Poličku jsme neporazili ani na čtvrtý pokus

Hokejisté Lokomotivy ani na čtvrtý pokus v letošní sezoně neporazili Poličku, i když s tímto soupeřem dokázali sehrát vyrovnané utkání. Česká Třebová vedla v osmé minutě 2:0, ale v dalším průběhu střetnutí doplatila na chyby a především na velmi špatnou koncovku. Domácí tým spálil sedm vyložených gólových šancí.

ČESKÁ TŘEBOVÁ – POLIČKA 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Branky: 3. Pavlák (Rak), 8. Rak (Kvasnička, Pavlák), 53. Teplý (Doha) – 18. Šedý (Krajíček), 35. D. Vápeník (Nykl, Kubát), 36. Nykl (Grubhöffer), 45. V. Vápeník (Švejda, Máša), 57. Boháček (Švejda), 59. Kubát (D. Vápeník).
Rozhodčí: Najman – Buček, Huryta. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:3. Oslabení: 1:0. Diváků: 346.

Česká Třebová: Kaplan – Novotný, T. Řehák, Vyskočil, Čejka, Chadima, Bačík – Rak, Kvasnička, Pavlák – Doha, Teplý, Brukner – Černý. Váně, Kašpar – od 41. Hašek.
Polička: Rauer – Máša, Grubhöffer, Mahel, Veselý – Nykl, D. Vápeník, Kubát – Švejda, V. Vápeník, Boháček – Soukal, Šedý, Krajíček – Jindra.

Lokomotiva nabrala ostré tempo na samém začátku utkání, v čase 2:43 se při přesilové hře po přesné přihrávce Raka prosadil Pavlák – 1:0. První českotřebovský útok úřadoval také v čase 7:17, z místa levé křídla se přesnou střelou trefil Rak – 2:0. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji, při další přesilové hře orazítkoval Doha levou tyčku poličské branky. Hostující tým byl v útočném pásmu poprvé vidět až ve 13. minutě, po chybě Čejky pálil nepřesně Boháček. Po rychlém brejku měli domácí hokejisté další slibbou příležitost, střelu kapitána Teplého vyrazil brankář Rauer. Ke kontaktní brance přišla Polička jako slepý k houslím. V 18. minutě nahazoval Šedý puk zpoza branky a ten k překvapení všech skončil za zády gólmana Kaplana – 2:1. V závěru první třetiny měla Lokomotiva výhodu přesilovky pěti proti třem (75 vteřin), ale hrála ji špatně.

V úvodu druhé třetiny pokračoval domácí tým v pěti proti čtyřem (32 vteřin), střelecky a gólově vyšel naprázdno. Vzápětí byli krátce po sobě vyloučeni Pavlák (omylem místo T. Řeháka) s Čejkou a Polička nabídnutou příležitost využila, v čase 24:51 zařídil vyrovnávací branku D. Vápeník – 2:2. Domácí se vzápětí dlouhých 81 vteřin bránili úspěšně ve čtyřech (skvělou práci odváděl Doha), po skončení poličské přesilovky střílel nepřesně Krajíček.

Festival zahozených českotřebovských příležitostí vyvrcholil v polovině zajímavého střetnutí. Ve 29. minutě, při hře v oslabení, nedal tutovku Doha. Ve 31. minutě vybídl stejný hráč ke skórování Kvasničku, po kterém zahodil další vyloženou šanci Pavlák. Aby toho nebylo málo, tak ve 32. minutě (znovu po přihrávce Dohy) nedal gól ani Teplý. Polička se poprvé ujala vedení ve 36. minutě, kdy si pro změnu vybral slabší chvilku českotřebovský brankář Kaplan, který neudržel puk a Nykl neměl žádnou práci – 2:3.

Na začátku třetí třetiny byli v rozmezí devatenácti vteřin vyloučení nejprve Novotný za podražení a vzápětí také Vyskočil za zdržování hry, což byla voda na mlýn soupeře. V čase 44:22 , při dvojnásobné početní výhodě, skóroval V. Vápeník a hosté vedli o dvě branky – 2:4. Lokomotiva se nečekaně prosadila ve chvíli, kdy hrála opět v oslabení: v čase 52:22 se po krásné přihrávce Dohy radoval Teplý – 3:4.

Domácí tým srazila do kolen chyba Chadimy. Ten v 55. minutě na útočné modré nastřelil jednoho z protihráčů, následoval brejk Poličky a chyba brankáře Kaplana, který ve snaze o rychlé rozehrání poslal puk za mantinel. Přesto nemuselo být zle, kdyby ovšem při hře v oslabení proměnil vyloženou gólovku Teplý. Domácí kapitán střílel vedle a hosté za několik málo vteřin využili třetí přesilovou hru, autorem jejich páté branky byl Boháček – 3:5. Dílo zkázy dokonal v čase 58:14 Kubát – 3:6.

Ve druhém utkání Skuteč prohrála s Lanškrounem (3:7) a v tabulce má před Českou Třebovou nadále dvoubodový náskok.

Další utkání odehraje Česká Třebová ve čtvrtek od 19 hodin v Lanškrouně.