Nejlepší českotřebovští sportovci za rok 2011 byli

21. února 2012  oceněni vedením města

V úterý 21. února 2012 se obřadní síň města Česká Třebová zaplnila 14 nejlepšími sportovci loňského roku a jedním družstvem, aby přijali ocenění z rukou vedení města Česká Třebová, jmenovitě pak:

Justýna Bouchalová                              sportovní odvětví ROB

2. a 3. místo na mezinárodním MČR žactva. Justýna je vlastně mistryní, protože lepší byla pouze závodnice ze Slovenska

Kristýna Černá                                      sportovní odvětví biatlon

1. místo v celkovém pořadí Českého poháru, 8. místo na EYOW v Liberci vytrvalostní závod, 1. místo na MČR v rychlostním závodě se štafetovou střelbou, 2 x 1. místo na ZON rychlostní závod a rychlostní závod se štafetovou střelbou. To vše v kategorii juniorek.

Lea Johanidesová                                 sportovní odvětví biatlon

Členka reprezentačního družstva žen ČR. Mistryně a vicemistryně republiky v biatlonu na kolečkových bruslích v disciplíně pursuit a sprint. Na MS ve stejných disciplínách obsadila 13. a 15. místo. Zapojila se do závodů světového poháru, kde pomohla bodovat naší štafetě.

Miloslava Keprtová                              sportovní odvětví běh

1. místo na MČR  veteránů na 1500 m na dráze, 1. místo na MČR veteránů v běhu do vrchu W60, 7. místo na MS veteránů v běhu do vrchu W60

Magdaléna Klimešová                          sportovní odvětví judo

3. místo na přeboru ČR mladších žákyň ve váze do 36 kg.

Monika Simonová                                 sportovní odvětví cyklistika

1. místo na ME amatérů v časovce, 2 x 2. místo na MS amatérů a to v časovce a v závodě s hromadným startem, 4. místo na MČR  v časovce za účasti kompletní české profesionální špičky.

Michaela Stránská                                 sportovní odvětví běh

1. místa na ČP v běhu do vrchu juniorek, Iscarex cupu, MČR v atletice na 1500 m v hale, kvalifikace na MS v běhu do vrchu juniorek, Mistrovství Polska v běhu do vrchu juniorek. Míša z 28 závodů vyhrála plných 25.

Petr Čižinský                                          sportovní odvětví šachy

Petr hraje extraligu dorostu a mezi dospělými 2. ligu a extraligu. Je členem reprezentačního družstva  a úspěšně nás reprezentoval na šachové olympiádě mládeže v Turecku.

Jan Dostál                                               sportovní odvětví cyklistika

V seriálu šestidenních závodů  dvojic profesionálů v italské Fiorenzuole 1. místo ve scratchi, 2. místo ve Flying lap, 2. místo  na MČR družstev na trati 4 km, 2 x 2. místo na Grand Prix Prag v omniu.

Aleš Stránský                                          sportovní odvětví běh

1. místo v ČP v běhu do vrchu, 1. místo v Iscarex cupu, 1. místo na MČR v běhu do vrchu, 1. místo na MČR v běhu na 5 km na dráze, 2. místo na MS v běhu do vrchu. To vše v kategorii mužů C ( 50 – 59 let).

Denis Špička                                           sportovní odvětví cyklistika

Mistr republiky v keirinu, sprintu, team sprintu, 2. místo na 1 km s pevným startem na MČR, 1. místo ve sprintu na VC Vídně, na závodě GP Moskva 1. místo ve sprintu

Marek Švestka                                       sportovní odvětví judo

3. místo na MČR dorostenců ve váze do 73 kg, člen kádru dorostenecké reprezentace ČR.

Vojtěch Typl                                           sportovní odvětví judo

3. místo na přeboru ČR starších žáků ve váze do 60 kg.

Filip Záveský                                          sportovní odvětví běh

1. místo v ČP v běhu do vrchu, 1 místo na Iscarex cupu, 2. místo na MČR v běhu, 18. místo na MS v běhu do vrchu. Je i úspěšným závodníkem v ROB.

a

družstvo kuželkářů                                sportovní odvětví kuželky

Družstvo mužů hraje již 8. sezónu nepřetržitě za sebou   nejvyšší kuželkářskou ligu v ČR. V roce 2011 skončilo na 5. místě. Družstvo mužů vyhrálo Český pohár a následně se utkalo s  vítězem ligy v tzv. superpoháru, který vyhrálo. Většího úspěchu v tomto sportu u nás nelze dosáhnout.

předseda družstva Jiří Hetych st.,  Jiří Hetych ml., Miloslav Hýbl, Karel Zubalík.