazala (6:6). Domácí tým rozhodl o svém vítězství dvěma přesnými střelami ve 47. a v 51. minutě (8:6). V čase 57:15 snížil Pavlák (8:7), jenže o minutu později byl vyloučen Hašek (podražení) a Lokomotiva již vyrovnat nestihla.
Klobouk dolů před výkonem pardubického veterána Evžena Musila (53 let), který v nedělním utkání jednu branku vstřelil a na další dvě přihrál svým mnohem mladším spoluhráčům…

Ve druhém utkání Polička rozstřílela Skuteč (8:1), a tak hokejisté České Třebové skončili v tabulce skupiny B na kýžené čtvrté příčce. Jisté je, že v krajské lize odehrají v této sezoně ještě minimálně dvě utkání.
Semifinálové dvojice: Pardubice – Česká Třebová, Polička – Lanškroun.